MaedhRos

Snake Prince je barevná hongkongská pohádka s tanečky a zpěvy, jíž strašlivě ubližují právě ony zmíněné tanečně-hudební vložky. Když se v něm zrovna nezpívá a netancuje, je to strašně fajn film. Je to velmi silný příběh (jestli jste někdy četli o Egle, v podstatě základní dějovou linku plus mínus znáte) oděný v mile kýčovém, barevném hippie-style kabátku, natáčený v sympatických kulisách a fotogenických exteriérech a s poměrně kvalitním (rovněž fotogenickým) obsazením... Nefunkční, většinou nezáživná a do filmu neorganicky vlepená hudební a taneční čísla ale Hadího prince nemilosrdně srážejí do prachu - a nebýt toho, že finále mě přimělo na většinu oněch výstupů víceméně zapomenout, bylo by to "jen" za 3. Snake Prince bych s úplně klidným svědomím a bez varování nedoporučila asi nikomu, přestože mně se nakonec ("tanečkům" navzdory) pod kůži dostal. Pokud si ale tykáte s Hong Kongem a Shaw Bros, za pokus to stojí. Když se nějak přenesete přes ty trapné (a značně amatérské) pseudomuzikálové výstupy, dost možná naznáte, že Snake Prince je vlastně docela silný, působivý kousek, který (jak kdosi docela trefně poznamenal) předběhl Tsuie Harka s Green Snake skoro o dvě dekády. ()