CNSO Studio Live – Radek Pastrňák & ČNSO

(koncert)
Hudební
Česko, 2023, 59 min

Radek Pastrňák, autor mnoha dnes již zlidovělých písní, excelentní kytarista a básník, osobnost, která formovala legendární kapelu Buty. A především umělec, který se svým osobitým humorem, originálními texty a svéráznými melodiemi stal úkazem na české hudební scéně. Proslavil se také jednou z hlavních rolí v legendárním českém filmu Jízda od režiséra Jana Svěráka a zároveň se stal držitelem Českého lva za nejlepší hudbu. On a Český národní symfonický orchestr spolu se Stevenem Mercuriem představili výběr nejoblíbenějších skladeb v symfonické podobě, v aranžmá již zmíněného Stevena Mercuria, který spolupracoval na podobných projektech s Andreou Bocellim, Stingem nebo Pražským výběrem. O další aranže se postarali Vít Pospíšil a Zdeněk Němec, a posluchači si tak mohli vyslechnout nesmrtelné hity jako "František", "Tata", "Mám jednu ruku dlouhou" nebo "Nad stádem koní". Orchestr podpořili Jan Hasenöhrl, David Fárek, Vít Pospíšil, Lukáš Chejn, Tomáš Uhlík a Ondřej Pomajsl, a Smetanova síň Obecního domu tak zažila nevšední představení. (Česká televize)

Chudobka

Nikdy bych si nemyslela, že mi Radek Pastrňák a ČNSO tak zvednou náladu. Stalo se. Ohromně jsem se bavila. A bavili se nejen posluchači, ale i členové symfonického orchestru. Když k tomu přidám tři pěkné zpěvačky (obzvlášť půvabná byla ta kudrnatá černovláska), tři zpěváky (obzvlášť pohledný byl ten s brýlemi) a charismatického pana dirigenta, musím konstatovat, že to byla pastva pro uši, oči i pro duši. Parádní koncert! ()