Stopař se sekerou

• USA The Hatchet Wielding Hitchhiker

Stěží uvěřitelný dokument o bezstarostném nomádovi, který se proslavil na internetu, aby pak prožil strmý pád, a dokonce skončil za mřížemi. (Netflix)

Fanda.Boukal

Popravdě nevím moc co si o tomto případu myslet. O internetové "senzaci" jménem Kai sem nikdy neslyšel, takže můžu říct že sem měl nezaujatý pohled. Kai vypadal jako klasický hipik a stopař, alkoholik a bezstarostný člověk, než ho začla ždímat mediální masa a to se na něm velice podepsalo. Dokument natočený tak že od začátku i když na vás má působit stylem tal že Kai je hrdina tak jej prezentují jako vyšinutého šílence snad všichni až na reportera který s ním udělal první rozhovor. Rozhodně mi nepřijde tento pohled nezaujatý spíš naopak se "nenápadně" snaží podsunout svoji verzi příběhu. Kai rozhodně měl psychické problémy a mediální masáž a jeho sláva jim nikterak neprospěla. To co ten kluk udělal je neomluvitelné ale to co jemu bylo uděláno také. Člověk si říká zda by se něco z toho stalo kdyby jej ty "sympatičtí" lidé z medii se "skvělým" odhadem na lidi a všichni ti protivníci nechali napokoji a on mohl dál žít bezstarostný život stopaře na ulici. ()

DonBraso

Jednou si nahoře a jednou dole. Story či spíše internetový virální video se stalo senzací, na kterou nejspíš málo kdo narazil mimo USA, ale vcelku z ničeho se dokument hravě dostane až k vraždě a ono to vcelku funguje dobře. Hraný záběry s těma skutečnýmy stačí, jen i těch 87 minut je možná hodně. Tohle šlo klidně i na čistou hoďku. Nějakou velkou hodnotu nemá, spíš to musíš brát jako spestření.70% ()

AndrewNewman

Otravných a trápnych hipsterov majú v USA požehnane. Jeden z nich, aj napriek hlásaniu lásky a priateľstva ubil starého chlapa na smrť a ďalšieho staršieho chlapa chcel zabiť sekerou, lebo si myslel, že je to správne. Z obyčajného feťáka, alkoholika a vydedenca chceli spraviť mediálnu celebritu a na tomto dokumente sa mi najviac páči asi to, ako tí tvorcovia reality šou padli na zadok. Dokument to je vcelku solídny, pekne vyrozprávaný, má to slabšie miesta, ale ľahko ich prehliadnete. Zatiaľ je ale pre mňa v rámci kriminálnych dokumentov číslom jedna Shiny Flakes. ()

3pe3k0

"Keď niekoho oslavujete, mali by ste vedieť koho oslavujete." Ale kto je vlastne tento zjav? Jasné, je to vrah. Zároveň je zrejme aj samozvaný strážca spravodlivosti, či nádejný umelec. Povahovo v jadre dobrák, no taktiež aj trochu na hlavu. A ty milý divák, vyber si. Tento dokument totiž jasnú odpoveď neponúka. Na druhej strane, z výpovedí účinkujúcich je pomerne jasné, kto na tom ako to celé dopadlo, nesie ten najväčší podiel viny. Nie, nie sú to média dychtivé po senzáciách. Pravda, pod jeho stav sa podpísala aj rýchlo nadobudnutá sláva, ale súťaž o tom kto najviac pos*al Calebovi život, vyhráva jeho drahá mamička. Keď vidíte, že s vašim dieťaťom nie je všetko v poriadku, tak by nebolo od veci keby ste ho namiesto zamykania v izbe, skúsili vziať k nejakému odborníkovi. ()

shinbone

kai dostal šanci v šoubizu jako nikdo.. mohl bejt třeba zpěvák a túrovat po americe s kapelou, ale nee..on se radši flákal a toulal, až narazil na znásilňovače a toho v nepřiměřený sebeobraně zabil. podle vyšetřovatelů mu musel doslova skákat na hlavě. dostal skoro 60 let. trochu moc, ale vybral si sám. neměl dělat blbosti. ()

quido_zidle

Příběh o vyjebané smažce a na ní přisátých parazitech, z nichž jeden si říká kamarád...Aneb pohádka o tom jak dobro nevyhraje nad zlem bo tam žádné dobro nikde není... ()

karnifex

Jak je u současných dokumentů zvykem, materiál, který by vydal na zhruba čtvrthodinu, je natažen aspoň na délku celovečerního filmu, a to pomocí spousty zbytečných keců různých nýmandů. Ale v tomto případě se výjimečně vyplatí je sledovat: zatímco o Kaiovi se z dokumentu moc podstatného nedozvíte, o lidech ze šoubyznysu můžete zjistit mnohé - hlavně to, že jsou to do sebe zahleděná arogantní hovada bez schopnosti empatie a sebereflexe. Ať už Kai provedl cokoliv, byl rozhodně nejméně nesympatickou postavou celého snímku. ()

nikhaj

tak toto je brutal, vobec nechapem ci je tento stopar v poriadku alebo robi neporiadok. Vytalentovana slobodna dusa dostal permanentku medzi mrezami a ked budem ja dedo on bude furt tam wow z neba rovno do pekla za 3 mesiace ()

Zix.

Názorná ukázka toho co vše novináři udělají pro to aby měli senzaci. Kdyby počkali na vyšetření případu, nestala by se z takového exota a nejspíš i hajzla hvězda. Určitě to stojí za zhlédnutí už jen pro ukázku toho co je v dnešní době možný. ()

sh4ris

Amíci at their best. Dosrat už tak labilního kluka a jen ho vzít ke Kimmelovi, ať za jeho super cool příběh (to vážně?!)  dostaneš zaplacíno. Z těch keců "účinkujících", co na něm jen rýžovali mi bylo fyzicky zle....Každopádně přijde mi jako by se hodinu řešilo jen to, kde si Kai uprd a až poslední půlhoďka o jeho temnější stránce byla zajímavá. Nicméně jsme se na můj vkus dozvěděli tuze málo na to, abychom mohli na celý případ nějak hlouběji nahlédnout. Z toho důvodu to nemůžu považovat úplně za dokument a hodnotit to tak - většinu informací jsme dostali pouze jednostranně a řekla bych, že podané tak, aby ti, kdo je vyřkli, měli klidné spaní. Odfláklé. ()

NikiVai

Zajímavý příběh o člověku, který mi neseděl od první vteřiny, nechápu, jak se z něho mohla stát "hvězda". Svět je divný místo a mě nepřestává bavit ho objevovat, takže díky za tento dokument. ()

SavagerXx

Nikdy jsem o Kaiovi neslyšel, ale musim říct že dokument hodně hezky ukazuje že něco takovýho je snad možný jen v Americe. To jak se lidi z televize přetahovali o to aby tohohle člověka dostali k sobě do show TV a všeho možnýho je až šílený, hlavně vydělat co nejvíc na senzaci. Už jen to jak se podle vzhledu vyšvihnul reportér potom co s ním udělal interview mluví samo o sobě (nový vlasy, zuby, opálenej, hubenej) ukazuje jak moc si na něm někdo dokázal nahrabat. Osobně mě hned zarazilo že byl schopnej někoho 3x praštit sekerou do hlavy a Amíci z toho dělali senzaci jako kdyby nic a až když spáchal konečně nějaký závažný zločin jim teprve došlo že asi nebude úplně v pohodě. Těžko říct jestli by dopadl tak jak dopadl kdyby z něj neudělali senzaci. Je i dost možný že tenhle člověk měl docela vážný psychický problémy a na místo toho aby se mu ke konci dostalo pomoci v nějakym ústavu dostane 57! let ve vězení. Docela masakr ale potom co všechno byl schopnej dělat jako např. močit kde se mu chce se divim že nikdo nic nečekal dřív. Na to jak to všechno bylo mam svůj vlastní názor ale rozhodně si stojim za tim že dělat senzaci z člověka co je prostě bezďák, volnomyšlenkář, somrák a možná i feťák je kravina. Zároveň si myslim že ty lidi Kai schválně trollil a dělal kraviny proto protože chtěl vědět kam až mu to budou tolerovat. ()