Démon ve mně

• USA It Lives Inside (více)

Teenagererka Sam se zoufale snaží zapadnout do kolektivu ve škole. Trápí se kvůli svému indicko-americkému původu, chtěla by být jako všichni ostatní. Saminu nejistotu ještě umocní podivné chování její nejlepší kamarádky Tamiry. Tamira se najednou všech straní a neustále u sebe nosí zavřenou, prázdnou sklenici. V návalu vzteku při hádce Sam Tamiřinu nádobu rozbije. Nevědomky tak uvolní prastarou démonickou entitu, která její kamarádku unese. Sam je rozhodnuta udělat cokoli, aby svou přítelkyni zachránila… Démonovu moc však živí osamělost jeho obětí. Samina realita se mění v děsivé vize, propadá se do hlubin šílenství. Sam musí přijmout svůj původ a dědictví, aby měla šanci přežít… (Bioscop)

Ace.A.T.L.

Tady to mělo toooooolik potenciálu, ale využilo ho to fakt lehce nad polovic. Bylo fajn, že zlo bylo většinu času neviditelný, tak to bylo dost na fantazii diváka. Je to správně temný, je super, že to má základ na novým směru a to je indická mythologie. Celej film se táhne tak nějak, jakoby utahaně a ikdyž má hodně fajn nadějný chvíle, tak se z tý mlhy nevyhrabe. A vrchol, co všechno shodí dolu, je to, když odhalí monstrum v celý kráse. Všechna fantazie je ta tam a už to nemá grády. Škoda konce. Jinak za mě slušně silný 3* a DOPORUČUJU ()

swenyx

Za mě lehce nadprůměrný hororový zážitek. Jsem rád, že podobně jako v Kostlivci se nám monstrum jen tak neukáže a díky tomu to alespoň na mě fungovalo jako scary prvek. Bylo i fajn vidět taky nějaký jiný náboženství spojený s démony, protože křesťanství je už hodně ohraný. Indická hlavní postava byla super asi jen kromě toho, že ji doslova umře "přítel" a typce to skoro ani nevadí, ale okay. Nenechal bych se zbytečně zastrašit tímhle underrated hodnocením a dal bych tomu šanci být vámi. ()

SpicyNugget

Sam se zoufale snaží zapadnout do kolektivu ve škole. Trápí se kvůli svým indickým kořenům. Její zoufalství umocní i podivné chování její nejlepší kamarádky Tamiry - všech se začala stranit a nedala z ruky prázdnou sklenici. Sam se zdravě naštve a sklenici rozbije. Nevědomky tak vypustil zlo, které se v ní ukrývalo… Jako, nápad byl dobrej, ne že ne. Kupodivu to nebylo ani dlouhé, horory okolo hodiny jsou ideální. Ale nějak to netáhlo, chyběl tomu ten hororovský drive. Ani děj, ani zpracování nebylo dobré, o děsu se vůbec mluvit nedá. Zajímavé bylo jen zasazení Indů do děje, jejich mytologie, zvyky a kulturní problémy. ()

Little_Sawy

V tomto démonickom akože horore, bolo viac trápnosti, než nejakých démonických scén. Indícká Týpkyňa s kamarátkou sa nebavia po tom čo jedna behá furt s čiernou nádobou v ktorej je "zlo" ktoré musí kŕmiť, lenže hlavná hrdinka mi príde občas tupejšia než som si myslel. Takmer vykradnuté z iných horrov, ktoré sme už videli x krát. Chvalabohu, že som v kine na tom nebol, skôr by som ľutoval vyhodené peniaze za takúto sračku. Démon na konci vyzeral celkom creepy. ()

Accuphose

Poznámka číslo jedna, na americkejch hajzlech je fakt špína. Poznámka číslo dva, kdyby ta hlavní hrdinka hrála v něčem odvážnějším, tak by vydělala slušný prachy. A teď k filmu, dobrá kamera a vizuál, dramaturgie a scénář tradičně slabší, držet Vás v napětí moc film nebude, ale docela to odsejpá. Je to dneska bohužel průměr, jakkoliv bych si to představoval lepší, za 2*. ()

gogo77

3/10 .... nikdy som nebol fanusikom indickej kinematografie...ale to ani japonskej a pritom horror Kruh povazujem za jedno z najlepsich pocinov (samozrejme az v americkej verzii) ... pribeh sa odohrava v amerike kde indicku komunitu suzuje staroveky boh Pinsu ktory sa zivi nenavistou a strachom a nakoniec vam zozerie dusu... cele to trva 7 dni... kedze monstrum zije v sklenenej flase (asi od oharkov) tak nie je az taky nebezpecny... no vlasa sa rozbije a monstrum postupne zabija ludi okolo hlavnej hrdinky .... kym je monstrum neviditelne este sa to da...ale posledny zaverecny suboj a kostym ako zo skolskeho halloweenu rapidne strhaval body .... celkovo je to nuda a bojite sa len .... ked vam dojdu pukance ()

Holly_Molly

Vskutku scénáristický zlato. Je pochopitelný, že se v lacinym Céčkovym hororu postavy chovají tak, aby to vyhovovalo ději, ale když jejich počínání vede buď do prdele nebo ke směšnym "lekačkám", nedá se mluvit o kdovíjký kvalitě. Celkově je ve filmu jedna(!) creepy scéna a to jsou společně se zaměřenim na Indickou kulturu a faktu, že se z toho filmu dá dělat dobře prdel, jediný klady. Good job ;-) ()

Miro.boc

Nič moc teda, nechcem to spoilerovať. Keď to porovnám s pokračovaním Exorcistu, ktorý taktiež chodí teraz v kinách, tak exorcista sa mi páčil minimálne o 2 hviezdičky viac, respektíve páčil sa mi. Toto mi neprišlo ani ako horor po pravde. Nebolo to desivé, skôr možno nejaký stranger things pre deti. Ani jedna scénka, mi nenabudila pocit, že pozerám horor. Nehovoriac, že zjavenie demona ku konci filmu, mi skôr pripomenulo Ninja korytnačky, ktoré vyšli z kanála a začína fight s nunchakmi, ako pocit, že sa mám báť, prišiel desivý démon. Vo väčšine filmu ho vlastne ani neje vidno. Dokonca, za cely film, zomrela len 1 postava (ak sa nemýlim), aj to nesympaticky mladík. Čakal som teda oveľa viac, nejaké temno, hrozivý démon, hrozivú atmosféru, napätie a strach. Namiesto toho som dostal snahu urobiť nejakého indického démona alias smiešnu ninja korytnačku a pozeranie na čas, kedy konečne film skončí. ()

TenKratofil

Těšil jsem se na horror, jehož průběh i řešení bude jiné, hlavně kvůli kultuře představitelek hlavních rolí. Z traileru to vypadalo nadějně. Bohužel se ve filmu ukázalo, že naděje byly falešné. Mladé herečky dvou hlavních rolí a představitelka matky jedné z nich nedokázaly podle mě utáhnout svoje role a moc jim nepomohly ani vedlejší role, které pro příběh byly zbytečné.  Přišlo mi, že studenti dostaly pár peněz na kameru a licenci na VFX program a udělali film, kam upíchli ještě svoje rodiče. Hodně slabé, bohužel ani bizarní abych to mohl obhájit jako guilty pleasure. ()

SaraPolanska

Tady u toho filmu platí, že když se podíváte na trailer, uvidíte to nejlepší, co film nabízí a úplně vám to postačí, protože odpovědi na otázky, které by vám při shlédnutí upoutávky vyvstaly, vám ve filmu stejně nikdo nezodpoví, což je škoda. Téma by nebylo zlé, ale opět se objevuje příliš mnoho omáčky, nelogického jednání a málo vysvětlení nebo náznaků k příběhu démona – ten samotný je do půlky hororu hezky naznačovaný, očíčka ve tmě se mi líbily, ale na konci jeho odhalení spíš přineslo úsměvy, než strach nebo dokonce zděšení. Náznaky fungují dobře, ale jakmile máte možnost si monstrum prohlížet několik minut, tak zmizí veškerá snaha o nějaké budování napětí a atmosféry z předešlé hodiny. Na film jsem původně měla v plánu dorazit do kina a jsem docela ráda, že jsem to neudělala, neb bych odcházela zklamaná jako z většiny hororů z poslední doby. Opět tu máme řadu klišé, vykradený Kruh a It follows a novinka jsou pouze Indičtí herci, jejichž výrazy a herecké výkony mě občas děsily víc jak samotný bubák. ()