Děcka proti emzákům

(festivalový název)

Ve filmu Somrák s brokárnou se režisér Jason Eisener věnoval podzimu života. Jeho novinka Děcka proti emzákům se naproti tomu soustředí na dobu radostných klukovských her. Na tu šťastnou fázi života, kdy naší hlavní starostí je, jak dokončit amatérský film o příšerách, který natáčíme s partou kamarádů ve stodole, nebo jak vyprudit ségru, která si to ve svém pokoji právě rozdává z bezkonkurenčně nejnamyšlenějším klukem z jejího ročníku. A také, co udělat s mimozemšťany, kteří neplánovaně dorazili na halloweenskou párty a nejspíš nemají nejpřátelštější úmysly. Eisener se opět ukázal jako autor, který si libuje ve zbytnělém oldschoolovém braku. Ale zatímco Somrák s brokárnou byl procítěný milostný dopis groteskním béčkům, Děcka proti emzákům by obstály i jako úchylnější verze Stranger Things s o poznání sprostějšími protagonisty a výrazně nechutnějšími antagonisty. Je už pak jen na míře vaší infantility, jestli si budete chtít film užít z pozice malého Garyho, jenž nestrpí, aby mu kdokoli narušoval nadšenecké filmařské projekty, nebo z pohledu jeho dospívající sestry Samanthy, která pomalu zjišťuje, že její nový přítel je možná větší noční můra než celá mimozemská invaze. Děcka proti emzákům vznikla podle falešného traileru Slumber Party Alien Abduction, který Eisener natočil pro antologii V/H/S 2. Nechal se ale slyšet, že by byl rád, kdyby se tenhle projekt rozrostl o další pokračování. (Festival otrlého diváka)

Brick

Podívat se na tento film určitě dá. Jako jó, nemůžete čekat zázraky, ale už jsem viděl daleko horší. Jen nechápu ten konec. A tím nemyslím potitulkovou scénu. ()

marcel5

Starší sestra Sam je možná trochu naivní, natáčí s mladším bráškou a jeho kamarády bojovná videa, a stejně pak nalítne školnímu frajírkovi a až na párty u ní doma co se zvrtne prohlédne, ale to už je pozdě, emzáci si jdou pro všechny. Skoro by se dalo říct, že je to i trochu rodinná komedie, kinohit který neurazí. Ve filmu je spousta dobrých situací a ještě lepších hlášek, ale na plný počet hvězd to není. Rodiče po návratu domů řeší stav domu, a potom teprve kde jsou jejich dítka. Neodcházejte před koncem titulků! ()

vrch07256732 odpad!

Tak toto bolo mimo. Okrem sustavneho fu*kovania tento film neprináša zhola nič. ďalší bezpohlavný teenie scifičko podľa osvedčeného vzorca: teenie darebák, teenie správňačka a nepriateí - tuna emzáci, v zásade do tejto rovnice rovnako dobre zapadnú zombíci, upíry, vlkodlaci, hysterické matky,  málovravní strýcovia, žraloky, vrany a iná háveď. ()

chrochtos

Kratky, uderny a bez zbytecnosti, dej graduje vic a vic, hlavni postava ma jasnej, uveritelnej a skvele zahranej vyvoj a finale je jedne z nejlepsich akcnich scen jakou sem kdy videl - napeti, akce a vsechno ostatni je perfektne nacasovany, a ani sekundu sem se nenudil, coz je neco co o vetsine dnesnich filmu nemuzu rict - ty maj bud akcni sceny nesmislne prekombinovany, zbytecne dlouhy a nebo tak CGI ze to ve me nevzbuzuje zadny emoce. ()