poster

Královna a já

 • Nový Zéland

  Her Majesty

 • Slovensko

  Jej Veličenstvo

Rodinný

Nový Zéland, 2001, 101 min

Režie:

Mark J. Gordon

Kamera:

Stephen M. Katz

Hudba:

William Ross

Producenti:

Walter Coblenz

Střih:

Virginia Katz

Scénografie:

Kim Sinclair
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sifaka
  ****

  Mě se to líbilo,pěkné prostředí a výborně navoděná atmosféra 50.let. Dívčí sen se stal skutečností...(19.12.2010)

 • igi B.
  ***

  Poněkud klišoidní dívčí >pohádka< od protinožců, alespoň však s milou retro atmosférou a v rámci žánru snad i odpustitelným uslzeně patetickým happyendem... Pro našince pak ovšem (bohužel jak je již televizáckým standardem) se stupidním a plytkým tuzemáckým dablinkem bez zvuku a atmosféry, kdy navíc obzvláště postavy holčiček jsou nakvákány opravdu k pozvracení... :-(.. . . . Tož, nezbývá, než s povzdechnutím ocitovat ze závěru filmu: "Co říkáte, děvčata?" . . . No - a co by asi tak řekly ty pražské dabingové čudlačky? - - - - - (Poprvé viděno zcela náhodně a tudíž bez náležité duševní přípravy 30.1.2009 na tv Nova, komentář zde jako čtvrtý - 30.1.2009)(30.1.2009)

 • hygienik
  *****

  Nádherné, dojemné, často afektované, nerealisticky schematické. O tom, že každý z nás sa potenciálne môže stať "veľkým bojovníkom za spravodlivosť" a o tom, že minulosť má svoju cenu aj dnes. Viem, že tieto "rozprávky" sú nerealistické a klamú, ale ja chcem byť klamaný, pretože byť pozitívne oklamaný je pekné.(30.4.2010)

 • saaaky
  ***

  Tohle se panu režisérovi M. Gordonovi i docela povedlo. Královna a já je opravdu pohodový rodinný snímek, který nikoho nenadchne - a proto i mé průměrně hodnocení - ale také nikoho nezarmoutí. Myšlenka chtíče odplaty po činnech minulých některých našich vysokých světových představitelů je tu, myslím si, dosti očividná a promlouvající, ale tak zamotaná, že člověk úplně tuto zdánlivě nedůležitou poentu přehlíží, což je škoda. Něco pro malé holky, děvčata, pro rodinku s dětmi k nedělenímu filmovému odpoledni, víc ale asi ne.(22.11.2010)

 • mysicka
  ****

  paráda!! copak vy jste ve třinácti neměli své sny? elizabeth je hrdinka.. sice na svůj věk poněkud uvědomělá, ale hrdinka.. minimálně moje..:)(11.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace