Fog City

Záhadná mlha donutí skupinu přátel ukrýt se dřív, než bude pozdě. Jakmile jsou uvězněni uvnitř, brzy zjistí, že už je příliš pozdě. (JasonCZ)

ricci.s

Skupina teenagerov zatvorená v dome uprostred tajomnej hmly musí bojovať o život, no trochu som veril, že v tej hmle bude niečo, čo im k tomu dopomôže. Žiaľ, mýlil som sa, hmla slúžila vo filme iba čisto na okrasu, táto partička totiž všetko zvládne aj sama a cudziu pomoc nepotrebuje. Pokiaľ si má divák tento horor užiť, odporúčam okamžite preskočiť prvých 50 minút, ktoré sú naozaj "vraždiace", najmä keď sa hysterické pipiny začnú medzi sebou dohadovať, ktorá z nich je väčšia kurva. Úplne nesledovateľné. Po 50 minútach konečne príde omnoho vydarenejšia, vyvražďovacia časť, takže tam už bude na čo pozerať, krvi a mŕtvol je dosť. Stále som však toho názoru, že Steve Wolsh by mal horory nechať na pokoji a prejsť skôr na porno žáner, kde napácha omnoho menej škôd. Porno totiž scenár nepotrebuje. Tento prírastok mi síce vadil prekvapivo o niečo menej, ako jeho dva predchádzajúce prúsery, avšak inteligenčný kvocient 85 ani zďaleka neprekročil. ()

majo0007

V 16min zaznieva siréna (chemický poplach, tornádo, nákaza... nikto nevie). Ok, môžeme začať. Lenže to, čo sa odohrá medzi 16:00 a 50:59, je niečo tak neskutočne debilné, že máte chuť si kúpiť letenku do USA a v priamom prenose zamordovať režiséra a scenáristu v jednej osobe. Hneď, ako som uvidel "FOG" ("hororovo" žltkasto nasvietená para - jej zábery sa opakujú neustále spolu s mrazivou hudbou) som to mal okamžite vypnúť. Na druhú stranu - tak imbecilné správanie a chovanie sa postáv uvidíte už len v nedostupnom inštruktážnom videu z cvokhauzu. ()

Marceloo

Keby sa to celé nieslo v duchu posledných 30 minút, dám aj vyššie hodnotenie, ale tá predchádzajúca hodina plná kolektívnej blbosti, stupídnych dialógov a únavného ničnerobenia postáv ma znechutila natolko, že akčný záver u mňa už neprebudil záujem. Steve Wolsh nie je úplne bez talentu. Mám trochu pocit, že podobne ako napr. Jim Wynorski si točenie týchto hovadín plných polonahých žien naplno užíva a je mu úplne jedno, čo na to kto povie. Ja sa s tým moc nestotožňujem, pretože vášeň k hororu sa dá ukazovať aj iným spôsobom. Jeho budúce diela si ale určite nenechám ujsť a dúfam, že sa časom niekam posunie. ()