Architekti festivalu

• angličtina Architects of the Festival

Jsou spolu více než dvacet let. Každý z nich má na karlovarském festivalu nezastupitelnou funkci. Stojí v čele týmu lidí, kteří celý rok pracují na tom, aby diváci mohli být deset dní spokojeni. Výkonný ředitel Kryštof Mucha, umělecký ředitel Karel Och a vedoucí produkce Petr Lintimer. Jak začala jejich festivalová cesta? Jak pokračovala? A jak vzniklo jejich vzájemné propojení? Tři muže z vedení MFF KV představuje nový dokument režisérů Milana Kuchynky a Jakuba Juráska. (KVIFF.TV)

Krouťák

Sympatické představení hlavních tváří, které stojí za festivalem. Pokud ale někdo čeká nějaké obsáhlejší informace z hlediska fungování festivalu "za oponou", za kterou běžný návštěvník festivalu nemá šanci nahlédnout, tak bohužel. Čtvrtá zářivá je pouze v rámci vztahu, který k festivalu chovám a kam už nějakých 12 let pravidelně jezdím. Osobně by mi vůbec nevadila (naopak extrémně zajímala) nějaká celovečerní verze toho, čím si jednotliví architekti v průběhu roku procházejí, aby byl aktuální ročník vždy co možná nejlepší - klidně i představení nějakých fuck-upů / zklamání? Všichni jsme jenom lidi a určitě ne vždy se všechno povede.. Snad něco takového pomalu vzniká a za pár let se dočkáme (přecejen jubilejní ročník je už skoro za rohem?:)). Architekti festivalu by v tom případě byli moc pěkným trailerem k něčemu hlubšímu a skutečně zajímavému. ()