Sowa

Naprosto šílený, bizarní a nepochopitelný film. Gruzínská komunita v Izraeli je prostě skupinou lidí pro mě neznámou a extrémně zajímavou. Nedávno jsem zhlédl jiný Koshashviliho film "Chatuna Meucheret" a už tehdy jsem nevěřil, že něco takového doopravdy existuje. "Matana MiShamayim" vám ukáže gruzínské zvyky a tradice, které jsou na prvním místě. Zvláště díky opět skvělému a naprosto šílenému "Moni Moshonovovi" budete nejednou nevěřícně zírat na obrazovku. Vztah můžů k ženám jsem ani po druhém shlédnutí nepochopil, kdo je čí matka, dcera, sestra a kdo koho s kým podvádí...no zkrátka a dobře nudit se rozhodně nebudete. Přestože je film pro Evropana velmi vydařenou komedií (a já jsem se mnohokrát srdečně zasmál), uvědomíte si postupně že to je myšleno naprosto vážně. A navíc skvělý Yuval Segal v hlavní roli, mě doposud známý jen z TV show "Ktzarim". No je to prostě neuvěřitelný a skvělý film!!!!!! ()

Mairiel

Uf, pro mě jako emancipovanou Evropanku pravé peklo, nepochopitelné vztahy, odporné nebo politováníhodné postavy. Jo, a taky tam je vlastně nějaký děj a po technické stránce to bylo taky OK, ale to nebude to, co si z filmu budu pamatovat. V tomhle mi to připomnělo Hoří má panenko. ()