Bez lítosti

(seriál)
Česko, 2023, 6 h (Minutáž: 45 min)

VOD (1)

Epizody(8)

Strhující dokumentární série přiblíží divákům, jaký je život za mřížemi těch nejhorších, tedy na doživotí odsouzených vrahů. V nápravných zařízeních v Česku pobývá necelých 20 tisíc lidí, 49 z nich si odpykává doživotní trest za obzvlášť závažné zločiny. Bez lítosti představí osm takových jedinců, jejichž činy se dostaly do popředí zájmu médií. V osmidílné dokumentární sérii diváci uvidí například případ Michelle Sudků – vražedkyně ze Smíchova, Juraje Kučeráka – vraha se sekerovým syndromem, Miloslava Širůčka – vraha své vlastní rodiny, a další. Bez lítosti divákům přinese výpovědi vrahů, kriminalistů, ale ukáže i policejní záběry z místa činu a fotografie, ze kterých opravdu mrazí. (prima+)

ostravak30

Bez lítosti klidně může fungovat jako odůvodnění trestu smrti. A řekl bych, že po shlédnutí všech osmi epizod by se pod tom podepsala většina republiky. Všichni vypráví chladnokrevně o událostech, jako by vyprávěli, jak šli do krámu pro rohlíky. Pravda, sem tam se nějaká ta slzička objeví. Leč, většinou jde o soucit nad sám sebou. Doufám, že přibydou i další díly, rozhodně je co točit. A v zahraničí jsou podobné série hodně populární. U nás též, možná právě proto, že se u nás podobné projekty tvoří zcela výjimečně. ()

Tjaden

Kvalitně zpracovaná dokumentární série, která divákům přiblíží známé české kriminální kauzy nedávné minulosti. Velkým plusem jsou výpovědi samotných vrahů. Dostane se jak na známé a již mnohokrát zpracované případy (Stodola, Širůček), tak také na ty dosud nezpracované a pro mnohé neznámé (Sudků, Fian, Kopecký). ()

Sebule

Konečně nějaký zajímavý český dokument. Velice zajímavé, odpudivé a svým způsobem smutné, tolik nevinných lidí zabito... V dokumentu jsou výpovědi samotných vrahů a tím to je ještě lepší, je to autentické. Ale co se týče mínusů, tak mě v pár dílech zklamal zvuk, vrahům nešlo rozumět a titulky nebyly, takže člověk polovinu dílu nerozumí a to je za mě velký problém, který není vůbec těžké vyřešit. Jinak to je opravdu skvělé. Hodnocení: 8/10 ()

Warhorr

Vida, i taková odpadní stanice jako je Prima, si umí poradit se seriozní dokumentaristikou. Předkládá se nám zpověď těch nejhorších delikventů. Rozhodně nečekejte velké zaměření na samotné případy a vyšetřování. Ze začátku vždy jen rychlejší sled událostí a zbytek už je věnován samotným odsouzeným, kdy je vše vyřčeno z jejich úst ( asi takových 80% z každého dílu ). Trochu mi to tak připomíná sérii ''Já jsem vrah'' z Netflixu. ()

Harakiri13

Dobře zpracovaná dokumentární série zaměřená na české kriminální případy z nedávné doby, které otřásly naší zemí. True crime mám rád a proto bylo zajímavé zjistit nová fakta o případech, vidět reálné rekonstrukce a hlavně slyšet jaký pohled na své činy nyní mají oni odsouzení.   8/10 ()

Související novinky

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)