Reklama

Reklama

Exorcismus mé nejlepší kamarádky

  • USA My Best Friend's Exorcism
Trailer

Tento hororový thriller je plný temného humoru a odehrává se v roce 1988, kdy se nejlepší kamarádky Abby (Elsie Fisherová) a Gretchen (Amiah Millerová) potýkají s nadpřirozeným démonem, který se zabydlí v Gretchenině těle. (Prime Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem komedii podobného ražení jako je Satanic Panic, ale tohle mělo blíž k hororu. Obětí je samozřejmě děvče navštěvující křesťanskou školu, navíc panna. Třeba do ateistky, satanistky, neopohanky či vyznavačky kultu wicca ďábel nevleze. Z celkového pojetí a hlavně z některých detailů je patrná Hendrixova znalost okultismu. V opuštěné satanistické svatyni vidíme nad oltářem napsané jméno Andras. Zní to dost civilně, ale je to jméno jednoho z nejnebezpečnějších démonů. V Goetii se o něm píše: „Andras se zjevuje v podobě anděla s uhlově černou havraní hlavou. Přijíždí na strašlivém černém vlku a mává nad sebou ostrým, blýskavým mečem. Rozsévá rozbroje. Pokud není magik dostatečně obezřetný a opatrný, duch jej zabije. A nejenom jeho, ale i všechny jeho společníky a přátele.“ Scéna s amatérským exorcistou, který to najednou vzdá a přenechá dokončení exorcismu kamarádce posedlé dívky, je pojatá dost netradičně, má však svoji logiku, ale samotný závěr vymítání je už moc filmově opentlený a posouvá děj do oblasti grotesky. Škoda toho pokaženého konce. Mohly to být čtyři hvězdičky. ()

pumpkinqueen 

všechny recenze uživatele

Asi nebudu jediná kdo má pocit, že po Stranger Things se spousta režisérů snažila spoléhat na atmosféru osmdesátých let, kterou všichni tak milujeme. No někdy to bohužel opravdu nestačí a třeba tenhle snímek je důkazem toho, že osmdesátky prostě nejsou sázkou na jistotu, ač jsou velmi sympatickým prostředím pro horory. A určitě to nezachrání ani to, že do první půlhodiny nasekáme co nejvíce dobových pecek a dáme důraz na všechny ty nejtypičtější a nejoblíbenější detaily téhle doby, jako jsou krásný káry nebo parádní účesy a vohozy. Nemám ráda, když se film neumí rozhodnout, jakým směrem se bude ucházet. Tenhle příběh se chvíli snažil úmyslně působit jako totální komediální konina a v dalších minutách se tvářil naprosto nepřirozeně vážně. A fakt to na něj neházelo hezké světlo. Hororové komedie můžu, ale myslím si že je dost obtížné natočit nějakou fungující, kdy se příběh nezvrhne v totální trapárnu, kdy přestává fungovat jak humorná, tak hororová linka. A tady vlastně ani pořádně fungovat nezačala. Mělo to pár světlejších okamžiků, kdy se to už začínalo tvářit slibně, ale vždycky se to smetlo do koše s následujícím dějovým zvratem. Jsou páteční večery, kdy jsem docela nenáročným divákem a vážně mi stačí i troška té příjemné atmosféry a nepříliš složitý příběh, ale tohle fakt nešlo. ()

Reklama

Daiker 

všechny recenze uživatele

Pokus o retro hororovou komedii se nepovedl. Obsazení hlavní postavy nechápu (nesympatická obluda z Texaského masakru)...... Už i ten styl retro Stranger Things mě moc nebere.... Nebylo to vtipné, zajímavé, natož napínavé a strašidelné..... Amazon (jako vždy) prostě Halloweenské origin filmy neumí..... ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Najlepšie kamarátky Abby a Gretchen sa počas zábavy na chate vyberú do opusteného domu. Tu ich vystraší tajomná entita. Po tomto stretnutí sa Gretchen zmení na nepoznanie a Abby zisťuje, že sa jej v dome udialo niečo hrôzostrašné a všetko nasvedčuje tomu, že je jej najlepšia kamarátka posadnutá démonom. - Ovela znesitelnejšie, než som čakal. Hlavne vďaka výbornej hudbe, celkom slušnej práci s osemdesiatymi rokmi a sympatickým herečkám. Elsie Fisher ma dosť zaujala už v tohtoročnom texaskom masakri a tu potvrdila, že jej talent nechýba. Striedanie komediálnych a hororových prvkov funguje ideálne a vôbec by mi nevadilo pozrieť si aj pokračovanie s postavami v pozíciách, v ktorých ich vykreslil záver filmu. Neviem, ako dôverne to nasleduje knižnú predlohu, ale mňa tento netradičný exorcizmus dosť bavil. Plusové bodíky za krásny Ford Pinto, na ktorom jazdí aj Joyce Byers. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Komický horor, ale komický neznamená vždy vtipný. V tomto prípade vôbec nie. Dobré sa pozerá akurát tak na Amiah Miller. Film má byť niečo ako paródia na tínedžerské filmy z 80. rokov, lenže stal sa skôr filmom, ktorý nie je vtipný, ani strašidelný. Dojem nezanechá ani finále, ktoré sa tvári grandiózne. Samozrejmosťou dnešnej doby nie je len povinná diverzita, ale jedna postava musela byť aj utajená queer osoba, ktorá musí bojovať s homofóbiou. To bola čisto režisérska voľba a nič s predlohou nemá spoločné. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama