Noci hrůzy

• Itálie Le notti del terrore (více)

Kosti praskají, střeva jsou trhána na kusy - vítejte v Itálii. S prastarými texty si není radno zahrávat. Rozluštění tajemství prastarých svitků, jejichž text dokáže oživit dávno mrtvé osoby, je první velkou chybou, jakou ve svém životě profesor Ayres učinil. Tou druhou pak bylo pozvání přátel, z jejichž poklidného pobytu v profesorově sídle se stává boj o holé přežití v obklíčení věčně hladových zombie. Těch jsou desítky, lační po mase a vnitřnostech, a navzdory svému stavu jsou až neuvěritelně bystré a vynalézavé. O to těžší boj hrstku přeživších čeká. (Řitka video)

Dr.Loomis

Na to že se to jmenuje Noci hrůzy a je tam pouze jedna scéna kdy se to odehrává v noci. A celé se to odehrává přes den,to by tak nevadilo. Masky jsou super,akorát mám jednu věc co mi trošku zarazila že se asi zombíci sešli u jednoho krejčího,protože všichni měli stejné oblečení,až na ty kteří se proměnili během filmu. Jinak tento film by neměl chybět žádnému fandovi,co má rád zombie horory. ()

shinbone

do zámeckýho sídla odněkud přichází zabahněný zombíci, a ačkoliv jsou pomalý a nejde z nich vůbec strach, blbý postavy jim zaboha nedokážou uniknout. mezi postavama vyčnívá takovej hnusnej skřet v roli chlapce, kterej je nadrženej na vlastní mámu. to je jediná postava s nějakou osobností. ()

brasek

Klasická talianska hororová kinematografia 80. rokov... asi najodpornejší bol malý Michael, ten čo chcel byť motherfucker, už svojím ksichtom, účesom a správaním sa vo filme, by som ho nechal zožrať prvého :)) Postrádam však vo filme nejaký ten vyšší plyn ako napr. u Démonov. ()

DrawRubb

Ne, ne, ne a ne......jsem opravdu velice zklamán. Z dob největší slávy italských hororů jsem čekal tedy lepší dílo. Vůbec mě to nenatchlo, a to mám zombie horory celkem v oblibě. Jako masky celkem fajn, ty vypadají opravdu dobře, ale ten zbytek? Příběh žádný, neuvěřitelná tupost hlavních postav a k tomu až příliš "lidský" pohyb zombie. V jednu chvíli se pohybují tak pomalu, že by jim člověk s přehledem unikl pomocí válení sudů po zemi a jindy, jakoby z ničeho nic vyskočí z křoví, že ani nejde poznat jestli se jedná o zombie, nebo splašenou srnku. A k tomu všemu mě opravdu hodně zklamala poslední scéna filmu. Že by už chyběly prostředky v rozpočtu ? Alespoň by to bylo obstojné zakončení filmu, ale bohužel, smrt posledního živáčka už jsme neviděli. Takže sečteno podtrženo 30%. Škoda. ()

tomma

Zase další italská ptákovina o zombících. Ale ta mast na medvědy v parku byla fakt dobrá!! Za ni hvězdička. ()

uprchlice odpad!

Nelíbilo se mi to, protože to bylo zbytečně brutální a ty zombie taky.Kdyby to aspoň mělo nějaký děj.Konec mohl být lepší, protože ty oběti nevypadali tak uboze jak se na první pohlad zdálo. ()

Filatov

Italský zombie horror no řekl jsem si proč ne ale asi jsem čekal hodně a dostal tak málo. Herci nebyli zas tak hrozní, dámy vypadaly dobře a to se ještě k tomu všemu producírovaly před kamerou poodhalené, když se miliskovaly se svými muži, takže to někde zavánělo erotikou a všemu vévodil syn Peter Bark, toho prostě musíte vidět. :-D Tím jsem ale asi tak skončil, co se týče pozitiv. Hudba byla úděsná, avšak chápu, že v hororech té doby byla normální, zombíci vypadali uměle, až to bolelo, ač oceňuji, že líp to v té době udělat asi nešlo a to samé se týče triků, kdy je jasně vidět, jak naši hladovci papají evidentně gumovou ruku, nebo jak sklo rozedírá gumový obličej. Noci hrůzy jsou dnes již přežitým filmem, ale v době vzniku muselo jít o vskutku děsivý zážitek. ()

kosak odpad!

Opravdová hrůza na kterou se nedá vůbec koukat.Trapná vykrádačka "Fulciho" zásadních filmů a scén.Nechápu tak vysoké hodnocení. ()

-krusty-

EHF: Pokud jste si někdy u filmu říkali "tohle nemá logiku" - neviděli jste tenhle snímek. To, co se odehrává na plátně/obrazovce je amatérská fušeřina první třídy se spoustou nonsensů, naprosto příšerných ne-hereckých výkonů, gumových atrap a všeho zlého, co italské filmy třídy "C a více" mohou nabídnout. Prostě je to do nebe volající hloupá ptákovina! Kravina s nulovým dějem. ALE! Celé to má strašně zvláštní charisma, které nedokážu nijak přesněji definovat. Vím, že děj tam opravdu není. Nikdo nepátrá po tom "proč?", "kdy?", "kdo?". Hlavní hrdinové, zahraní příšerným komparsem (ne, herci to opravdu nemohou být) se chovají nebetyčně anti-logicky. Gumové napodobeniny hlav obětí jsou srandovní (na rozdíl od excelentního designu zombies), past snad na medvědy se nachází uprostřed zahrady :-).......ale snad právě proto je to magické pokoukání. Seděl jsem jako opařený a lapal po dechu. Tohle je prostě magický film. Můžete ho nenávidět nebo zbožňovat - já si ho dám co nejdříve pěkně pozdě večer znovu!! KULTOVKA!!!!!!!!!! ()

baronGrga

Rozhodnout se Bianchi natočit žánrovou parodii, udělal by rozhodně lépe. Po zhruba dvacetiminutové sekvenci košilatých záběrů jsou na scénu vpuštěni první z mnoha zombíků v negližé, aby zaplnili zbytek filmu přehlídkou toho nejlepšího ze somnambulní chůze revmatiků i jemné práce se zemědělským náčiním. Hlavní hrdinové si ale zaplať pánbů ví rady a pouští se se zombíky přes četné nástrahy, jakou je třeba medvědí past na zahradě, do křížku s takovou vynalézavostí, až přechází zrak ("mami, zkus ho podpálit", "mám nápad, pustíme je dovnitř a ujedeme"). Tohle byl vážně úlet - 20%. ()

pendrek200

Vzhledem k tomu, že jsem opravdový fanouškem hororů a především zombie hororů, tak k tomuto snímku mohu říci pouze BRAVO! Italové opravdu umí točit horory. Vzhledem k tomu, že film je natočen na začátku osmdesátých let, tak ty masky jsou ÚŽASNÉ. A ty lezoucí červi a žížaly na obličeji i v obličeji rozpadajících se zombie, byli prostě geniální. Upřímně z toho malého úchyláka jsem měl husí kůži. Co mi možná malinko po nějaké době začalo vadit, bylo neustále se opakující slovo MIZEROVÉ! Gore bylo parádní a bylo na co se dívat. Upřímně mě překvapila inteligence těchto zombií, možná v některých případech až přehnaná. Ale to je pouze takový detail, který nemění nic na hodnocení. Jeden z mých top filmů v tomto roce. ()

Kloboucek75

2 hvězdy za Michaela a jeho kousnutí do matčiny prsu. Nechápu jak tento film byl zakázaný třeba v Německu . Já jsem tento horor bral spíš jako komedii , herci (zombíků) byly pod tunami make-upu nebývale oplácaný a nepasovalo to. ()