foto

Vithaya Pansringarm

  • nar. 11.8.1959 (61 let)
    Bangkok, Thajsko

Biografie

Vithaya Pansringarm se narodil 11. srpna 1959 v thajském Bangkoku. V Thajsku to je 11.8.2502, protože tam začínají počítat rokem 543 před naším letopočtem. Informačním zdrojem biografie bylo několik rozhovorů, které Pansringarm poskytl v souvislosti s filmem Jen Bůh odpouští.

Vithayaovi rodiče patřili ke střední třídě, matka dělala vedoucí v továrně na výrobu pracích prostředků a otec v letním kině daboval voiceoverem americké filmy. Rodiče chtěli, aby se ze syna stal účetní, ale na univerzitě se mu nedaří v matematice a proto odlétá do New Yorku pomoci tetě, která provozuje restauraci. Po roce studia angličtiny se přihlásil na New York Institute of Technology v oboru graphic design. Na univerzitu si vydělává desetihodinovými pracovními směnami a na spánek mu zbývají čtyři hodiny. Studium dokončil v roce 1985 jako druhý nejlepší ve třídě.

Do Bangkoku se vrací v roce 1987 s americkou manželkou Fay. Se svojí ženou, bývalou profesionální baletkou, provozuje od roku 1995 Rising Star Dance Studio, kde se vyučuje balet, gymnastika a hip hop. Mají jediného syna Aarona. Vithaya rád zpívá, je aktivním ekologem a členem výkonného výboru Wild Animal Rescue Foundation of Thailand (WARF). Vithaya Pansringarm je držitelem 5. danu v japonském Kendó, kde se používá bambusový meč šinaj a je prezidentem Thailand Kendo Club.

Před kamerou se poprvé objevil v krátkometrážním Second Chance od Wadea Mullera jako policista, který vyslýchá Takashiho obviněného z vraždy přítelkyně. Ve filmu Princ a já: Sloní dobrodužství (2010), kde Wade Muller dělal kameramana druhého štábu, zbývalo obsadit poslední roli krále Saryu a on si vzpomněl na Vithaya a zavolal mu.

Rok 2012 byl pro Pansringarma nejhorším a nejlepším současně, protože umřela jeho maminka na rakovinu, ale Za Mindfulness and Murder (2011) Pansringarm získal na Thailand National Film Association Awards nominaci v kategorii nejlepší herec a scénář společně s tvůrci: Nick Wilgus a Tom Waller. Také začíná natáčet s Ryanem Goslingem snímek Jen Bůh odpouští (2013). Kvůli roli Changa musel Vithaya zhubnout 20 kilogramů, naučit se střílet ze zbraně a podstoupit trénink v bojovém umění Muay Thai.

V roce 2014 vyhrál Vithaya Pansringarm na 17. Shanghai International Film Festival za roli Chavoreta Jaruboona v The Last Executioner (2014) cenu Golden Goblet v kategorii nejlepší herec.

Rominator

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky