Nepřemožitelný shaolin

Akční

Hong Kong, 1978, 98 min

Cheh Chang

Wai-Kei Cho

Tři mistři ze Severního Shaolinu se utkávají s mistry z Jižního Shaolinu a vítěz má učit vojáky Mandžuyi své umění. Severní Shaolin vyhraje,ale generál Mandžuyi tajně tři bojovníky Jižního Shaolinu usmrtí. Jih žádá pomstu a tvrdě trénuje aby Sever porazil. netuší ovšem, že za vším stojí Generál....Opět stupidní děj,ale bojové scény skvělé,navíc výborná melodie a dobrý záporák (Wang Lung Wei) i když toho se ve filmu moc nenabažíme. Ale dobrá oddychovka s překvapivým koncem.60%(17.10.2009)

Má to slušné tempo i potřebné ingredience, ale zavání to béčkovostí až nezdravě viditelným způsobem. Přehrávající herci, přehnaně využívané flashbecky v závěru, absurdní způsob umírání a téměř nulový děj. Souboje jsou slušné, ale chybí jim propracovanost jiných žánrově spřízněných kolegů. Lehký nadprůměr, který vděčí za svou stravitelnost dobrému tempu a některým zajímavějším bojům...(1.3.2005)

Na první shlédnutí to bylo hodně prostinké a slabé, ale po delším naladění zpátky na starou dobrou HK tvorbu jsem tam našel o něco víc. Stále však méně, přestože postavy jsou docela fajn, ale z jejich charizma (především "zabijácká" trojice ze Severu) se dalo vyždímat více. Naštěstí většinu času se tu bojuje, což je jedině dobře. Ostatní prvky jako dialogy apod. radši vynechám:)(5.1.2006)

Shaolinská bajka o tom, že bojové umění bez moudrosti vede ke zkáze. Když starý mistr podlehne nenávisti a mladí jsou lehkovážní, intrikán má volné pole. I když příběh tu vlastně nehraje roli - obklopuje tu souboje stejným způsobem, jako historické kulisy dávají zapomenout, že se nebojuje na žíněnkách v tělocvičně.(7.1.2011)

Hlboko prepracovaný a vypointovaný dej vo filmoch tohot žánru nemožno čakať. To, čo ale tvorcovia predviedli v NS je naozaj sila. Film obsahuje množstvo nelogickostí, dementných dialógov a scén. Nad všetkým kraľuje premakaný plán diabolského generála, ktorý chce rozdeliť 2 vetvy Shaolinu a potom ovládnuť najprv svet a neskôr aj priľlahlé univerzum:-). Zlatá moja 36. komnata, ktorá vyhrala najmä vďaka oveľa lepšiemu body liftingu.(1.7.2007)