Boku no kokoro no jabai jacu - Season 2

(série)

Epizody(13)

Hees

Druhá séria je o značný kus lepšia ako tá prvá a predstavuje to, ako by mali vzťahovo milostné anime mladších predstaviteľov vyzerať. Samozrejme Boku no Kokoro no Yabai Yatsu, je tak trocha ako mužská Popoluška, vo veľa aspektoch, ale aspoň prináša dôležitý element toho, že mužský protagonista Kyoutarou cíti, že si musí nejakým spôsobom zaslúžiť ženskú protagonistku Annu, on to cíti tak, že musí robiť odvážne kroky, aby vôbec sa mohol o ňu uchádzať a to aj napriek tomu, že sa musí často prekonať. Z jeho strany je to teda taký boj a nebojuje s nikým iným ako sám so sebou o to, aby si mohol Annu zaslúžiť a tento neprestávajúci boj so sebou samým nie vždy vyhráva. Tu je vidieť takú disproporcionalitu (rozdielnosť), medzi tým, ako sa musia chovať v podobných anime ženy a ako sa musia chovať muži. S Kyoutarom mám menší problém v tom, že sme veľmi minimálne zahliadli to akým bol predtým, áno dostali sme nejaké pohľady do minulosti, ale mňa osobne to zaujíma ešte viac. Druhá séria je rozhodne na vrchole romantických anime, to ako si dvaja hrdinovia medzi sebou vymieňali pohľady, rôzne poznámky, ktorými sa "oťukávali" to je proste vynikajúce a hlavne som mal pocit, že nikdy nestagnujeme, že ich láska je stále väčšia a spolu stavajú dom, tak ako sa má od základov (imaginárny dom ich lásky stavaný tehličku po tehličke). Zaujímavá a veľmi v kontraste dnešnej doby, je aj rozdielnosť výšky hlavných hrdinov, lebo Anna má o 14 cm viac, ale zas nie som si istý či po celú dobu, lebo Kyoutarou trocha podrástol. Vlastne to nie je jediný rozdiel, ktorý pripravuje tú skúšku toho, či sa podarí im spolu si niečo začať, Anna Yamada je totiž modelka, ale našťastie "modelkovské maniere" teda moc nemá. V reálnom svete je teda malá šanca, že by takýto pár vôbec vznikol, preto je to teda zaujímavá "mužská Popoluška" a mňa mrzí, že sa potom nepracovalo ešte viac s tým, ako hlavný hrdina bojoval sám so sebou, vo svojej hlave, že nie je pre Annu dosť dobrý, ale nevadí to nie je nejaký veľký problém pre mňa to brať ako to bolo. Tretia séria podľa mňa keby má byť nemá byť o čom, jedine ak by sa pridali značné problémy, Kyoutarou by bol ešte viac "nadržaný" ako bol v druhej sérii, alebo by hlavných hrdinov niečo rozdelilo. Čo sa týka romantického žánru, bez toho, aby sme brali do úvahy, že toto je aj komédia (smiať sa budete, ale nie chytať za "brucho") tak táto druhá séria (len druhá) je v podstate vrcholom vo svojej konkurencii, aj animačne, hudobne by som nepovedal, lebo sú romantické anime, kde si hudbu zapamätáte, alebo budete aj vyhľadávať, ale zas tu hudba vynikajúco dokresľovala atmosféru. ()

Jeoffrey

Čekal jsem, že to bude dobrý, ale nečekal jsem že až tak moc… Poslední díl byl naprostá paráda, ten si odnáší jasných 10/10, už jen za to, jak krásně a srdečně si oba hlavní hrdinové řekli, proč se do sebe zamilovali a jak přesně to sedělo se vším, co jsem nejen v téhle sezóně viděl. The Dangers in My Heart si mě získal už první řadou, která byla zaměřená na to, jak se dva naprosto odlišné charaktery postupně měnily a hledaly si k sobě cestu. Druhá sezóna krásně staví na těchto vybudovaných základech, rozšiřuje jejich vzájemný vztah, dává jim do cesty nové překážky a postupně vše graduje až k nádhernému finále. Co mě tu bavilo nejvíc? Asi to, jak je hlavní hrdina na jednu stranu nejistý, plný různých obav, uvědomuje si, že je vlastně ještě z velké části dítě, ale přesto pak přijde nějaký ten důležitý moment a jemu přesně a logicky dojde, co je v tu chvíli potřeba udělat. Stejně tak hlavní hrdinka, která na jednu stranu působí často hodně sebejistě, ale ve skutečnosti občas také tápe a je si v mnohém nejistá. To vyobrazení dospívání, rozkolu mezi dospělostí s její odpovědností, romantickými patáliemi a na straně druhé bezstarostnost a hloupost dětství, jsou tu strašně krásně zachycené, obojí je přesně namixováno, abych postavám všechno, co dělají, věřil. Zároveň mi tvůrci umí strašně šikovně připomenout, kam se postavy během téhle cesty posunuly, vždyť třeba konfrontace Ičikawi s jeho minulým já a tím, jak vše dřív vnímal, byly jedním z nejlepších momentů celého seriálu. Obě hlavní postavy jsou tu velmi dobře napsané, pořád mají své silné a slabé stránky, ale pomalu na sobě pracují, pracují na vzájemném vztahu, což je hlavní důvod, proč jim jako divák celou dobu držím palce, a i když je to občas hodně cringe a divný, zase mi to krásně sedí k tomu, jaké ty první romance, když si na ně sám vzpomenu, prostě byly. Animačně skvělé, hudebně snad ještě lepší – zkrátka já jsem si tohle náramně užil a doufám, že budou nějaké další díly, tohle přeci není konec, je to spíš začátek jednoho vztahu, který bude určitě minimálně stejně tak zajímavý, jako byla cesta k němu. 9,5/10   ()