Reklama

Reklama

Úder

Trailer 2
Nový Zéland, 2022, 98 min (Alternativní 95 min)

Jim je sedmnáctiletý mladík z malého města, který se chystá na svůj první profesionální boxerský zápas. Po kontaktu s homosexuálním chlapcem Whetuem zjistí, co ve skutečnosti znamená síla a že s hrdinstvím má pramálo společného. (Cinemax)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (7)

Talita1 

všechny recenze uživatele

Jim a Whet, obaja mladí majú svoje životy, ktoré sa postupne začínajú prelínať. Vidíme tu pekný ale občas náročný vzťah medzi Jimom a jeho otcom, hodiny driny pri tréningu boxu. Úplne v inom svete žije Maor Whet. Je osamelý v tej svojej chatke na pobreží, ale prechádzky so psom ho privedú k Jimovi. Ich priateľstvo sa postupne premení na náklonnosť. Záver sa nesie v pozitívnom duchu, možno aj preto dávam 4 hviezdy. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Sympaticky obsazené civilně zahrané drama, které se vysloveně nežene kupředu, ale díky řemeslně povedenému zpracování nenudí. Některé momenty jsou na můj vkus zbytečně vyhrocené, ale jinak nemám žádných větších výtek. ()

Reklama

petrsv 

všechny recenze uživatele

Na druhé straně planety se opět povedl pěkný kosusek. Zajímavý příběh je zasazený do krásného prostředí malého města na pobřeží, ale rozhodně neukazuje venkovskou idylku. Naopak divákovi servíruje rázovitost bez skurpulí. Velmi dobrému dílu přispívají herci, naopak ubírá tomu kamera, která měla být v některých chvílích radši dál. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

"Zaľúbil sa chlapec, tak už sa to stalo, zaľúbilo sa chlapča, do úst Maora vzalo..." Skrútené chlpaté nohy a dvaja si ho vyhonia. Bez toho by som sa veru zaobišiel. No keď chcú robiť z homosexuála silného boxera, tak nech vyberú nabudúce aspoň takého, ktorého od zeme aj vidieť. Je zvláštne, ako sa na netoleranciu a dokonca šikanu či posmech sťažujú na Novom Zélande. Na tom istom Novom Zélande, kde už desať rokov majú manželstvá aj adopcie a dokonca rugbyové tímy. Na tom istom ostrovnom štáte, o ktorom píšu, že len málokde sú LGBT práva tak rozsiahle, ako tam. Strašne ich tam veru prenasledujú, chudáčikov. ()

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Určitě pozitivní čin ze strany novozélandské produkce. Sice mnou očekávaná složka boxu nebyla tou hlavní, jak se zdálo a nevadí mi technické nedokonalosti, na které poukazují někteří diváci, ale přebil ji příběh Whetu, a to i herecky. I Jim, postava téměř liliputího vzrůstu, byl solidní. Trošku mi vadilo to zmlácení a znásilnění, které jako šokující složku trvůrci do filmu přidali, přitom i po delším pobytu Whetu v nemocnici, kdy se nemohl pomalu ani hýbat, měl stále pečlivě nalakované nehty, ale jinak vcelku spokojenost ... 6877 ()

Zajímavosti (1)

  • Výroba filmu sa začala v Aucklande na Novom Zélande v novembri 2020. V júli 2021 bolo oznámené, že produkcia filmu bola dokončená. (Arsenal83)

Reklama

Reklama