poster

Nepřemožitelný shaolin

 • Hong Kong

  Nan Shao Lin yu bei Shao Lin

 • Hong Kong

  南少林與北少林

 • anglický

  Invincible Shaolin

Akční

Hong Kong, 1978, 98 min

Režie:

Cheh Chang

Kamera:

Wai-Kei Cho
 • mortak
  ***

  Shaolinská bajka o tom, že bojové umění bez moudrosti vede ke zkáze. Když starý mistr podlehne nenávisti a mladí jsou lehkovážní, intrikán má volné pole. I když příběh tu vlastně nehraje roli - obklopuje tu souboje stejným způsobem, jako historické kulisy dávají zapomenout, že se nebojuje na žíněnkách v tělocvičně.(7.1.2011)

 • montel
  ***

  Tři mistři ze Severního Shaolinu se utkávají s mistry z Jižního Shaolinu a vítěz má učit vojáky Mandžuyi své umění. Severní Shaolin vyhraje,ale generál Mandžuyi tajně tři bojovníky Jižního Shaolinu usmrtí. Jih žádá pomstu a tvrdě trénuje aby Sever porazil. netuší ovšem, že za vším stojí Generál....Opět stupidní děj,ale bojové scény skvělé,navíc výborná melodie a dobrý záporák (Wang Lung Wei) i když toho se ve filmu moc nenabažíme. Ale dobrá oddychovka s překvapivým koncem.60%(17.10.2009)

 • Tom Hardy
  ***

  Má to slušné tempo i potřebné ingredience, ale zavání to béčkovostí až nezdravě viditelným způsobem. Přehrávající herci, přehnaně využívané flashbecky v závěru, absurdní způsob umírání a téměř nulový děj. Souboje jsou slušné, ale chybí jim propracovanost jiných žánrově spřízněných kolegů. Lehký nadprůměr, který vděčí za svou stravitelnost dobrému tempu a některým zajímavějším bojům...(1.3.2005)

 • Vojcl
  ****

  Starý dobrý kung-fu filmeček... Jasně, že o hereckých výkonech se tu moc hovořit nedá a některé věci můžou dnes působit nechtěně komicky (umělá krev).. Avšak bojové scény jsou nápadité a hlavně bojová příprava mistrů z jižního šaolinu mě uchvátila natolik, že musím dát za 4.. kromě toho vzhledem k roku vzniku tohoto dílka, dokážu ty drobné nedostatky přehlédnout...(21.8.2006)

 • axik
  odpad!

  Nevím, co bylo na filmu horší: a) děsívá kamera b) totálně šílené ksichty herců c) nesmyslný děj aneb na začátku zemře 6 nevinných, na konci jen 4 nevinní... d) neexistující rozluštění - zlejšek mrtev, bohužel i většina vyložených klaďasů e) děsivá hudba 36 komnata je proti tomu 10 hvězdičková. Fuj fuj fuj..(27.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace