Epizody(6)

Svérázný detektiv je kvůli svému přístupu k práci dočasně mimo službu. Najde si proto posilu, se kterou se na vlastní pěst pustí do vyšetřování série brutálních vražd. (Netflix)

JB001

Vzhledem k nízkému hodnocení této netflixové novinky si dovolím to kompenzovat o hvězdičku vyšším hodnocením. Což znamená plný počet. Moc se mi líbily exteriéry i inspirace bondovkami. Vůbec jsem se u toho nenudil a zkoukli jsme doma na jeden zátah. A těším se na pokračování... Apropó když jsem jel naposledy lanovkou na Lomnický štít, tak tam ten hambinec ještě nebyl. ()

M.i.k.e

Poláci umí, ale ne vždy se všechno povede a tahle tatranská variace na True detective potažmo severské krimi budiž důkazem. Technické stránce sice není moc co vytknout a prostředí ve kterém se odehrává je nádherné, ale příběh/případ bohužel extra nestrhne a Forstova trudná minulost mi začala být celkem rychle ukradená. Zklamání...40% ()

sofiapetra

Obvykle mám tento žánr (severský, protože o to se snažili) v oblibě, ale toto bylo celé takové odpudivé a nadbytečně krvavé. S poměrně zmatenými a až příliš snovými prostřihy do minulosti. Vraha jsem bohužel uhodla, hned jak se objevil na scéně. A závěr si asi musím domyslet sama. Ale ať jen nekritizuji: atmosféru to mělo a hory byly krásné. ()

okkac

Poláci dobře sledovali severské krimi i True Detective. Je to celkem temné, kdy barevná paleta záběrů jde do hodně tmavých barev s občas velmi výraznou červenou podtrhující tu depresi. I když je to současnost, tak prostředí mi spíše evokovalo pozdní socialismus 80. let. Záběry Tater jsou majestátní a Slováky pobaví, že vrchol Lomnického štítu je vlastně skoro jak sídlo záporáka z Bondovek, kde se nejvyšší vrstva oddává sexuálním neřestem :D Do posledního dílu jem byl celkem nadšený, bohužel úplný závěr přinesl zbytečný twist a neuzavření děje s příslibem další série, což mě vytočilo. 6/10 ()

hony23

Poláci se snažili natočit severskou krimi a celkem se jim to podařilo. Příběh masového vraha zasazený do krásného prostředí Tater má atmosféru, dějové zvraty i detektiva, který má spoustu problémů sám se sebou. Paradoxně nejslabším článkem je samotná detektivní zápletka, kdy motivace a chování spousty postav mi nedávaly příliš smysl. ()