Démon ve mně

• USA It Lives Inside (více)
Trailer 1

VOD (1)

Teenagererka Sam se zoufale snaží zapadnout do kolektivu ve škole. Trápí se kvůli svému indicko-americkému původu, chtěla by být jako všichni ostatní. Saminu nejistotu ještě umocní podivné chování její nejlepší kamarádky Tamiry. Tamira se najednou všech straní a neustále u sebe nosí zavřenou, prázdnou sklenici. V návalu vzteku při hádce Sam Tamiřinu nádobu rozbije. Nevědomky tak uvolní prastarou démonickou entitu, která její kamarádku unese. Sam je rozhodnuta udělat cokoli, aby svou přítelkyni zachránila… Démonovu moc však živí osamělost jeho obětí. Samina realita se mění v děsivé vize, propadá se do hlubin šílenství. Sam musí přijmout svůj původ a dědictví, aby měla šanci přežít… (Bioscop)

Trailer 1

JASON_X

Asi nejzajímavější prvek z celé téhle nepříliš záživné duchařiny pro mě byl hindský (hinduistický) původ hlavní okaté aktérky, a tím i trochu jiný druh bubáka, než na jaké je našinec zvyklý. Všelijaké ty biblické démony a židovské dybuky a pohanské bůžky tu máme každou chvíli, ale nějakého toho indického pišaše nebo pičáka nebo jak se ta potvora vlastně vyslovuje, jsem viděl ve filmu poprvé. Že ovšem vypadá jako přerostlý dvounohý leguán poleptaný kyselinou pro mě bylo docela zklamáním. A kvůli dvěma hezkým cikánkám (Samidha a Tamira) zaokrouhlovat nahoru taky nebudu, stejně z nich za dvacet let budou prdelatý matróny. ()

*CARNIFEX*

Do Ameriky sa presťahujú sklamaní progresívci z volieb, lenže ako to už v živote chodí, pred strašiakom (LEBO) Fico-m sa len tak ukryť nedá. Ja osobne som za námet rád. Konečne si temnota vybrala inú, ako bielu rodinu. Jeden by si myslel, že to natočil Netflix. Film ako taký nesklamal. Občasné očakávania z atmosféry naplní .. ()

dubinak

Tak už mě to opravdu přestává bavit dávat šanci filmům, u kterých už předem vím, že pro mě nebudou stát za nic, což se mi za minulý rok dělo skoro pořád. Naštěstí mi moje intuice a dlouholetá zkušenost s čuměním na horory slouží dobře v tom, že většinou už předem vím, zda má cenu na ten film zajít do kina a utrácet za něj těžké peníze. V tomto případě jsem se opět nepletla a ač to mělo reklamu kupodivu slušnou, odolala jsem. It Lives Inside je totiž přesně to, co si můžete umět představit pod béčkovým multikulturním hororem ze středoškolského života s prvky mytologických motivů. Je to prostě nalajnované podle šablony a to včetně dialogů a není nic, co by hororového veterána mohlo překvapit. Plusové body tu přičítám hudebnímu podkladu a profesionálně zvládnutým efektům. Atmosféra se ale drží poměrně na uzdě a ten konec to zas celé zazdil. Já vím, že jsem s jednou hvězdou tentokrát asi fakt přísná, jenomže co dělat s filmem, na který zapomenete téměř okamžitě po jeho zhlédnutí? ()

EvilPhoEniX

Nový démonický horor měl potenciál díky netradičnímu Indickému Lóre, ale drží se zkrátka moc zpátky a je to bohužel i nuda. Ještě, že film vyšel o měsíc dříve, než má dorazit k nám do kin, protože tady bych peněz nejspíše litoval a to se trailer jevil poměrně creepy. Dá se říci ,že jde o démonický teen standard, který neurazí nenadchne, ale jak tam není ani Gore, tak je to pro mne zbytečná variace na 100x viděné bez inovativního přísunu a s minimálním diváckým zápalem. Příběh je klasický, rozbíhá se pomaleji, ale co by se dalo trošku vychválit je sympatická a milá hlavní hrdinka, přísun indické kultury a tradic a pěkný vzhled démona, kterého však ukážou až na konci a ten battle jsem jim však moc nežral. Kdyby šlo aspoň o Erko, tak věřím, že by to mohlo být zajímavější ( těch pár smrtí mohlo mít potenciál), ale s PG-13 ratingem to vychází vše tak nějak zbytečně. Za mne zklamání, jsou sice horší věci, ale obešel bych se bez toho. 4/10. ()

TheEvilTwin

Novinka leaknutá na torrentech ještě před kino premiérou, jo to je lahůdka. O to větší škoda, že se nejedná o nic úplně excelentního, ale na druhou stranu to rozhodně není ani takový propadák (eh, zdravím nového Vymítače, který končí téměř v odpadovém hodnocení.) Film toho moc zapamatovatelného nenabídne, ale zato s tím zbytkem si vyhrává obstojně. Nejvíce těží zejména z fajn mytologie kolem indického démona, občasných creepy scén a toho, že nenudí. Zbytek je jinak klasická předvídatelná šablona s předem jasným dějem  i zakončením, ale když to srovnám se sra*kama z horor žánru, co vycházejí poslední roky, je tohle jeden z těch lepších a dá se dokoukat úplně bez újmy, ba dokonce i se zájmem. Nakonec mě možná jen trochu mrzí, že démon v celé své kráse je ukázán až ve finále a že jeho zahnání je až moc nedůmyslné, ale to už je možná jen moje náročnost a unavenost generickým, repetetivním žánrem. ()

• Natáčalo sa od 14. októbra 2021 v kanadskom Vancouveri. (Arsenal83)
  • Dutta čerpal inšpiráciu pre film zo svojej vlastnej skúsenosti z detstva, keď sa narodil v Indii predtým, ako sa presťahoval do Severnej Ameriky. Príbeh je ovplyvnený indickou démonickou mytológiou ako aj osobným príbehom od Duttovho starého otca. K filmu viac povedal: "Na jednej strane je to milostný list komunite a kultúre, ktoré ma vychovali, na druhej strane, je to vnútorná skúsenosť, ktorá je navrhnutá tak, aby vo svojich divákoch vyvolala rovnaký surový teror, aký vo mne vyvolali moje obľúbené hororové filmy.“ (Arsenal83)