Duel gigantů (neoficiální název)

• Hong Kong

Du bi quan wang da po xue di zi

• Hong Kong

獨臂拳王大破血滴子

One-armed Boxer vs. the Flying Guillotine

One-Armed Boxer 2

Master of the Flying Guillotine

One-Armed Boxer II

Akční

Hong Kong, 1976, 93 min

Rozhodně je to zajímavý snímek, ale mě se nelíbil a v mnoha ohledech se mi dokonce hnusil, hlavně hlavní postava s létající gilotinou je odporná. Na snímku je zarážející extrémní hrubost a syrovost a co se mi na snímku OPRAVDU nelíbí je to, že se tam moc využívají věci které nepatří k lidskému tělu. Na snímku se mi líbí vlastně jen jedna věc a to hlavní hrdina jednoruký boxer. Co se týče efektů jsou dost směšné, často je vidět jak se útočníkovi zastaví ruka/noha před bránícím se. Byl to můj první honk-kongský film z dob před Jackie Chanem a nesjpíš i poslední, rozhodně mě neoslovil a jeho vizuální stránka mě možná bude ještě chvíli v noci strašit. Jinak plně souhlasím s Flipnicem.(25.6.2008)

Hodně undergroundovej kung fu film, kterej se s ničim fakt nesere a jde až za úplné hranice normálního lidského chápání (inu Hong Kong, no...) - takový kruťárny co se v otmhle filmu dějou, to nikde jinde neuvidíte...už samotný nápad s létající gilotinou je prostě unikát (po anglicku se film jmenuje Master of the flying guilotine) a do toho ještě jogín s vytahovacíma rukama....je toho moc. Nevšední zážitek!(8.1.2008)

Slepý mistr se smrtící čepičkou na řetězu, jogín s prodlužujícíma se rukama, souboj v peci a samosebou jednoruký boxer, který tentokrát umí chodit i po stropě! Bizarní kuriozita, která mít lepší choreografii, šla by na pětku. Skutečně začínám uvažovat o amputaci pravé končetiny a následném výcviku kung-fu, tedy hned po nácviku samostatného močení a jiných hygienických návyků. Bohužel se však musím na nějakou dobu rozloučit s ČSFD, mé přihlašovací heslo vyžaduje spolupráci obou končetin. Mějte se.(16.2.2015)

Neskutečný Slayer !! Wang Yu se z jednorukého šermíře převtělil do jednorukého boxera a neřekl bych, že to byl fakt on. Děd s letající gilotínou to tady rozjel opravdu ve velkém stylu. Hudba která ho doprovázela za pomstou svých učenců tomu všemu dodala záhrobní plášť a jeho hakáč na úboru zase nenávist. Jak já sem si oddechl, že zde nejsou žádné do oči bijící kulisy a hlavně žádné taškařice. Nezapomenutelný je taky Ind s tahavocími rukami a Tchajvanec od kterého později Tong Po oukoukal předzápasní rituál:-) Finální scéna boxera s Dědem u ptáčků byla silně vychytaná, tak jako spusta věcí. Pro mně je tohle vydařený Kung Fu nářez s velkým zážitkem.(28.2.2012)

Já jsem se u tohoto filmu skvěle bavil. V podstatě skutečnost, že ty souboje nejsou tak ladné a jsou místy hodně křečovité a amatérské, byl jediný problém, který mi na tomhle vadil. Jinak jsem dostal, co jsem chtěl. Skvělé postavy, jež jsou výborně ujeté a jež mezi sebou vedou neustálé souboje. Ten hlavní záporák je geniální.(6.11.2015)