Reklama

Reklama

Chraň i malá zvířátka

  • Velká Británie All the Little Animals
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Bobby Platt (Christian Bale) je duševně zaostalý mladý muž, jemuž jedinou radost ze života obstarávají jeho malí zvířecí přátelé. Poté, co mu po smrti matky sadistický otčím (Daniel Benzali) zavraždí myšku Petea, uteče z domu. Během svého potulování potká pana Summerse (John Hurt), který projíždí naskrz Anglií a pohřbívá zvířata sražená auty na silnici. Citlivý Bobby se nechá pohltit mužovým fascinujícím snovým světem a stane se jeho pomocníkem, jenomže v záloze na něj číhá i jeho minulost. (Morien)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

anniehall 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou se u mě s těma pětkama nějak roztrhl pytel. Kdo ví, co za tím vězí? Nebo spíš kdo :-) Každopádně tohle je film, u kterého nemohu jinak. Takovými filmy by se měly dláždit ulice, takovými filmy by se měly tapetovat stěny pokojů, do takových filmů bychom se měli zachumlat a usínat v nich. Tak konejšivý a lidský film je nám všem na tomhle věčně absurdním kolotoči jménem svět zapotřebí v dávkách více než velkých. A protože se většině normálních smrtelníků tenhle kousek určitě vyhne, zapřemýšlel bych o zajímavém experimentu. Což takhle dávat ho jako předfilm před nějakým hollywoodským blocbusterem? Bez varování, bez vysvětlování, jen z lásky k lidem... a zvířatům. PS: O příběhu samotném a jeho ztvárnění či naprosto precizních hereckých výkonech psáti netřeba, neboť to za mě udělali už jiní a lépe bych to stejně nesvedl. A připojuji se k D28, že jsem pravděpodobně ve filmu neslyšel upřímnější a dojemnější I love you. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

To, co tu na malém prostoru předvádí dvojice John Hurt a Christian Bale, je prostě vysoká škola herectví. Sice ten skoro až hororový konec byl minimálně nečekaný a ta první, příjemně naivní a pomalu vyprávějící, část se mi líbila víc, film jako celek je opravdu silnou podívanou. A příroda v Cornwallu to celé krásně podtrhuje. Silně emoční zážitek od na první pohled malého snímku. ()

Reklama

DEXTER099 

všechny recenze uživatele

No ano téma je dobré a mě i docela blízké-dát většinou přednost zvířectvu před lidmi,ale je toho podle mě dost nedotaženého....Co mě tak napadá i když to bude asi šťourání...jestli pak Hurt s Balem při zavázání se slibu,že nic nezabijí dávali pozor kam šlapou a jestli náhodou nezabili mravence,mušku,komára atd...to snad ani nejde.Jinak mi ještě docela překážel ten konec ...bylo to docela nelogický co se týkalo buřta (takto byl jmenován v titulkách :-) )a jeho chování,ale třeba jsem se na to špatně díval..Každopádně jsem čekal že dám klidně pět hvězd,ale kvůli výše zmíněnému a i přes dobré výkony Balea a Hurta musím dát tak 65 % a tři hvězdy. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Takova skoro az dojemna pohadka o jednom lehce retardovanym klukovi, jeho uteku do prirody pred zlym otcimem a naslednym pratelstvym s hodnym starikem, kterej pohrbiva mrtvy zviratka. O nic vic tu v podstate nejde, behem pul hodinky se kluk presune do chajdy v lesich a zacne se se starikem prochazet po okoli, pohrbivat zvirata a spratelovat se. To vse v pomalym tempu, kde se nic moc nedeje, ale presto film nenudi a je zajimavej a hlavne se na nej prijemne kouka a dokonce tu je i vygradovanej napinavej konec. Film stoji na Hurtovi a Baleovi, ktery se skvele doplnujou, Bale je jako lehkej retard fakt perfektni. Sice se nejedna o zadny velky dilo, spis by se to vic hodilo do televize, ale presto to je prijemny drama. ()

Želik 

všechny recenze uživatele

Vlastne ani presne neviem, čo k tomuto filmu napísať. Vždy keď niečo pozerám, mám očakávania, hádam ako to skončí a tajne dúfam v šťastné konce. V tomto prípade som čakala dobrý film s Christianom Baleom a dočkala som sa. Herci boli naozaj 100 percentní. Dojímavé, smutné, občas až moc drsné, ale príjemné. ()

Reklama

Reklama