Noci hrůzy

• Itálie Le notti del terrore (více)

Kosti praskají, střeva jsou trhána na kusy - vítejte v Itálii. S prastarými texty si není radno zahrávat. Rozluštění tajemství prastarých svitků, jejichž text dokáže oživit dávno mrtvé osoby, je první velkou chybou, jakou ve svém životě profesor Ayres učinil. Tou druhou pak bylo pozvání přátel, z jejichž poklidného pobytu v profesorově sídle se stává boj o holé přežití v obklíčení věčně hladových zombie. Těch jsou desítky, lační po mase a vnitřnostech, a navzdory svému stavu jsou až neuvěritelně bystré a vynalézavé. O to těžší boj hrstku přeživších čeká. (Řitka video)

t.mon odpad!

Když jsem v první pětiminutovce viděl ty zombíky, doufal jsem, že to bude aspoň zábava, ale ne. Takže dámy a pánové, TOHLE JE NEJHORŠÍ FILM, CO JSEM KDY VIDĚL!!! A to jsem se na ten film tak těšil. Prostředí - docela ještě dobré, ale to je jediný plus. Herci - příšerní, ta bloncka je ještě navíc tak uvřískaná, že bych ji odrovnal hned tou puškou, kamera - roztřepená, takže jsem z toho ani nic neměl,. Ovšem ze všeho nejhorší jsou masky, ty jsou tak hrozný, že lepší dělaj aji v Asylumu. A pan Bianchi to asi nemá v hlavě v pořádku, protože za tohle by se styděl nejen Edward D. Wood Jr., ale i já. Tohle DVD jsem i s obalem hodil rovnou do koše. 0% a o tomhle paskvilu už nechci nikdy slyšet! ()

Paldiny

Opierať sa tu o filmovú stránku by bolo ako vyčítať Lamasovi, že nemá viac dramatických rolí. Preskočme preto nehercov, ne-dej, hudbu z Marsu a zastavme pri tom, čo sa počíta. Masky, sú riadne šialené, napuchlé, trčia z nich červy a po rozbití sa roztrúsia čoby termitmi prežratá drevotrieska. Ľudských orgánov je viac snáď už len na čiernom veľtrhu a napätie ? To, podľa mňa začína až po obkľúčení posledného páru preživších. Lenže miešajúci sa hluk karbobrúsky a ľudského kriku tvorcovia škaredo utnú titulkami a divák sa pýta prečo. Príchuť lacnoty tak strieda podraz a jediné, čo časom zostáva v pamäti je to zvrhlé indivíduum, ktoré to skúša na vlastnú matku a keď mu mamka dá zelenú, jej odhryzne prsník. ()

Klay

Další řady z italských zombie filmů odstartované Fulciho Zombi 2. Tentokrát se děj odehrává v jediném velkém domě a přilehlém okolí, většinou za bílého dne. Nemá to atmosféru, nedokáže to vyděsit a úvodní půlhodinka je skoupá na nápady a docela nudná. Pak se ale zombíci naučí používat sečné zbraně a pořádně to rozjedou. Od té chvíle je vše v pořádku, karty jsou rozdané pro další nelogickou, příšerně zahranou a dokonale bezduchou zábavu. Jen myslim, že když už si tvůrci vyhráli se zombie maskama, mohli přidat i na úrovni gore nechutností, která je ve srovnání s podobnými filmy dost slabá. ()

lukasd

Oproti ostatním italským hororům se tenhle ani nesnaží o nějaké napětí, takže zombíky uvidíte ještě před úvodními titulky. Jistě potěší někdy až neuvěřitelná vynalézavost zombií(např. scéna s kosou), naopak film trpchu sráží do očí bijící tupost hrdinů(před domem stojí auta, ale postavy samozřejmě utíkají pěšky___ postavy mají pušku a několik nábojů, které si ale vyplýtvají nicneřešícím střílením zombíků z balkonu___ po domě chodí postavy zásadně po jednom, aby měly menší šanci se zombíkům ubránit atd.). Krve je tam celkem hodně, chvílema to má i grády. Samozřejmě zde nalezneme i ty typické nešvary italských hororů jako jsou špatné herecké výkony(v tomhle případě bych možná vynechal i slovo herecké)! 55% ()

tenebrae86

Mrtvolně hnilobní ničemové útočí, aneb nepřetržitá Zombie akce v báječném italském stylu. V tomto žánru je Le Notti del terrore podle mého názoru rozhodně nadprůměr a mě osobně film skvěle pobavil. Pěkné herečky (jestli se jim tak dá říkat) se svlékají do naha a prchají před nemrtvými ničemy, kterých je všude plno. Masky ničemů se mi moc líbily, stejně jako povedené gore efekty. Významný element filmu vidím v synovi jedné z hrdinek, který svým zjevem, chováním, ale hlavně svou deviací, která vyjde ke konci filmu najevo, tomu všemu dodává opravdu podivnou atmosféru. Ale žádný strach, napětí či strašidelné scény zde nenajdete. Jedná se o syrovou brutalitu bez jakýchkoliv zdlouhavých pasáží. Akce střídá akci, krev se valí, střeva se řinou. Navíc je film ukončen hodně stylově. Neodpustím si ještě zmínku o českém dabingu, který dělá z filmu odzbrojující komedii. Doporučuji. ()

bolan

"Ať žijí duchové" je proti tomu horror. Kdyby se tato podivnost objevila v Malém televizním kabaretu s Dvořákem, Zedníčkem, Molavcovou a Havelkou, mohla by to být i sranda. ()

Tomihiro

Zombie, erotika, gore, náznaky incestu... to je italská klasika! Le Notti del terrore je slušná zombárna s dobrýma maskama a hudbou, ale stejně je na celém filmu nejstrašidelnější ten malej parchant :) ()

Kolssteyn

Absolutně nepovedný děj, dementní herecké výkony, režisér amatér, ale čtyřhvězdičkové zombie postavy určitě stojí za to! Jen ve dne by se nebál ani předškolák... proto je s podivem, že právě v tuto dobu si zombies vyšly na procházku. ()

Deratizer

Naprosto výborný zombi horor, kde se opravdu pořád něco děje a celý film je nonstop nabitý pořádnou nechutnou zombi akcí. Asi nejlepší zombi horor, co jsem dosud viděl. Kdo nechce čekání na akci, příběh plný omáčky okolo a akci se zombíky až v poslední půlhodině, tak se má na co těšit. Filmu nechybí napětí, drastické záběry ani černý humor. Příběh tu zpravidla není a byl by zbytečně na obtíž. Pak by se stejně jako v Zombi 2 řešila omáčka okolo a zombi akce, jakožto podstaty tohoto hororového žánru, by bylo pro zombi fanoušky málo. Toto je film pro diváky, co se chtějí 80 minut nepřetržitě kochat a bavit zombi zábavou. Ne pro rádoby přitroublé intelektuály, co si pustí z důvodu, aby pak mohli v komentářích vypisovat sračkoidní frustrace z toho, že ve filmu nenalezli materiál k sepsání filozofického románu. Kdo tuto jasnou logiku nechápe, ať si film vůbec nepouští. ()

Laca1313

Další z divných italských zombies hororů. Příběh mi příjde nedomyšlený. Zombies se chovají nevyrovnaně,jednou jsou náramně chytrý,i nástroje používají a podruhý jsou naprosto tupý. Vnitřnosti tu vypadají naprosto uměle. A ten konec působí dost divně,nedodělaně. Ale to bohužel není problém jen tohoto filmu,protože jsem se s tím setkal u více italských hororů (např. Velký útok Zombies). ()

Johny M.

Italskej osmdesátkovej brak, plnej chyb, nelogičností a neherců, ale zároveň slušnej gore a zombie, jaký v dnešnim hororu chyběj. 4,5* ()

Allan odpad!

Vážení kolgové, vážené kolegyně, nikdo mi tak zaručeně nedokáže zkazit večer jako právě Vy. Vy, recenzenti zde na csfd, kteří udělíte filmu hodnocení 71%, což je u zombie hororu číslo vskutku nevídané a které v člověku okamžitě vzbudí silný zájem o dílo. Když toto hodnocení porovnám např. s vynikajícím "Domem u hřbitova", který dostal o pouhé JEDNO procento víc než tento paskvil, mám pocit, že se svět (alespoň ten recenzentský) musel zbláznit. Dívám se na tří a vícehvězdičková hodnocení svých oblíbených uživatelů a ptám se sám sebe: Viděli jsme skutečně stejný film??? Mluvíme o filmu, kde se zombies procházejí v poledne po parku, kde herecký ansámbl prakticky neustále vykřikuje na atakující zombíky: "Ničemové! Ničemové!" případně tvrdší verzi: "Zatracení ničemové!" Myslím, že jsem musel vidět zcela jiný film, který se jmenuje pouze podobně. Proboha přátelé, vždyť z vašeho hodnocení se Lucio Fulci musí obracet v hrobě! P. S.: Co se týče aktuálnosti dat, jsou ke dni 25. 1. 2009. Pevně doufám, že během 14 dnů až měsíce se najde více těch, kteří odhalí a ohodnotí na tomto filmu to, co jsem v něm našel i já - tedy velké masité NIC. ()

messi@h odpad!

Jedná se o amatérštinu nejhrubšího zrna, ve které se - nevím jak - povedlo vytvořit docela slušné masky zombíků. Bohužel si toho byl režisér zřejmě vědom a tak záběry na nemrtvé "hrdiny" ne-sku-teč-ně protahuje. Když k tomu připočítáme to, že herce by v jejich projevu porazil podprůměrný pornoherec(-herečka), absolutně chybějící dějovou linku, nezajímavé postavy, podivné nesympatické stvoření neurčitého (ale určitě ne dětského) věku v roli dítěte a vůbec šlendrián všeho druhu, vyjde nám výsledek. Bezbřehá nuda, která se bere nesmírně vážně. A přitom trocha nadsázky nebo sebeironie by filmu zatraceně prospěla. ()

Tormentor665

Celkem stylová, ale zároveň odpočinková zombi jízda. Chutní červíčci, mniši, oidipovský synáček, blondýnka v železech atd. Jenom poselství téměř vymizelo do ztracena. ()

monty.cl

Slušná zombárna, dobře udělaní mrtváčci, ale nejvíc nejlepší je malej synek...jak za živa, tak jako zombie...zasloužil by si vlastní film, krásnej malej úchyl 60% ()

Pitryx

Tak u tohohle filmu je nejvíce sympatické, že tu snad není jediné debilní hluché místo. Žádné psychologické studie, žádné rozebírání postav. Hned od začátku se jde na věc a to přímo, bez kličkování a nějakých dalších obezliček. O kéž by všechny filmy byly takto podány. Efekty jsou na patřičné úrovni, i když dnes již trošku zastaralé, ale žádné hnusné CGI. Je to stará a poctivá práce. Za mne osmdesát. Deset odebírám za skutečně hloupé chování těch postav a dalších deset za ten stupido konec. ()