Svobodná matka Inés začne pracovat v novém podniku, který nabízí nízký nájem výměnou za obsazení prázdných kancelářských budov a péči o ně. (Cinemax)

Arsenal83

Je zaujímavé, koľko spoločenských sond musia točiť francúzski woke filmári, ktorí sú stále nespokojní s tým, ako tam socky utierajú hubu a liberálna multi-kulti spoločnosť im stále nevie pomôcť. A to tam tento systém majú zavedený už desiatky rokov. Pritom stále nás ťahajú k tomu, že oni sú vzorom vyspelej a tolerantnej spoločnosti. A potom im tam každý štrajkuje, študenti s vedomosťami osobitnej školy protestujú za čokoľvek, len aby do školy nemuseli, a rôzne indivíduá obohacujú spoločnosť rozbíjaním výkladov, pálením áut, priebežnou a kontinuálnou kriminalitou alebo aj takto sqautersky čakajú, kedy im už niekto niečo zadarmo dá. Fakt nasledovania hodná vyspelosť. ()

SAINTS

Problém zlého bývania sa týka 15 miliónov ľudí, teda takmer štvrtiny francúzskej populácie. Anti- Squat je silnou sociálnou drámou hraničiacou s trilerom. Tento film odsudzuje ľudské vykorisťovanie. Aj keď film nie je dokonalý patrí do kategorie nevyhnutných filmov, ktoré rozhodne treba vidieť, poukazuje na praktiky ktoré sú nedôstojné a nie vždy známe v údajne vyspelej spoločnosti. Výborná je v úlohe Inés Louise Bourgoin. ()