foto

Leïla Bekhti

  • nar. 6.3.1984 (36 let)
    Issy-les-Moulineaux, Francie

Biografie

Leïla Bekhti je francouzská herečka s alžírskými kořeny. Narodila se 6. března 1984 v Issy-les-Moulineaux. Již od dětství tíhla k herectví, po maturitě se upnula ke svému profesnímu cíli, stát se herečkou. Navštěvuje kurzy herectví a připravuje se na první hereckou příležitost. Ta přichází v roce 2005 s natáčením mysteriózního thrilleru, v němž se titulní role ujal Vincent Cassel. Leïla ztvárnila roli Yasmine, která nastartovala její kariéru.

Její herecké začátky jsou rozděleny spravedlivým dílem mezi televizní tvorbu a natáčení celovečerních snímků. Vedle televizních filmů HARKIS a ALIBABA A ČTYŘICET LOUPEŽNÍKŮ ji diváci mohli spatřit jako mladší sestru Roschdy Zema v „náboženské komedii“ MAUVAISE FOI (2006). V roce 2008 se objevuje hned ve třech snímcích - DES POUPÉES ET DES ANGES, dramatu CHOISIR D´AIMER a především v úspěšném biografickém krimi VEŘEJNÝ NEPŘÍTEL č.1, kde si již podruhé zahrála s Vincentem Casselem.

Průlom v její kariéře představuje role ve vysoce ceněném snímku PROROK (2009), jenž zazářil i na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. V následujícím roce se jí nabídky na role jen hrnou, komedie ZLATÝ HOLKY s Géraldine Nakache a Virginie Ledoven a IL RESTE DU JAMBON? a další televizní příležitosti ve filmu FRACTURE či seriálu HISTOIRES DES VIES. Za roli Lily ve filmu ZLATÝ HOLKY si vysloužila Césara za největší ženský herecký objev. V roce 2011 si střihla hned tři hlavní ženské role v napínavém dramatu UNE VIE MEILLEURE, romantické komedii ITINÉRAIRE BIS a komedii s dramatickými prvky SOURCE DES FEMMES. Za výkon v posledně zmíněném snímku obdržela další nominaci na Césara.

Výše zmíněný snímek PROROK přinesl výraznou změnu i v jejím soukromí, při natáčení se seznámila s hercem Taharem Rahimem, jenž se následně stal jejím životním partnerem. V létě 2010 se za přísného utajení konala svatba. Leïla Bekhti patří v současnosti mezi velké herecké talenty a s každým dalším filmem na sebe poutá pozornost fanoušků i kritiků.

Michal "claudel" Fridrich

Host

TV pořady

2012 Le grand 8 (TV pořad)
2010 Ça va s'Cauet (TV pořad)
2009 C à vous (TV pořad)
2008 Au Field de la nuit (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
2006 Jour de fête (TV pořad)
2004 Le grand journal de Canal+ (TV pořad)
1998 Tout le monde en parle (TV pořad)
Vivement dimanche prochain (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)