Jabloňový květ

• Maďarsko Az almafa virága (více)
Maďarsko / Vietnam, 2023, 110 min (Alternativní 115 min)

Mladá vietnamská dívka Song Ha přijíždí do Budapešti, aby zjistila více o záhadné minulosti své babičky. Seznámí se s mladíkem Viktorem, který se do ní bláznivě zamiluje a pomáhá jí s pátráním. (HBO Max)

BOURQUE

V podstate jednoduchý romantický film s dostatočne predvídateľným vývojom, v ktorom sa odohrávajú dve príbehy v rôznych časových líniách a ktoré sú na konci určitým spôsobom „spojené“. V obidvoch časových líniách je chémia medzi hlavnými (a dokonca aj medzi vedľajšími) postavami na dostatočnej úrovni. P.S.: Druhý film režisérsky Dóra Szűcs dopadlo oveľa lepši, ako ten prvý. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Aljak

Kompozícia dvoch časových rovín s dvomi rôznymi príbehmi, ktoré sú navzájom prepojené, to mám veľmi rád. Aj keď v tomto prípade, tá dejová línia zo súčasnosti bola pomerne slabučká a pripomínala mi skôr romantické filmy á la Inge či Rosamunde. Avšak tá línia zo 70tych rokov bola parádna, len škoda, že taká nedotiahnutá a vlastne o tom, ako to celé skončilo sa dozvedáme len tak z dodatočného vysvetlenia v súčasnosti. Atmosféra 70tych rokov a situácie ohľadom vietnamských študentov, ktorí mali zakázaný kontakt s domácimi, to bolo veľmi dobre vystihnuté, a zároveň dosť smutné. Komunizmus bol hnus, a zničil nespočetné množstvo ľudských osudov - na čo priamo odkazuje aj tento film. 3* (dal by som aj viac, ale tá línia zo súčasnosti bola fakt slabá) ()

angel74

Jde o celkem milý romantický film, jehož námět by si zasloužil poněkud lepší zpracování. Některé pasáže z minulosti mohly být více rozvinuté, popřípadě dramatičtější. Také bych asi uvítala trochu emotivnější pojetí. Na herce se sice hezky koukalo, ale že bych z jejich výkonů byla nadšená, říct opravdu nemůžu. Připadalo mi to takové bezkrevné. Nevím, jak to lépe vyjádřit. Ovšem líbil se mi různorodý soundtrack. (60%) ()

Danikaa

Ak by som hodnotila samostatne časť odohrávajúcu sa v 70-tych rokoch, boli by to 4*. Súčasnosť však len 2*, stačilo by jej tak 15 minút z príbehu . Film má výborne zvolenú hudbu a krásne zábery vietnamskej prírody. Netušila som, že Vietnamci študujúci v zahraničí to vtedy mali také ťažké. A to boli v socialistickej krajine. Celkovo sa mi to páčilo, pekná nepresladená romantika za 68%. ()

Adramelech

Maďarskou kinematografii moc neznám, ale Maďarsko je snad jediná provincie EU, která si nenechá od nikým nezvolených, nýbrž někým dosazených vládců EU vysloveně srát na hlavu. Navíc šikmoočka v traileru vypadala tak půvabně, že by jí chlap pomohl snad s čímkoli. Tak jsem si ten film pustil. Je to film romantický, já moc romanticky založený nejsem, ale co, proč to nezkusit? Děj celkem příjemně plyne (že by odsejpal, se říct nedá) a zdá se, že filmoví tvůrci z toho vytáhli, co se dalo. Tak vám to, Maďaři, spočítám: jednu hvězdičku za námět a zpracování, jednu hvězdičku za pěknou rákosnici, jednu hvězdičku za Orbána. ()