Reklama

Reklama

Tour de France: Bez příkras

(seriál)
  • Velká Británie Tour de France: Unchained (více)
Trailer
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie / Francie, (2023–2024), 11 h 25 min (Minutáž: 34–50 min)

Režie:

Jamie Batten

Kamera:

Fabio Stoll

Hudba:

Si Begg

Hrají:

Alec Newman (vypravěč)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Seriál sleduje několik týmů, jak v roce 2022 bojují o vítězství v nejdrsnějším cyklistickém závodě na světě a zažívají slzy a pády i triumfy. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

makakus 

všechny recenze uživatele

Tak se Francouzi rozhodli napodobit do puntíku fenomenálně úspěšný Drive to Survive. A aby nic neponechali náhodě, přizvali si k tomu i stejnou anglickou produkci. Všechno je stejné - rychlá až překotná skladba záběrů, dynamické střídání akce - výpověď (často afektovaná, nepřirozená, přečtená podle scénáře), podpora záběrů sugestivní hudbou (která je tam nacpaná často až rušivě) a expresivními zvuky (zbytečně bombastické), těkavá, rádoby nervózní kamera, zpomalené dramatické momenty z různých úhlů... Ale celková skladba, stavba nebo řekněme kompozice nestojí za nic. Guláš. Třeba první díl působí jako sáhodlouhý trailer, který se utrnul z řetězu. Vůbec se nedaří vytvářet silné, dojemné, dramatické nebo i humorné minipříběhy. Jezdců, stájí, trenérů.  Chybí prostá lidskost bez příkras. Chybí jasný fokus, ostré zaměření, které bylo pro každý díl DtS typické. Tady je to jen chaos bez silných témat, bez změn tempa a nálady - tedy bez toho nejdůležitějšího. Bez skladatele. Ani bych se nedivil, kdyby to sestříhala umělá inteligence, protože lidský prvek a skutečnnou kreativitu tam vůbec nevidím. ()

Wally 

všechny recenze uživatele

Formule se mi líbí asi o fous více, ale na druhou stranu na Tour se každý rok kouknu v přímém přenese, zatímco formule 1 je pouze na placených kanálech a navíc kdo by chtěl furt koukat na vítězícího Maxe.... Reálně jsou formule velká nuda, zatímco Tour je každý den jiná. Doufám, že nebudu za pár let za blbce, kaž se zjistí co si  Tadej, Jonas nebo Wout píchali... :-) ()

Reklama

shade000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

10.6.2023 - S01 - tak toto sa len veľmi ťažko opisuje. 8 dielny epos o Tour de France, ktorý vám spôsobí také zimomriavky, ako by ste tam boli. Geniálna kamera, scenár aj vynikajúca, pulzujúca hudba neskutočne dotvárajú celkovú atmosféru. Toľko potu, sĺz, nervov, pádov, no rovnako tak aj radosti, šťastia a víťazstiev som v jednom dokumente už dlho nevidel... 14.6.2024 - S02 - druhá séria bez debaty nestráca dych. Tour de France je fenomén a ďakujeme Netflixu, že nám, bežným smrteľníkom ju dokážu sprostredkovať aj z trošku iného uhla pohľadu... ()

Mackoun 

všechny recenze uživatele

Nevím, co mě dovedlo ke kliknutí na tuhle novinku, když mi závodní cyklistika nemůže být žánrově vzdálenější… ale lapili mě do pedálů a sjel jsem s nimi všech 8 epizod a po tom všem se pokládám za největšího odborníka závodní cyklistiky v celé své sociální bublině, jejíž povrchové pnutí jsem tímto dost citelně narušil. Nejen že už vím, že má TDF 21 etap, že se nejedná zdaleka o individuální sport a že je to snad mnohem komplexnější, než bych si kdy dovedl představit, ale už chápu, proč mi jedinci v mém okolí postiženi tímto koníčkem vždy připadali jako sebedestruktivní mimoni - jsou to sebedestruktivní mimoni! Vesmír nám nastolil tolik krásných způsobů jak se zabít, a oni si z toho všeho vyberou zrovna tohle… každopádně klobouk dolů, že tohle někdo vůbec dokáže (dobrovolně) absolvovat, přežít a po tom všem ještě vyhlížet další a další sezonu, než se z něj stane starý třicetiletý dědek, co s novou generací maniaků nestíhá držet krok. Kdo neviděl film Domestik, doporučuju doplnit. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemůžu říct, že bych cyklistiku sledoval, ale každé léto Tour de France se zájmem sleduju. Patří to k létu jako Vánoce k prosinci. A pokud Netflix něco umí a co zatím nezmr*il, tak jsou sportovní dokumenty. Bez příkras je tedy jen další sport, do kterého nás Netflix nechal nahlédnout, tak trochu pod pokličku. Pro nějaké věrné fanoušky to asi moc není, celkem chápu, že většinu informací už znají, ale pro mě jako laika je těch 8 dílů parádní, zajímavá podívaná. ()

Galerie (81)

Reklama

Reklama