Reklama

Reklama

Maria Montessori

  • Nizozemsko Maria Montessori (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

1900, Paříž. Lili d´Alengy je obdivovanou kurtizánou, miláčkem pařížské smetánky. Každý muž touží po její pozornosti. Má ale tajemství, které by mohlo její postavení ihned zničit. Má dceru Tinu, která trpí zdravotním postižením. Ze strachu o ztrátu své dlouho budované pověsti drží Tinu v ústraní. Ta už je ale ve věku, kdy se o ni Lili není schopná postarat, možná ani nechce, a proto se rozhodne odjet do Říma. Údajně je tam lékař, který by Tině dokázal pomoci. Po příjezdu s překvapením zjistí, že lékař není muž, jak je v té době běžné, ale žena. Jmenuje se Maria Montessori a vyvíjí revoluční metodu výuky pro postižené děti se závažnou poruchou učení. V rámci vývoje této metody zakládá „Casa dei Bambini“, první školu určenou pro děti, které potřebují speciální přístup. Díky trpělivosti a osobitému přístupu ke každému jedinci, specifickými pomůckami a učením hrou dosahuje úžasných výsledků. Stejně jako Lili, i Maria ale skrývá tajemství. Má totiž nemanželské dítě, což je v tehdejší společnosti naprosto nepřijatelné. Musí se rozhodnout, zda je pro ni důležitější její škola a žáci, nebo vlastní syn. Obě ženy tak spojuje nepřízeň osudu, ale i díky tomu si jsou vzájemnou oporou, společně přepíší historii a vyvolají revoluci ve výuce. (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (7)

robbez 

všechny recenze uživatele

Dávám tak 50 %. O montessoriovské pedagogice tam vlastně není téměř nic. Naopak je příliš akcentována feministická linie a osobní život (vztah k malému synovi a jeho otci). ()

fuxoft 

všechny recenze uživatele

Rutinní, řemeslně ucházející medailonek o zlomku života významné historické osobnosti. I když jsem o Montessori nic nevěděl, většina filmu byla pro mě extrémně předvídatelná. Kdybych si přečetl dva odstavečky ve Wikipedii, výsledný efekt by byl téměř stejný. ()

Reklama

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Filmařsky by to asi mohlo být nápaditější, ale podstata byla velmi hezky zachycena, tak z edukativních důvodů lehce přimhouřím levý voko. *** důchodce projection BioCentrál HK *** 90 % ()

Jan78 

všechny recenze uživatele

Dobře natočený trochu pocitový film, který vysvětluje "Osudovou volbu" Marie Montessori rozhodně lépe, než 2dílný italský TV film Maria Montessoriová (TV film) (2007).   Jiný úhel pohledu Francouzky té doby je dobrá dějová linka. O kontextu a vzniku její metody se mnoho nedozvíte, je to vlastně takový střípek z rozhodující fáze života Marie Montessori. Rozhodně stojí za vidění, jestli Vás tohle téma zajímaá.. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Montessori metoda je způsob výuky, při kterém je respektována zejména osobnost dítěte, a není založena na memorování žáků. (Cinemart)

Reklama

Reklama