Co se kočce honí hlavou

Trailer
Dokumentární
USA, 2022, 67 min

Andy Mitchell

Strhující dokument, ve kterém se odborníci na kočky ponoří do jejich mysli a odhalí, co všechno tihle roztomilí domácí mazlíčci dokážou. (Netflix)

Trailer

janesX

Ak máte aspoň trochu radi mačky, tak to bude pre vás príjemný filmík a užijete si ho s občasným úsmevom na tvári. Ale nič svetoborné čo by ste predtým aspoň v podvedomí o mačkách nevedeli, sa tu nedozviete, nie je to klasický prírodopisný film, ani tí odborníci vo filme mi nepripadali nejak svetovo. Inak ma ale potešilo, že mainstreamová spoločnosť Netflix si pridala do svojho repertoáru aj takúto tému. Povie sa tu napríklad téza, že je možné, že mor v stredoveku vznikol kvôli decimovaniu mačiek cirkvou, ktorá si ich spájala s čarodejnicami. Alebo to, čo sme už dávno vedeli, že mačacie videá podporujú pozitívne emócie, alebo znižujú negatívne pocity. Mačky dokážu liečiť neurotické povahy (o tom som ja presvedčený) a zmierňovať negatívnu energiu, to sa vo filme žial iba jemne naznačí. Úprimne, čakal som niečo viac. 55%. ()

Malarkey

Chvílemi to vypadalo, že jsme tento dokument pustili spíš kocourovi, než sobě. Ten totiž zaujatě koukal na taboretce a nevynechal jedinou scénu z celého dokumentu. Pro milovníky koček je to nicméně také fajn. Jen tu neřeknou nic vysloveně nového a ještě k tomu přidají pár fanatických kočičích oblečků navrch. ()

Stanislaus

Věřím, že si tento dokument užijou nejvíce vlastníci koček - ani ne tak kvůli novým informacím, jako spíše kvůli poukázání na nejeden kočičí zvyk, který dobře znají. Pro mě bylo Co se kočce honí hlavou do jisté míry obohacující (dost mě zaujal segment o tom, proč měly čarodějnice u sebe doma kočku), ale nijak závratné. Záběry s kočkami byly sice roztomilé, ale jelikož se natáčelo z velké části v interiérech, tak tomu (až na pár výjimek) chyběly ony monumentální záběry přírodních scenérií, na které je člověk zvyklý u dokumentů z divočiny. Animované vložky byly úsměvné, cvičitelky koček lehce fanatické. Tři a čtvrt hvězdy! ()

JohnCZ

Strašně jednoduchej a takovej hodně americkej dokument. O čičinách se toho člověk objektivně moc nedozví a paní odbornice na kočičí behavior někdy úplně zbytečně fabuluje (a brečí). I vizuálně je to takové hodně generické - prostě pár střihů na kočky, sem tam nějaké virální video a zbytek jsou komentáře a rozhovory. Třetí hvězdu dávám za účast Savitsky Cats a obecně tématiku tréninku koček. Umění donutit tyhle sebestředné paličaté koule chlupů k čemukoli, co nezahrnuje žrádlo a spánek, je pro mě totiž něco naprosto neuvěřitelného a nepochopitelného. Dasha je skutečně fabulous - jak vzhledem, tak dovednostmi. S jistotou ale stár fakt vydřená, trenérkám všechen respekt! ()

FritoleXx

Poměrně povrchní dokument, který divákům vlastně nic moc nepředá. Většinu informací musí každý, kdo někdy vlastnil kočku, znát a nového se toho dozví žalostně málo. Natočené je to hezky, ač na rozdíl třeba od Kedi to postrádá jakýkoliv umělecký cit, a Savitsky Cats jsou rozhodně příjemným zpestřením, nicméně mimo to vlastně nemá co nabídnout a celkově snímek smrdí filmařskou úrovní veřejnoprávní televize, nikoliv Netflix produkce. ()