Il sesso degli angeli

• Západní Německo Das Geschlecht der Engel (více)

Karlos80

Film s docela silným erotickým nábojem (ale nahoty ještě poskrovnu), spíše pak skromné drama než thriller, ale jinak opravdu nic moc přesvědčivého. Tři mladé krásné dívky s dobrých rodin a jeden chlapec na palubě jachty - na výletu za poznáním přírody, později v nevinné hře, kdy se jim zachtělo experimentovat a vyzkoušet na sobě účinky silného LSD halucinogenu. Následky jsou docela tragické. Film vnikl zhruba ve stejné době jako kultovní americké filmy "Easy Rider" nebo "The Trip". "Il sesso degli angeli" má strašně pomalé tempo, nic moc se zde až na pár nápadných a nepříjemných scén neděje a celé to pak spíše nudí, divák je nucen sledovat stále stejné scény (takové to typické povalování a nic nedělání) téměř až do omrzení. Začátek o něco zajímavější a lepší, než podle mě málo přesvědčivé finále. Film ale diváka dovede udržet - jednak zřetelně díky půvabu třech hlavních protagonistek (skutečně nádherné mladé kosti - zejména Nora a Nancy), jejich smyslnosti a hravosti a pak i díky prosluněné přírodě (moře, slunce, ostrovy) někde u pobřeží bývalé Jugoslávie. Nakonec zde nechybí i trocha krutosti a cynismu (celkem oblíbených prvků a témat italských filmů té doby), ale více prozrazovat nebudu. Trochu mi to celé připomnělo dva italské filmy viděné už dříve, tím prvním byl film "Top Sensation" (69) s Edwige Fenech a Rosalbou Neri, a tím druhým "Interrabang" (69), oba tituly ale daleko lepší - přesvědčivější co se děje a spiknutí týče. Krásná černovláska Rosemary Dexter (původem z Pákistánu) se díky tomuto titulu proslavila. 2,5/5*. ()