Mladá žena ze skromných poměrů předstírá, že je bohatá princezna, aby udělala dojem na snoubence svojí kamarádky. (Netflix)

Kuker_Benny

Řekněme předchůdce dnes tak populárních muzikálů, kterýžto legendou v jihoevropských státech se stal díky v tédobě velmi populární mladé ženě jménem Gigliola Cinquetti (zde není uvedená v titulcích), která slavila obrovské úspěchy jako italská populární zpěvačka - s velmi silným debutem na Eurovizi v roce 1964, kdy vyhrála. Dařilo se ji i v následujících letech a jako zpěvačka italské populární scény působí až doposud. A protože je to muzikál, tak o písně není nouze - již v úvodních titulcích zaznívá Gigliolin jistě největší hit Non Ho L'eta, se kterým právě v roce 1964 vyhrýla evropskou soutěž. Její písně zaplňují postatnou část tohoto veskrze romantického dílka, jehož děj není nikterak složitý - mládí, láska a dnes již úžasná doba Itálie a Španělska v roce 1966. Další legendární píseň, po níž se jmenuje celý film, se jmenuje Dio, Come Ti Amo, a zaznívá na koci filmu, kdy hlavní se hlavní hrdinka vyzpívává ze svých zamilovaných citů svému protějšku, Markovi Damonovi, který již v těchto letech byl známým umělcem a v Itálii, na pozvání Viskontiho, natočil velkou řadu filmů, ve velké míře shpagetti westrnů a válečných filmů (viz jeho CV). Hodnotil jsem fil plným počtem, ač jeho kvality odpovídají jeho odlehčenému zaměření, ale je to pro mne spíše osobní záležitost, tak jsem si tuto úlitbu bodů dovolil. ()