Jaula

• angličtina The Chalk Line

Jedné noci Paula (Elena Anaya) a Simón (Pablo Molinero) zastaví dívce, která se sama potuluje po hlavní silnici. Dívka je posedlá údajným monstrem, které ji prý bude pronásledovat, jakmile překročí křídový čtverec nakreslený na půdě. Při pokusu o nápravu svého manželského vztahu se pár rozhodne vzít dívku dočasně do pěstounské péče. (Jardismo)

DexMASTER094

Perfektní atmosféra a pocit úplného nepochopení úžasně eskaluje. Úplně jsem hltal každou indícii a nedokázal vůbec předvídat, co se bude dál dít, což není moc časté. Některé scénáře jsou tak jednoduché, že člověk po prvních dvaceti minutách filmu už tuší, jak to celé skončí. Jen mě to utvrdilo v tom, že Španělé opravdu umí a že dokážou překvapit. Posledních 15 minut filmu stálo za to. Člověk jen žasne, co se může dít v jednom sklepě dvou podivných manželů. Brzy se na to podívám znovu, abych od začátku sledoval každý náznak a pořádně sledoval sousedovy interakce. Zasloužené 4*. ()

doriana.g odpad!

Od začátku divné, ale Španělé to mají rádi, zase urputná skoromatka, policajti mimo a psycho s divnodívkou se nekoná, je prostě jenom odpudivá, všichni se tak nějak motají a odhalení/dopadení taťky je nuda. Ach jo. ()

NikiVai

Vzít si do péče dítě, ze kterého se vyklube divné dítě, to už tu bylo několikrát. U tohoto dítěte byl super nápad s křídou a hranicemi, to se mi jako nový a psychologický prvek ve filmu líbilo. Tak do poloviny to bylo napínavé a čekala jsem co se z toho vyklube. Pak se to zlomilo a spadlo do nudné rutiny milionkrát ohrané. To co mělo být vyvrcholením bylo čirým utrpením. Škoda přeškoda. ()

flyer.nick

Chybělo tomu trošku víc nějakých dovysvětlivek, ale jinak to nebylo tak špatné. Zajímavé zvarty, nečekaná vyústění i ne úplně otřepané nápady by se tam našly, i když smaozřejmě vrchol žánru to zrovna není. ()

stret

Film zraza o dve hviezdy dole debilita europskosti. Pychologicka vyzera ako by vystudovala psychologiu v krcme vo Velkom Krtisi. Hlavne postavy si robia svoju rutinu bez srdicka a elementarnej logiky. Detska postava prevysuje svojim vykonom ostatnych o dve ligy a tahala cely film. Ocenil by som snad hudbu. Mojou nocnou morou je ze ked toto nastuduje Mastalir s Moorovou... ()

AutiXrist odpad!

Od začiatku(havária moterbikeu) predvidateľné, nelogické(čudné decko=mačiatko, skoro zrazíte na ceste a potom si ho po 'psychiatrickom' vyšetreni v poho zoberete domov .... 🤨. OKéj, nezabudnite mu kupiť zverlit do mačacieho hajzliku. Piçovina! ()

Michaelcaffe

Film, u kterého opravdu neusnete, a v táhne Vás do děje. Jiný, neotřelý se spoustou zajímavých podprahových témat. Jen si ho pusťte a nečtěte předem popis filmu, ani se nenechte ovlivnit dle mého názoru zbytečně negativními komentáři. ()