Reklama

Reklama

Chraň i malá zvířátka

  • Velká Británie All the Little Animals
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Bobby Platt (Christian Bale) je duševně zaostalý mladý muž, jemuž jedinou radost ze života obstarávají jeho malí zvířecí přátelé. Poté, co mu po smrti matky sadistický otčím (Daniel Benzali) zavraždí myšku Petea, uteče z domu. Během svého potulování potká pana Summerse (John Hurt), který projíždí naskrz Anglií a pohřbívá zvířata sražená auty na silnici. Citlivý Bobby se nechá pohltit mužovým fascinujícím snovým světem a stane se jeho pomocníkem, jenomže v záloze na něj číhá i jeho minulost. (Morien)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Morien 

všechny recenze uživatele

Námět je zajímavý, herci jsou výborní, já nejsem ten typ diváka, kterému by vadilo pomalé tempo, ale přece... Ale přece mi něco nesedělo. A to způsob, jakým se tvůrci rozhodli příběh "akčně" ukončit. Finále bylo opravdu násilné v několika směrech, což mi sice neznepříjemnilo předchozí podívanou, ale film jako takový to dost pohřbilo. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

To, co tu na malém prostoru předvádí dvojice John Hurt a Christian Bale, je prostě vysoká škola herectví. Sice ten skoro až hororový konec byl minimálně nečekaný a ta první, příjemně naivní a pomalu vyprávějící, část se mi líbila víc, film jako celek je opravdu silnou podívanou. A příroda v Cornwallu to celé krásně podtrhuje. Silně emoční zážitek od na první pohled malého snímku. ()

Reklama

laik_60 

všechny recenze uživatele

Chlapec troška autista troška asperger, mal to v živote neľahké najmä po smrti matky ked ostal s "padouchom" otčimom pažravom po maminych peniazoch. A tak ušiel aby sa na potulkách stretol so starým pánom, potial to bolo celkom romantické a príjemné, po "vyrozprávaní si svojich príbehov" dej naberá na obrátkach a tvrdosti až to vyústi do "thrillerového " záveru. Bale zahral chlapca vynikajúco. Film ma slušný nadpriemer. ()

anniehall 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou se u mě s těma pětkama nějak roztrhl pytel. Kdo ví, co za tím vězí? Nebo spíš kdo :-) Každopádně tohle je film, u kterého nemohu jinak. Takovými filmy by se měly dláždit ulice, takovými filmy by se měly tapetovat stěny pokojů, do takových filmů bychom se měli zachumlat a usínat v nich. Tak konejšivý a lidský film je nám všem na tomhle věčně absurdním kolotoči jménem svět zapotřebí v dávkách více než velkých. A protože se většině normálních smrtelníků tenhle kousek určitě vyhne, zapřemýšlel bych o zajímavém experimentu. Což takhle dávat ho jako předfilm před nějakým hollywoodským blocbusterem? Bez varování, bez vysvětlování, jen z lásky k lidem... a zvířatům. PS: O příběhu samotném a jeho ztvárnění či naprosto precizních hereckých výkonech psáti netřeba, neboť to za mě udělali už jiní a lépe bych to stejně nesvedl. A připojuji se k D28, že jsem pravděpodobně ve filmu neslyšel upřímnější a dojemnější I love you. ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Námět i zpracování docela zajímavé, John Hurt výborný jako vždy a na to, že většinou nejsem odvázaná z výkonů Christiana Balea, tak tady to zahrál docela slušně. Problém je ale v neskutečně jednorozměrných charakterech, jak Bobby, tak pan Summers jsou velice ušlechtilí idealisté, co pomáhají bezbranným zvířátkům, zatím co Bobbyho otčím je taková zákeřná svině, že mu člověk přeje nějakou obzvlášť ošklivou smrt. A navíc se chová dost nelogicky, vůbec nechápu jeho jednání v poslední třetině filmu. ()

Reklama

Reklama