Reklama

Reklama

Domácí příběhy

(festivalový název)
  • Česko Home Stories (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Mysteriózní / Thriller
Západní Německo, 1990, 6 min

Obsahy(1)

Snímek Home Stories je pozoruhodným dílem významného německého experimentátora Matthiase Müllera, patřícího k předním tvůrcům tzv. „found footage" filmů. Müller, fascinovaný kontinuálním hollywoodským systémem vyprávění, seskládal materiál z několika amerických děl z přelomu 50. a 60. let minulého století, aby vytvořil mysteriózní thriller, v němž osamocené hrdinky (uvidíte dobové hvězdy Audrey Hepburnovou, Lanu Turnerovou či Kim Novakovou) čelí blíže nespecifikovanému nebezpečí. (Letní filmová škola)

(více)

Recenze (4)

dwi 

všechny recenze uživatele

Německý experimentátor Matthias Müller vzal z několika hollywoodských melodramat podobné sekvence (ženy vstávají z postele, rozsvěcují a zhasínají lampičky, otevírají dveře, běhají po schodech..), ze kterých vytváří novou – kontinuálně plynoucí realitu. Hudba Dirka Schäfera zdařile imituje stereotypy daného žánru a ironizuje jej. Pro další obeznámení s found-footage vřele doporučuji filmy Bruce Connera či Stana Vanderbeeka. ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Povrchní konfrontace mimických, gestických a pohybových šablon excerpovaných ze starších filmů navozuje zdání, že domněle jednotný hollywoodský diskurs mluví týmž jazykem. Zatím sama jen poněkud nerytmicky koktá slabiky předcházejících koláží – zvláště těch z let šedesátých, které měly zvláště „proč“ se vůči fikčnímu filmu vymezovat. Výprodej zbytných filmových políček. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

S nasekaných filmov ktoré sa tu objavili som nevidel, alebo si nespomínam že by som hociktorú z nich, videl. Takto aspoň vidím že ten Hollywood je vlastne celí na jedno brdo. Tvorca nádherne ukázal ako to s klišé v Hollywoode skutočne je. Nie len to že používajú rovnaké zábery, takmer identické exteriéry, postupy v príbehu či podobné herečky ale dokonca aj pohyby herečiek postupnosť scénok atď. Vedel som že to tam je ale až takto som to netušil. ()

NeosinneR 

všechny recenze uživatele

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Výborne zostrihané hollywoodské filmy do jedného nemeckého krátkometrážneho. V Hollywoode sa asi celkom opakujú. ()

Reklama

Reklama