Vincent musí zemřít

• Francie Vincent doit mourir (více)

Je obyčejný den a Vincent se v kanceláři věnuje své práci. Zničehonic se jeden stážista naprosto zblázní a bez jakéhokoliv důvodu Vincenta napadne. Když se to stane už po několikáté, je Vincent nucen dát se na útěk. Vydává se na venkov a snaží se přijít na to, co se děje a jak může přežít ve světě, kde nejen že jsou všichni proti němu, ale dokonce se ho snaží zabít. V této živoucí noční můře se Vincent setkává s Margaux, servírkou z bistra, která je milá, okouzlující, ale potenciálně nebezpečná. Tento film je plný násilí – nešetří se tu krví, slinami ani exkrementy, které symbolizují temnou stránku společnosti. Jsme čím dál víc sobečtí a podráždění a tento snímek to všechno satiricky umocňuje. Titul čerpá inspiraci z filmů jako Invaze zlodějů těl nebo Neutečeš a je okořeněný silnou dávkou černého humoru. Jde o jedinečnou variaci na zombie žánr, kde se promyšleně mísí prvky hororu, apokalypsy, komedie a romantiky. (Film Europe)

SAINTS

Vincent je nevýrazný typ človeka. Zverejňuje smutné selfie, rozpráva čudné vtipy, jeho priateľka ho nedávno vyhodila...Ten muž vyžaluje takú žalostnú energiu, že máte chuť ho objať. Prečo sa ho, teda každý, kto ho vidí snaží zabiť? Je to dobrá otázka, na ktorú Vincent nemusí dostať adekvátnu odpoveď. Všetci od nového stážistu až po dlhoročných kolegov a úplne neznámych ľudí na ulici sú posadnutí túžbou umlátiť ho na ulici, od chvíle keď spolu nadviažu očný kontakt. Tvorcovia sa rozhodli, že nám neprezradia príčinu tohto javu. Snímka v hlavnej úlohe s vynikajúcim Karimom Leklou slúži ako štúdia osamelosti, paranoje či odolnosti ľudských bytostí voči tým najmenej očakávaným udalostiam, ale je to aj kritika súčasnej spoločnosti. ()

Mamlas

Námět lze ocenit, zbytek je jedna veliká zdlouhavá nuda, obsahově o ničem, konec nedotažený. Tohle měl být spíše 15minutový krátkofilm, než tohle nabobtnalé cosi. ⬇️ 11% ()

brasek

Snímok je trápny. Príbeh sa síce rozbehne, divák začne fandiť Vincentovi, ale nakoniec fádnosť zvíťazí. Ideálne ako časť Zero k nejakému apokalyptickému filmu. ()

taibrek

Načo vymýšľať niečo zložité, kde ti treba drahé filmové efekty?  Stačí správne využitý nápad. Myslím si, že to bol zo strany tvorcov aj trochu risk, ktorý vďaka dobre zahratým roliam pôsobí dokonalo. S napätím sleduješ, ako to všetko dopadne a takto to má byť.  Počas celého filmu mi beží v hlave jedna otázka: nestačilo by si nasadiť na oči tmavé slnečné okuliare? ()

vinducha

Kdo v tom viděl komedii , tak tomu teda tleskám. Jinak  za mě nejsilnější moment ani ne bahnité hrátky , ale jak  na něj vzal lopatu jako na švába. Teda musim říct , že i takováhle věc , kde ta finální apokalypsa je jen v náznaku , bez všech těch chrčících , slintajících a zakusujících se zombíků , má opravdu něco do sebe. To se frantíkům a belgičanům povidlo. ()

lineker

Stojí to na tom nápadu, který je navíc zpracován takovým způsobem, že vás film prakticky nenechá odpočnout. ()

carebear

Biť či zabiť? Takú otázku si kladie skoro každý okrem hlavného hrdinu, ktorý má tú smolu, že z nejakého nevysvetliteľného dôvodu po ňom ide každý ako po údenom. Konečne niečo originálne a herecky bezchybné ,koniec trošku neuspokojivý,ale sám neviem ako toto ukončiť bez toho aby sa z toho nestal ďalší zbytočný seriál , napríklad z universa TWD. Francúzi vedia,len netreba čakať ani horror ani komédiu. ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)