Nepřemožitelný shaolin

• Hongkong Nan Shao Lin yu bei Shao Lin (více)

Tři učitelé Severního Shaolinu (Lu Feng, Chang Sheng a Sun Chien) jsou povoláni Mandžuy, aby učili jejich vojáky bojovému umění a aby se utkali s mistry z Jižního Shaolinu. Porážka se zdaří. Tu noc, hlavní generál (Wang Lung Wei) zabije mistry Jižního Shaolinu a obviní je z tohoto činu. Jižní část Shaolinu vyšle několik svých žáků, aby pomstili smrt svých mistrů... (Intersonic)

Likan7

Ta akce! Vynikající akce od začátku do konce. Závěr jsem si dokonale užíval a klidně bych sledoval ty 3 týpky stále dokola. Zvlášť ten hopsal s tyčí byl parádní. Akce je tady opravdu skvělá a naštěstí vyplňuje většinu filmu. Děj je totiž tak pitomý, že to snad ani není možný. ()

Looka

Na dnešek už hrozně komicky natočené treninkové fáze s evidentně polystyrenovým kamenem na zádech, nezachrání ani poměrně zdařilá finální bitka tři na tři. I když na to z jakého to je roku... to mohlo dopadnout mnohem hůř. ()

MrMir

Normálně bych dal hvězdičky tři, ta čtvrtá je z nostalgie. Vrcholem žánru je pro mě 36. komnata a každé srovnání nemůže dopadnout dobře. Nicméně pořád jsem se krásně bavil, souboje jsou celkem solidní a závěr alespoň pro mě překvapivý.... ()

axik odpad!

Nevím, co bylo na filmu horší: a) děsívá kamera b) totálně šílené ksichty herců c) nesmyslný děj aneb na začátku zemře 6 nevinných, na konci jen 4 nevinní... d) neexistující rozluštění - zlejšek mrtev, bohužel i většina vyložených klaďasů e) děsivá hudba 36 komnata je proti tomu 10 hvězdičková. Fuj fuj fuj.. ()

shinbone

neni jasný kdo je hodnej a kdo zlej, takže se nedá předvídat, kdo v těch bojích vyhraje a jak to celý dopadne, a to mě bavilo. ()

HKstars

Chingové zas jednou tahají Shaolin za fusekli. A rovnou dvojnásobně! Jeden z chingských generálů totiž pozve na svůj dvůr zástupce Severního i Jižního Shaolinu, aby se stali jeho vojenskými zástupci (a učili jeho vojáky bojovým uměním). V čestném souboji vyhraje Severní Shaolin a zástupci jižního (mezi nimi i opravdu mladičký Dick Wei) jsou po souboji tajně zlikvidování generálem a zaslání na místo odeslání v úhledných rakvích. To logickou rozpoutá válku mezi Shaoliny (přesně jak generál předpověděl). Bojovníci jižního Shaolinu jsou tu trochu za socky, takže poté, co Severňáci zlikvidují i další vyslané trio (tentokrát už pár bojovníků zemře rukama Shaolinů), nevydrží to mistr Jižního Shaolinu psychicky a pošle pro posily. Režisér Chang Cheh zřejmě má s Jižním Shaolinem nevyřízené účty (i když... ten Severní nikdy nespatříme), protože celý klášter vypadá jako řadový čínský domek druhé kategorie, jeho mistr má neustále krví podlité oči a jeden z žáků dokonce spáchá harakiri (to je však čistě úlitba Changovu stylu, v jehož pravidlech stojí: V každém filmu prolij alespoň deset litrů krve, a jedná se o tu fosforeskující červenou ;). Do kláštera brzy dorazí dva silní bojovníci (syn mistra naopak odjede za mistrem zvaným Zahradník, aby se u něj naučil styl kudlanky) a začnou tvrdě trénovat. Osud tomu chce, že ještě předtím potkají ve městě svoje budoucí soky a nepřímo se s nimi skamarádí. Při finálním duelu (trojitém) je pak místo na nejedno překvapení. Severňáci mezitím stihnou sbalit nějaké ty Číňanky a začínají přicházet na kloub tajemným úmrtím svých protivníků, k závěrečnému krveprolití ovšem dojde předtím než se naplno projeví generálovy úmysly. Ostatně tenhle trojitý souboj si Chang Cheh nemohl odpustit, když měl po ruce svojí elitní jednotku zvanou "Five Venoms" (kterou doplnil ještě jedním talentovaným bojovníkem). Na rok 1978 tak snímek obsahuje hodně akčních scén (za každým rohem čeká několikaminutové pošťuchování), ve kterých je vidět pestrost použitých stylů. Je tu hodně akrobacie, vysokých kopů, ale i tradičních "fázovaných" technik (ovšem hodně rychlých, takže se "fáze" začínají stírat), to celé v dlouhých záběrech, které jen občas "vyruší" nějaký přehnaný drát (i tak je tu řada "přírodních arabů" ;). Nebudu vám mazat med kolem huby, Invincible Shaolin je old school starého typu s přemírou tréninkových flashbacků během závěrečného souboje, prkennými hereckými výkony a dost nezvládnutou smrtí hlavního záporáka, ale některé z použitých technik doslova předbíhají svou dobu a vzduchem pořád někdo lítá, takže se nebudete nudit, ani kdybyste hodně chtěli. A to už o něčem vypovídá. Seberte odvahu a hlavně ručník, ať máte čím utírat ty potoky krve, jež z obrazovky začnou vytékat. ;) 60% ()

montel

Tři mistři ze Severního Shaolinu se utkávají s mistry z Jižního Shaolinu a vítěz má učit vojáky Mandžuyi své umění. Severní Shaolin vyhraje,ale generál Mandžuyi tajně tři bojovníky Jižního Shaolinu usmrtí. Jih žádá pomstu a tvrdě trénuje aby Sever porazil. netuší ovšem, že za vším stojí Generál....Opět stupidní děj,ale bojové scény skvělé,navíc výborná melodie a dobrý záporák (Wang Lung Wei) i když toho se ve filmu moc nenabažíme. Ale dobrá oddychovka s překvapivým koncem.60% ()

Mordechai

Moc tam stříká krev podívejte se na to.Jen ten smysl přehánění důležitosti některých dějových linii je to moc .Je to čína... ()

Masinfira

Těžko se to hodnotí... bojové scény a výcvik se mi opravdu líbil. To, že se některé postavy jednají jak jednají (tedy stylem: Nač přemýšlet, stačí bojovat) je pro mě už hůře stravitelné a to obvzláště ve chvíli, to zapíjím velmi slabým závěrem, kdy si všichni uvědomí, jak se maj rádi až když už jsou prakticky mrtví (to že pak bojujou na pokraji smrti skoro lépe než za živa není nutno zmiňovat). Film bych hodnotil tak na 30%, protože mám kungfu filmy rád, dostává 2*. ()