Reklama

Reklama

Povaha lásky

  • Kanada The Nature of Love (více)
Trailer 1

Sophie žije pohodlný, byť trochu nudný život se svým partnerem Xavierem. Dokud nepotká Sylvaina, ani jí nenapadne, že v jejím životě chybí vášeň. Při náhodném střetu profesorky filozofie a pohledného stavaře však nejen že přeskočí jiskra, ale vzplane celý les. Sophie je brzy postavená před rozhodnutí, zda dát přednost svému srdci, nebo intelektu. Sophiina volba tentokrát znamená: raději zemitého sexy řemeslníka se sklony k rasismu, nebo salónního intelektuála, ze kterého oheň nevykřešeš, ale nemusíš se za něj stydět před přáteli...? Inteligentní romantická komedie quebecké režisérky a herečky Monii Chokri přináší dojemnou a vtipnou podívanou, kde se Platón a Schopenhauer užasle potkávají s červenou knihovnou. (Artcam Films)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (7)

VelkyMrB 

všechny recenze uživatele

Prakticky bych to shrnul jako porno kde není nic vidět. Obvykle mám romantické filmy rád. I romantické komedie. Ale toto majestátní dílo hodné pozornosti mě totálně zabořilo do sedačky. Rozhovory mezi postavami byly občas vtipné, občas nevtipné, občas ze života a občas prostě WTF. Nebýt na druhé straně kinosálu jedné dámy, která se mohla málem po.rat smíchy pokaždé když někdo něco řekl, tak bych se po většinu filmu moc neusmíval, ale jak je známo, smích je nakažlivý. Dál k tomu netřeba dodat nic. Půlka filmu jsou divné dialogy a druhá půlka je samý sex. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Film, ve kterém je sranda nejen v dialozích, ale i v tom, jak vtipně se trefuje do všech, všeho, do všech typů lidí, vztahů... Smysl pro komiku v situacích, které zahrnují rozpaky protagonistů. Zdařilý mix komedie a dramatu s nadhledem. Celkové pojetí se mi líbilo, ale myslím, že film by i svojí pointou vyzněl trochu přesvědčivěji, kdyby se ubrala délka, takhle totiž byl v některých scénách trochu repetitivní v tom, co tím autoři chtějí sdělit. (Viděno v rámci 26. Festivalu francouzského filmu) 70% ()

Reklama

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky, ale za ty příšerný závěrečný titulky jsem jednu strhnul. :) Ale jinak zajímavá balada o neukojení komplexnosti existence jedním venkovským nabíječem... ()

sarulefilm 

všechny recenze uživatele

KVIFF57: Nejvíc mě překvapilo, že to byla taková sranda. Příběh není nim moc zajímavý, ale udržilo si to mojí pozornost, jelikož to bylo mělo hezký obraz. Používá se tam často zoom, ale to pomáhá komickému efektu, protože to částečně připomíná reklamu. Dialogy celkem vtipné a zkrátka ten humor to za mě držel pohromadě. ()

prokop04 

všechny recenze uživatele

Nazval bych to jako netradiční pojetí obyčejného romantického filmu. Velkou a pěknou kulisu hraje Kanada a celkově prostředí, kde se to odehrává (francouzská provincie). Je to extrémně zamilované, vášnivé, místy až erotické. Bavily mě vtipné dialogy, které stojí za to nechat si přepnuté ve francouzštině. Bavila mě kamera se skvělými střihy. Věc, která napomáhala komediálním dialogům, byl zoom, který vypadal občas jak od nějakých neprofesionálů, ale to se mi na tom právě líbilo. Moc hezké bylo i to pozadí jejich lásky, které promlouvalo skrze členy rodin. Byl tam ten kontrast nižších a vyšších sociálních vrstev daných rodin. Umím si představit, že si to někdo pustí při letním kině, během letního večera společně se svojí drahou polovičkou. ()

Galerie (29)

Související novinky

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (více)

Reklama

Reklama