El puño del cóndor

• angličtina The Fist of the Condor

EvilPhoEniX

V 80. letech by se to možná uchytilo, dnes tohle nemá šanci nikoho uspokojit. Marko Zaror se vyšvihl ve Wickovi 4, takže jsem mu dal šanci i zde, ale nebylo to ono. Formu má slušnou, ohání se podobně jak Adkins to se musí uznat, ale je to zkrátka béčko jak hrom s nezajímavou dějovou omáčkou okolo. Alespoň, že fighty jsou bez střihu a choreografie není nejhorší, ale když je někdo rozmlsaný Asii jako já, tak tady už necítím adrenalin, napětí ani potřebné vzrušení. 4/10. ()

Lacike

Veľmi netradičný film. Na prvý pohľad to pôsobí ako taký hardcore oldschool kung-fu film zo sedemdesiatych rokov, v ktorých sa s vážnou tvárou borci hádali, koho kung-fu je lepšie. Ale tento film je oveľa viac poetickejší a filozofickejší. Miestami to funguje a má to pôsobivú atmosféru a miestami to je strašne smiešne (hlavne tie absurdné tréningové pasáže). Samotné bitky majú kvalitnú choreografiu (aj keď až tak veľmi kontaktná nie je vegáčik). Zaror zase raz predvádza pôsobivé akrobatické prvky. Ale bitky sú natočené slabšie. Miestami nenadväzuje strih, uhly kamery príliš odhaľujú, že sa mláti vzduchoprázdno a spomalovačky skôr otravujú. Nakoniec o bitky vo filme vlastne ani tak príliš nejde. Záver je pre fanúšikov jednoduchej priamočiarej akcie dosť rozpačitý. Ak vznikne niekedy pokračovanie, tak si ho zo zvedavosti rád pozriem, ale repete tohto filmu mi nehrozí. 6/10. ()

vegetol.mp

Kdyby mi bylo 8 let, byl bych štěstím bez sebe, ale tuhle kravinu fakt nemůže brát dospelej divák vážně. Souboje jsou legračně zpomalovaný a na můj vkus dost pomalý, příběh naprosto debilní a Zaroz vypadá s tou černou parukou jako Gojko Mitić. Úplně vidím, jak se tu zase budou nějaký znalci rozplývat nad tím, jak to má super kontaktní choreografii, blá blá blá...  Sorry, ale fightům, který točí Adkins, tohle nesahá ani po zakrvácený kotníky. ()