Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (2 261)

plakát

10,5 stupně (2004) (TV film)

celkom slušna katastrofa, a hlavne to dobre dopadlo. :)

plakát

Dvojka na zabití (2021) (seriál)

scenár aj herci chabý. Prachar to sam nedvihne.

Noční lovec (2018)

jeden krat a dosť, slaba trojka :(

plakát

Rosamunde Pilcher - Vítr naděje (1997) (epizoda)

rosamunda spomenataný dej, ale noniec (ako vzdycky) dobre napadlo , z celej domov a z budov bola najkrajia stará drevena studena s kameňovými múrmi  :)

1883 (2021) (seriál)

po prvých častiach som bol "peknotou nadšený". Postupne však sa žáner vymykal  z klasiky, Kládol sa dôraz na dramatičnosť, trápenie a utrpenie a dlhé . predlhé filozofické monológy a úvahy o živote, smrti, kráse a zmysle bytia, Škoda. Už sa k filmu nikdy nevrátim, :(

Lea (1996)

Vydarený česky filmík, zásluhou ocenený levom. Romantickú dramatičnosť nádherne "prifarbuje" zaujímavá poetika : Polnoc. Temný sen, čo svetlá zháša. Za chrbtom upír, na tvári maska úsmev šaša. Mojou  krvou zajagá sa. Prázdna noc, zakry mi oči čiapkou blázna.  Už len pre poetičnosť mam chuť dať plný počet hviezd

Ženy v běhu (2019)

A potom, že Česi nedokažu natočiť sentimentálno - romantickú komediu. Dokázali to. Nenáročná, úsmevná romantika, na svoje si určite prídu diváci (-čky) hľadajuce pri filme pohodu, oddych a zábavu.

Projekt Adam (2022)

celkom príjemná scifi oddychovka, s trochou humoru a akčnosti. Mladší priaznivci filmov si prídu na svoje ( možno aj tí starší). :)