Tenká modrá čára

• USA The Thin Blue Line (více)
Dokumentární / Krimi / Mysteriózní
USA, 1988, 103 min

Třetí celovečerní dokument Errola Morrise se zabývá problematickou rekonstrukcí vyšetřování vraždy dallasského policisty z roku 1976. (Hans.)

Kalimero13

Jde na tom hrozně vidět to stáří. Například vychvalovaná hudba je sice na první poslech krásná, ale hudba by měla být především prvek doplňující obsah, měly by souznít. Tady si ale po chvíli všimnete, že ta hudba vůbec nesedí s obsahem. Krásné až melancholické melodie tu dělají unylou atmosféru v momentě, kdy byste měli cítit tajemno, vztek, pátrací snahu. Místo toho hudba stále evokuje klid, smíření a že se nic neděje. Přestože samotný obsah je extrémně důležitý a šokující, formát opravdu zestárnul a moderní true-crime už jsem někde jinde. Každopádně díky bohu za existenci toho filmu, že případ popostrčil dále. ()

PoprockCZ

Dokument založený na mluvících hlavách, ilustračních záběrech a hrané rekonstrukci. Chyběly mi titulky u postav (mátlo mě kdo je kdo). Jedná se o zajímavou látku, ale moc mě to jako celek nebavilo, protože podobných případů jsem v USA už viděla mnoho. ()