MasterChef Česko - Série 6

(série)
Soutěžní / Reality-TV
Česko, 2022 (Alternativní 32x80 min)

Na začátku byly stovky nadšených amatérských kuchařů, na konci bude jeden splněný sen. Oblíbená kulinářská show MasterChef Česko se vrací na televizní obrazovky a přinese řadu nových výzev. Už osvědčená porota ve složení Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář bude mezi nadšenci do vaření opět hledat toho nejlepšího, který na konci získá vytoužený titul a s ním i výhru 1 milion korun. Každá řada soutěže MasterChef je něčím nová a jedinečná. Přirozeně se proměňuje finálová šestnáctka, stejně tak však na soutěžící čekají nové, pokaždé trochu jiné výzvy, které prověří jejich schopnosti. V letošním ročníku nebudou chybět oblíbené testy znalostí i chuti, stejně jako master class se zajímavými hosty nebo venkovní výzvy v neobvyklém prostředí. Navíc se letošní ročník mnohem více zaměří na lokální suroviny dostupné v našich zeměpisných šířkách. To první, s čím každý z uchazečů o titul MasterChefa do soutěže vstoupí, přitom bude jídlo, které ho jako osobu nejlépe vystihuje. Princip soutěže zůstává stále stejný. To znamená, že z castingů nejprve vzejde zhruba třicítka soutěžících, kteří se následně utkají o místa ve finálové TOP 16. Tři posty přitom budou od samého začátku obsazeny, protože každý z porotců má k dispozici zlatou kartu, kterou může soutěžícího poslat z castingu rovnou do hlavní soutěže. A byl by hřích ji nevyužít. (TV Nova)

ImDude_man

Mám rád dobré jídlo, když jdu do restaurace na večeři, je to pro mně zážitková záležitost. Dobré kuchaře považuji v podstatě za umělce, kreativní lidi. Takže tuhle show prožívám s účastníky, raduji se z každého pozitivního hodnocení, je mi líto každého vyhozeného a tu radost projevuji i fyzicky.. Zvedám vítězně ruce nad hlavu, volám hurá, skvělé. Fakt si to užívám. Ostatní reality show jsou šílené sračky. V téhle vystupují lidé, kteří něco umí a umí to dobře. Nejsou to jenom Frantové, co přefikli Amandu nebo Dianu v nějaké nablblé vile kdesi na ostrově. ()

frycda

Soutěž Masterchef jsem od začátku vnímal jako dobrou cestu, pomocí které se dá pozvednout česká gastronomie. Myslím si ale že v letošní řadě byla tato soutěž vystřelena naprosto jiným směrem. Z mého pohledu není pochopitelná manipulace s divákem a se samotnými soutěžícími. Možná právě v této době, v době ekonomické krize, kdy pohostinství potřebuje resuscitovat a nabrat nový dech, jsme asi všichni čekali něco jiného. Dalo by se v kontextu s dnešní dobou očekávat, že celkový koncept bude přizpůsoben potřebám Čechů. Možná se dokážu oprostit od nedotažené myšlenky a špatně zpracovaných výzev. Co nedokážu překousnout je již zmiňovaná manipulace s námi diváky. Střih působí občas moc komicky a občas zas velmi smutně. Je to vlastně způsob jak uměle přidat obrovské drama, vytvořit kouzlo kdy se v jedné vteřině dokonale připraví talíř, vyladí zápletka a z upřímného člověka udělá nepřející potvora. A veškeré antipatie nakonec podpoří románek, který má uměle zvýšit sledovanost, a však reálně diváka po celou dobu jen irituje. Dalším extrémně smutným faktorem je to, jak si tvůrci hrají se samotnými soutěžícími. Vrácení dvou hráčů místo jednoho, vyřazení finalisty, přidání další kuchařské výzvy která nebyla v plánu atd. Jako by tím říkali: "Za každou cenu to vyhraje ten, kterého chceme my." Snad můžu se vší ironií na závěr říct, jak rád jsem, že celou soutěž vyhrál člověk který nechce vařit, nechce si otevřít restauraci a který se celý svůj život zabývá typografií. Všichni restauratéři v Čechách můžou být rádi, že finance a soutěž, která jím mohla pomoci opět zkvalitnit gastronomii, pomohla nakonec grafickému dizajnu. ()

Redyx1 odpad!

Trapná řada plná exotů..fousatej patvor co mu padaji fousy do žradla ,šilhavý rákosník,teplý romák,šišlavý trouba co mu není rozumnět atd...brejlata tupka se šátkem,trapný přezdívky..total odpad! ()