Boku no kokoro no jabai jacu

• Japonsko Boku no Kokoro no Yabai Yatsu (více)
Japonsko, (2023–2024), 10 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Norio Sakurai (komiks)

Scénář:

Džukki Hanada

Hudba:

Kensuke Ušio

Šun Horie, Hina Jómija, Nobuhiko Okamoto, Aki Tojosaki, Jukari Tamura, Gen Sató, Ajaka Asai, Nobunaga Šimazaki, Džun Fukušima, Megumi Han, Acumi Tanezaki (více)

Série(2) / Epizody(25)

Kjótaró je tichý mladý student, který se straní kolektivu a má velmi zvláštní zájmy. Poslední dobou si totiž rád čte příběhy o sériových vrazích a občas mu i na mysl přijde představa, jak rád by zabil některé své spolužáky. Především populární Annu, která ho štve už jen tím, že se o přestávkách chodí zašívat na jeho oblíbené místo do knihovny a zde se potají neustále cpe sladkostmi. Jak chlapec dívku stále víc a víc sleduje, tak se nakonec neubrání tomu, aby dívce sem tam s něčím pomohl, protože i když má Kjótaró někdy hodně černé myšlenky, jeho srdce je na pravém místě. Díky tomu si i Anna začne chlapce víc všímat a jejich vzájemný vztah se začne pomalu vyvíjet úplně novým směrem… (Jeoffrey)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2023) (S01)

Veľká škoda, že to ako sa začína anime a profiluje sa Ichikawa je vlastne iba v nejakých prvých dvoch dieloch a potom už on vlastne pôsobí ako utiahnutý a hanblivý človiečik. Ichikawa totiž na začiatku má nejaké zaujímavé črty a správa sa inak a postupom času sa normalizuje. Je pravda, že Ichikawa potom stále zostáva takým outsiderom, ale už nie je divný ako na začiatku a nakoniec sa vo svojej podstate mení z outsidera, aj keď zostáva utiahnutý a hanblivý. Yamada je naopak stále divnejšia a ja som si celý čas myslel, že ona má všetko nejakým spôsobom premyslené a musím povedať, že nemá. Yamada je proste Yamada, keď by som to mal zjednodušiť rada maškrtí, je bláznivá, nebojí sa nič urobiť a vlastne je aj dosť detská, aj keď pôsobí dospelo (výzorom pôsobí ako tridsať ročná sekretárka). Boku no Kokoro no Yabai Yatsu je vlastne rozprávka, z toho hľadiska ako a kto by sa dal dohromady v reálnom svete, ale mne to vôbec nevadilo, lebo romantická časť tohto anime sa zlepšuje každým novým dielom. Z veľkého potenciálu, ktoré toto anime malo sa postupne stávalo absolútne normálne generické a teda vlastne bežné romantické anime zo školského prostredia. Síce dva hlavné charaktery mali zaujímavé osobnosti, ale bohužiaľ udalosti boli úplne tie isté ako v stovkách anime predtým. Mám pocit, že udalosti a okolnosti okolo hlavného hrdinu sa budú musieť ešte vysvetliť ono sa totiž určite niečo stalo v jeho minulosti a toto vôbec nie je spoiler, lebo to nemáme v anime vôbec vysvetlené, ale som si tým normálne istý, že v druhej sérii sa dozvieme nové informácie. Takže tu máme absolútne obyčajné romantické anime s občasnými vtipnými situáciami hlavne za Yamadu (ona je vtipná) a v absolútnom bežnom školskom prostredí, kde sa dramaticky nič veľmi nedeje, ale buduje sa hlavne vzťah medzi hlavnými hrdinami. Musím podotknúť, že kvalita romantiky a chémie medzi hrdinami funguje neuveriteľne dobre a tak tým pádom som si romantiku naozaj užíval. Najviac dúfam v to, že si Yamada nejakým spôsobom uvedomuje čo vlastne Ichikawa všetko pre ňu robil a dúfam, že v druhej sérii sa dozvieme niečo viac aj z jej pohľadu, lebo tu proste Ichikawa až moc dominoval (všetko bolo z jeho pohľadu). Vedľajšie charaktery nejako veľmi nestoja za zmienku, kvalita animácie dobrá, hudba mierne nadpriemerná a pekný opening. ()

Season 2 (2024) (S02)

Druhá séria je o značný kus lepšia ako tá prvá a predstavuje to, ako by mali vzťahovo milostné anime mladších predstaviteľov vyzerať. Samozrejme Boku no Kokoro no Yabai Yatsu, je tak trocha ako mužská Popoluška, vo veľa aspektoch, ale aspoň prináša dôležitý element toho, že mužský protagonista Kyoutarou cíti, že si musí nejakým spôsobom zaslúžiť ženskú protagonistku Annu, on to cíti tak, že musí robiť odvážne kroky, aby vôbec sa mohol o ňu uchádzať a to aj napriek tomu, že sa musí často prekonať. Z jeho strany je to teda taký boj a nebojuje s nikým iným ako sám so sebou o to, aby si mohol Annu zaslúžiť a tento neprestávajúci boj so sebou samým nie vždy vyhráva. Tu je vidieť takú disproporcionalitu (rozdielnosť), medzi tým, ako sa musia chovať v podobných anime ženy a ako sa musia chovať muži. S Kyoutarom mám menší problém v tom, že sme veľmi minimálne zahliadli to akým bol predtým, áno dostali sme nejaké pohľady do minulosti, ale mňa osobne to zaujíma ešte viac. Druhá séria je rozhodne na vrchole romantických anime, to ako si dvaja hrdinovia medzi sebou vymieňali pohľady, rôzne poznámky, ktorými sa "oťukávali" to je proste vynikajúce a hlavne som mal pocit, že nikdy nestagnujeme, že ich láska je stále väčšia a spolu stavajú dom, tak ako sa má od základov (imaginárny dom ich lásky stavaný tehličku po tehličke). Zaujímavá a veľmi v kontraste dnešnej doby, je aj rozdielnosť výšky hlavných hrdinov, lebo Anna má o 14 cm viac, ale zas nie som si istý či po celú dobu, lebo Kyoutarou trocha podrástol. Vlastne to nie je jediný rozdiel, ktorý pripravuje tú skúšku toho, či sa podarí im spolu si niečo začať, Anna Yamada je totiž modelka, ale našťastie "modelkovské maniere" teda moc nemá. V reálnom svete je teda malá šanca, že by takýto pár vôbec vznikol, preto je to teda zaujímavá "mužská Popoluška" a mňa mrzí, že sa potom nepracovalo ešte viac s tým, ako hlavný hrdina bojoval sám so sebou, vo svojej hlave, že nie je pre Annu dosť dobrý, ale nevadí to nie je nejaký veľký problém pre mňa to brať ako to bolo. Tretia séria podľa mňa keby má byť nemá byť o čom, jedine ak by sa pridali značné problémy, Kyoutarou by bol ešte viac "nadržaný" ako bol v druhej sérii, alebo by hlavných hrdinov niečo rozdelilo. Čo sa týka romantického žánru, bez toho, aby sme brali do úvahy, že toto je aj komédia (smiať sa budete, ale nie chytať za "brucho") tak táto druhá séria (len druhá) je v podstate vrcholom vo svojej konkurencii, aj animačne, hudobne by som nepovedal, lebo sú romantické anime, kde si hudbu zapamätáte, alebo budete aj vyhľadávať, ale zas tu hudba vynikajúco dokresľovala atmosféru. ()