Reklama

Reklama

Hledá se Michael

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Michael Matthews se v roce 1999 stal nejmladším Britem, který zdolal vrchol Mount Everestu. Tři hodiny na to však zmizel a jeho tělo nebylo nikdy nalezeno. Podnikatel a moderátor Spencer Matthews, jemuž v době bratrova zmizení bylo 10 let, se s Michaelovou smrtí nikdy nevyrovnal. Po více než dvaceti letech se ke Spencerovi dostane fotografie těla na hoře, které by mohlo být Michaelovo. Vydává se do Nepálu a navazuje spolupráci s rekordmanem Nimsem Purjou, jenž zdolal všech 14 nejvyšších hor světa. Ten má vést pátrací tým do zóny smrti a pokusit se najít Michaela. Desetičlenný tým se vydává do extrémních výšek přes 8000 m. n. m., vybavený drony a schopnostmi, které jim umožňují pátrat i mimo stezky vedoucí na vrchol. Omezený čas a zhoršující se počasí však před ně klade nečekané nástrahy. (Disney+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

meda2016 

všechny recenze uživatele

Z úcty k obětem 2*. Pozůstalí si natočili vzpomínkový film, který by pro jiné měl mít 15 minut. Spousta zbytečných a opakovaných promluv podle zaběhnutého vzoru tohoto pseudo-doku žánru. ... Mělo by to mít název Hora posetá mrtvolami. ... Smutné, že dokazování si vlastních schopností je vlastně loterie, kdy vsaďte vlastní život. Spencer ovšem vsadil životy týmu. A i z toho udělal doják. ... Soucitění s Matthewsovými to nepřineslo. ()

Víteček odpad!

všechny recenze uživatele

To je ale výblitek. Extrémně nesympatický milionářský synek z nóbl rodiny se jen tak nelogicky rozhodne najít tělo svého 23 let ztraceného bratra a protože fotografie, kterou mají, se týká úplně někoho jiného, tak ho skupina místních průvodců se vystavuje nebezpečí a musí hledat podle jeho rolexek, zatímco náš nesympatický protagonista sedí v základním táboře a uděluje jim rádoby rozumné instrukce. Když se blíží závěr a chybí nějaké završení, tak vymyslí úplně nechutný plán B, kdy navštíví rodinu zesnulého, kterého našli na hoře as slíbí jim, že ho přivezou dolů, ale jen a pouze, pokud nenajdou tělo debílkova bratra, protože pak by měli závěr a neměli by potřebu rodině pomáhat. Díky tomu si na konce můžeme na konci vychutnat záběry, toho, jak citlivě před kamerami předávají tělo rodině, včetně plačící dcery. Tělo, které je představitelovi zcela ukradené, ale potřeboval vydojit dobrý závěr, jako skvělý lidumil. Celé je to pak završeno rozlučkou na jejich rozlehlém panství, která má vzbudit soucit. V dokumentu celkem nepřekvapivě chybí informace, jak se rodina snažila žalovat každého, kdo měl s výpravou jejich zesnulého syna něco společného, což byl zřejmě jeden z důvodů, proč náš milý Spencer nikdy dřív neměl přístup k fotografiím z výpravy, které byly v držení žalovaných. ()

Reklama

_DAVE_ 

všechny recenze uživatele

Parádní zaběry okolí Everestu, od letiště po BaseCamp a dále, zajímavé informace. Ale dost mě vadí ty sáhodlouhé debaty jaký Michael byl a prázdné několikaminutové úvahy o tom, jak asi zemřel nebo tuny home videí z dětctví. Vím že tahle patos omáčka na Disney+ a podobné platformy patří, ale hodně to ubírá na spádu a odvádí to od tématu. Sestřihnul bych to na 60minut. Takhle 50% ()

babuška 

všechny recenze uživatele

je to celkově divný, co se týká přírody tak v poho, ale ty deb.lní dialogy a hlavně oslava adrenalinu, já prostě horolezce nechápu, pokořit něco co je neživé je samo o sobě pitomost, prim v tomhle dokumentu ale hrají hlavně prachy , takže 1 za tu přírodu ()

Reklama

Reklama