Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (1 774)

plakát

Wellington Paranormal - Season 1 (2018) (série)

Spin-off od podobných tvůrců k What We Do in the Shadows? Tak to musím vidět. No, první série se mi zdála celkem funny, ale má to pár chyb. Humor leží na bedrech zdejších dvou hlavních postav, které jsou mimochodem geniální, ale obávám se, že tenhle soudek by se za chvíli mohl vyčerpat a v některých dílech jsou cítit rozpaky, zda už humor nehraničí s trapností. Tím se dostávám k druhému problému, protože náměty dílů za chvíli prostě dojdou a jediné, co tento seriál potřebuje je nápad, tak se bojím, zda jich bude dost. Třetím problémem, který se snažím přehlížet, protože každý nějak začíná, jsou efekty. Občas jsem byla v šoku, jak špatné jsou a troufám si říct, že je dost velká šance, že se něco z tohohle seriálu natáčelo na mobil. Tohle jsem ale schopná smést ze stolu, pokud je kvalita humoru spíš nadprůměrná. Některé díly jsou ale v první sérii zatím určitě slabší, ale když to má jen šest dílů po dvaceti minutách, jsem schopná dojet i ty zbylé dvě. Zatím teda dávám rezervu.

Held (2020)

Tohle bylo celkem funny a určitě v budoucnu příjde chvíle, kdy se mi tenhle kousek v hlavě vybaví a budu si chtít vzpomenout na jeho název. Hlavně asi proto, že scénář tak dobře drží hubu na zámek až do konce, že je těžké nějak dříve odhadnout pointu a to, že jsem na ní fakt čekala se zájmem. Klidně by mi ani nevadilo, kdyby se zůstalo u bezpointového stavu, protože celkově jsem měla z Held takový dobrý feeling. K tomu přispěl asi hlavně vizuál, herecké výkony a celková nejistota trvající téměř celou stopáž. Důležité je kouknout se na trailer až po filmu. Je mi líto, že dávám tři, protože buď dávám nezaujaté tři a nebo úctyhodné tři, v tomhle případě je to ten druhý případ. Fajn záležitost.

The Toll (2020)

Jako vypadalo to zajímavě. Hodně mi to připomnělo Dead End, ale dokonce i dlouho zapadlý Plague Town. Atmosféra mohla být klidně hutnější. Nepříjemné to až tak nebylo, a ještě k tomu mám poslední dobou velký problém uchovat tyhle béčkové nesnaživé záležitosti déle v paměti. Člověk, co toho už viděl v hororové sféře kvanta nemůže být překvapen. Je tu snaha o pointu, o kterou jsem asi ani nestála, protože mi zkazila dojem. Ty hororové sekvence byly dobré asi dvě, a nezaujatě dávám průměr, byť spíš z respektu. Už by to chtělo z té Kanady nějaký lepší zářez.

plakát

Big Mouth (2017) (TV seriál)

Absolutní nářez co se týče scénáře. Něco tak strašně děsivě pravdivého jsem už dlouho neviděla. Člověk se baví nad těma všema trapnýma situacema, které prožíval na základce a vnímal je jako pohromu světa. O to víc je to zábavnější, když je ten humor často až přes čáru a tvůrci se tady nebáli opravdu ničeho. Po dlouhé době animák, z kterýho jsem unešená, protože většinou animované seriály leda tak zkusím na pár dílů a jdu od toho, ale Big Mouth je raritka, ve které každý každičký divák uvidí aspoň kousek svého nejšílenějšího období v pubertě, a ne jen v pubertě. Bezskrupulózní záležitost pro ty nejotrlejší, tenhle druh amerického humoru fakt nemá chybu, Nick Kroll je bůh.

Démoni (1985)

Takže za A) proč vůbec někdo dělá dvě verze tohoto filmu, jednu v angličtině a druhou v italštině? Za B) proč je na Netflixu ta v angličtině jenomže pouze s italským dabingem, kde není vůbec slyšet okolní backgroundové zvuky? Už jenom to mi brutálně kazilo zážitek, ale největším kazem je tu asi hloupý a tupý scénář a šílené chování nesympatických postav. Na mě to působilo prostě strašně směšně, pardon. Horor v tom v roce 2021 nevidím ani omylem, ač si umím představit, že třeba masky v tu dobu mohly šokovat. Já dávám z úcty tři, ale spíš chci dát dvě.

Tenet (2020)

Tento film je příliš intelektuální na to, abych ho komentovala.

Come True (2020)

Zase budu dělat vlny, ale já jsem prostě čekala, že se z toho vytříská ještě mnohem víc. Snové sekvence jsou sice krásně hororově provedené, atmosféru to zajisté má, s vizuálem si vyhráli, ale například nejsem fanoušek toho hudebního doprovodu, hlavní herečka mi nesedla, ke konci mi to přišlo už fakt zdlouhavé, což bylo asi nejvíc na škodu, no a ta pointa... Spánkovou paralýzu mívám celkem často, proto si myslím, že to mohlo na tom prolínání s realitou ještě trochu víc zapracovat a ne pořád dokola opakovat ty stejné snové scény. Za mě to bylo málo.

Mimic (1997)

Jak to, že se mi horory s broučí tématikou vždycky nějakým způsobem trefí do vkusu. Tohle je prostě atmosférická paráda s kvalitně vyobrazenými podzemními prostory. Všechno je slizké, špinavé a temné. Dokonce i postavy působí inteligentně, lidsky a nechybí ani vtipný černošský řidič metra. Oceňuju i starý dobrý český dabing, kde hlášky lítaly na všechny strany. Nechybí tudíž ani humor, avšak tvář tohoto kousku zůstává nadále vážná. Zkrátka je to slušný kousek a 90. léta někdy uměla být plodným zdrojem fajnových hororů. Téměř nic mi tu nechybělo. Škoda, že si Guillermo tenhle styl nezachoval déle.

Třeba jsi vrah (2018)

A z tohohle si mám vzít jako co? Tak je to horor nebo komedie? Zdá se mi, že ani jedno. Myslím, že jsem se nezasmála ani jednou, postavy mi byly u zadku, vraždy mě nijak nešokovaly a na to, že to má být údajně love letter slasherovému subžánru, tak ta snaha fakt klopýtala a divák tady zůstává absolutně nedotčen. Viděno pouze z čirého zoufalství, že nebylo večer do čeho píchnout a připadalo mi to jako lepší volba, než Lesní chata na HBO.

Každý tvůj nádech (2021)

Toporný výkon Casseyho Afflecka střídají nezajímavé a naprosto předvídatelné dramatické momenty, které jsou bohužel extrémně prachobyčejné a nezáživné. Příběh se dost silně vleče, v podstatě sledujeme jen vyrovnávání se postav s tragickou rodinnou minulostí a to, jak si je "náhodný" cizinec omotává svým šarmem kolem prstu a dělá jim bordel ve vztazích. Sam Claflin je sice kus, ale to nezachraňuje ten utahaný scénář, který odhadne každé malé dítě. Velice zbytečné drama.