Farang

Trailer 3

Samir, řečený Sam (Nassim Lyes), je typický Arab z předměstí. Škole moc nedal, prachy se brzy naučil obstarat různými kšeftíky – jel hlavně v drogách – a jediné, co vždy opravdu uměl, bylo prát se. Že nakonec skončil v kriminále se tedy není co divit. Když ho propustili, byl pevně rozhodnutý znovu se za mříže nevrátit, ale netrvalo ani 24 hodin a spadl znova do průseru. Tentokrát však nešlo jen o fet a problém nevznikl s policií, takže jediné, co ho mohlo spasit, byl útěk někam hodně daleko. Úkryt našel až v dalekém Thajsku, kde si dokonce našel ženu a založil rodinu. Věřil, že přeci jen dokázal svému osudu uniknout a byl poprvé v životě šťastný. Takto prožil celých pět let, ale děsivá minulost si Sama nakonec přeci jen našla! (chamonix)

Trailer 3

TheEvilTwin

Holy shiiiiiit, tak tohle byl totální úlet a musím říct, že takhle dusnou, epickou, krvavou a brutální akci jsem neviděl možná od dob Raid(u). Xavier Gens je neskutečné zvíře a dokázat natočit takovouhle akci chce prostě koule a odvahu, jelikož se vymyká všem konvenčním akčňárnám svou hravostí, brutalitou a zejména pak kamerou, která dokáže držet krok a snímá to všechno naprosto precizně, že jsem se chvílema cítil, jak kdybych stál hned vedle. Kdyby takhle jel celý film, byl bych naprosto spokojen, nicméně Farang má jeden obrovský problém, a to, že doslova půlka filmu je taková spíše okecávačka a vtažení do děje. Tím nechci rozhodně říct, že by byla špatná, právě naopak je dost dobrá i sama o sobě, ale pořád jsem si v duchu říkal, kdy už sakra začne ten Mayhem a kdy se budou borci řezat hlava nehlava. Suma sumárum kvalitní čtyřhvězda, která v rámci choreografie rvaček nemá ani v nejmenším konkurenci a kterou od pětky drží jen její slabší tempo v první půlce. ()

Rominator

Samir Darba (Nassim Lyes) má za sebou první pracovní den na svobodě. Při cestě na ubytovnu ho začnou nahánět členové drogového gangu, kteří po něm ráno chtěli, aby začal znovu prodávat. Samir při vyhrocené potyčce zabije Farhata a prchá ze země. Děj se posouvá o pět let dopředu do Thajska, kde Sam čeká s manželkou Miou dítě... V prvních patnácti minutách nevytáhne příběh všechny trumfy a diváka čeká nějaké to překvapení do samotného závěru. Jednoduchý funkční příběh okořeněný nekompromisní krvavou akcí nemůže fanoušky žánru zklamat. ()

sochoking

Taká, kamerou vylepšená, žánklodovka . Príbeh žánklodovský, kopačky žánklodovské, bitky žánklodovské, typ hrdinu žánklodovský... Oddychovka na vypnutie mozgu. Fanúšikovia bojových scén to rozhodne ocenia viac, ako ja. Ja na tie bitky už moc nie som. Jednu hviezdu prihadzujem  za to, že nešetrili ani baby. ()

Nix

Určitá podobnost s Evansem je v brutalitě, dynamice a takové špinavosti rvaček. Tohle bylo na filmu fakt dobrý, ale pro lepší hodnocení mne chybělo více akce obecně. Ono se začne něco dít až v poslední půl hodině, sice je to pak nonstop akce, ale řekl bych, že i tak je to málo. A bohužel film postrádá nějaké lepší herecké výkony, postavy, zkrátka něco navíc, co by zaujalo. Prostě jen brutální bitky nestačí, ale jak na ně dojde, tak hlavní hrdina se opravdu umí ohánět a ukáže vám, že i kost třčící z ruky se dá použít jako zbraň. Na jedno podívaní za ty bitky to se dá. ()

ricci.s

Nesympatický Arab chcel začať po prepustení z väzenia nový život, lenže zase sa zapletie do sračiek s nesprávnymi ľuďmi a svoje prežitie, lepšie povedané pomstu, si bude musieť vybojovať. Samotný dej síce za veľa nestál, a celé je to rovnako naivné a hlúpe ako predvídateľné, ale keďže sa toho chytil Xavier, krvou sa rozhodne nešetrilo, a film sa svojou brutalitou približuje k niektorým akčným indonézskym mäsiarčinám. Zlikvidovať nepriateľa kosťou, ktorá mu trčala z vlastnej ruky, to sa naozaj nevidí často. Bavil som sa. ()

• Jako designér akce a režisér druhého natáčecího štábu na filmu pracoval Jude Poyer. (Rominator)