Mahó šódžo ni akogarete

• Japonsko Mahō Shōjo ni Akogarete (více)

Epizody(13)

Mladá dívka Hiiragi Utena žije ve městě, kde existují magické dívky, kouzelné bojovnice proti zlu. Není asi žádné překvapení, že k nim vzhlíží a dala by cokoliv, aby se mohla stát jednou z nich. Jednoho dne se u ní objeví podivná malá panenka, která jí toto přání splní. Nebo to si alespoň malou chvíli Hiiragi naivně myslí, než zjistí, že se ve skutečnosti stala vůdkyní sil zla! A aby toho nebylo málo, než stihne cokoliv komukoliv vysvětlit, je pod útokem těch, ke kterým tolik vzhlížela. V souboji proti magickým dívkám však Hiiragi překvapivě získá převahu a brzy jsou ji všechny vydány na milost a nemilost. V ten moment se projeví její pravá nátura, kvůli které byla malým čertíkem vybrána – Hiiragi je ve skutečnosti sadistka! (TheDarKnig)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Mahó šódžo ni akogarete (2024)

Gushing Over Magical Girls je tím dílem, které tuhle sezónu dělalo největší vlny a rozdělovalo anime komunitu na dvě naprosto odlišné skupiny. Zkrátka buď je vám tenhle seriál proti srsti, vadí vám jeho otevřená explicitnost v souvislosti s nízkým věkem většiny zdejších dívek, a tak si od vás nic jiného než odpad nezaslouží - většina jeho fanoušků sklízí vaše opovržení a rozhodně byste jim nesvěřili své děti. No a pak je zde druhá strana – ti, kteří si z explicitnosti a věku dívek příliš nedělají, protože jde jen o kreslené postavy, dále ti, kteří takový obsah záměrně vyhledávají, protože se jim líbí (puberta je svinstvo) – někteří si říkají muži kultury, jiní zase coomeři a ano, je velmi pravděpodobné, že na téhle straně bude i nějaký „pedoméďa“. Je to však opravdu jen o těchto dvou skupinách? Je váš dojem ze seriálu opravdu závislý na tom, jak si užíváte kreslené porno a kde jsou vaše limity? Do jistě míry ano, nemůžeme tenhle fakt úplně opominout, takže se každý můžete zařadit sám, ale nikdy nic není jen černé a bílé... Já třeba ve svém věku už pár let vyhledávám spíš videa pro dospělé v kategorii MILF, ale v mládí jsem v anime viděl opravdu ledacos, takže mě tenhle seriál asi nemůže ani rozrušit a ani vzrušit. I když je pravda, že i pro mě byl některý jeho obsah tak nějak za hranou toho, co jsem potřeboval vidět. Zkrátka sexualizovanou výměnu plen, nebo velmi zvláštní hraní si na rodinu, závěrečná „sranda“ s chobotnicí a jakákoli chapadla celkově mi dobrý pocit nikdy nenavodí. Ale proč na to tedy koukáš, když to nejdůležitější, tenhle "servis pro diváka", tak nějak není pro tebe? Z části je to zvědavost, ale především je to proto, že i přes všechnu tu erotiku tenhle seriál má zajímavý námět, dobře prokreslenou psychologii postav a také mi spousta situací zde přišla tak nějak originálních, svěžích a nečekaně i zábavných. Zkrátka seriálů z pohledu záporáků už pár máme, stejně tak asi i existuje dílo o padouších ve světě mahó šódžo, ale zkombinovat tenhle úhel pohledu s hledáním sebe sama a ano i s tím objevováním vlastní sexuality je něco opravdu nového a překvapivě to k sobě docela ladí a logicky to i obstojně funguje. Prostě jsem dokázal pochopit většinu postav, na čem jsou založené ty jejich zdejší úchylky a fetiše, protože i když to tak může vypadat, nic se tu neděje jen tak, a i ta divná sexualizovaná scéna s výměnou plínek má své opodstatnění a jako již zmíněné „hraní si na rodinu“ reflektuje psychické rozpoložení malé Korisu, které evidentně chybí stabilní rodina. Stejně tak hlavní hrdinka všechno, co dělá, má založené na své vlastní představě o magických dívkách, dobru a zlu – vše se odráží v jejích činech a skutcích. Utena nechce magické dívky vidět trpět, ale spíš překonávat úskalí silou svého nezlomného charakteru a zároveň jí baví, že během toho své hrdinky mnohem lépe poznává – vidí stránky, které by jako normální děvče vidět nemohlo. No a třeba posedlost Kiwi Utenou je způsobená její touho po pozornosti a tím, že Utena byla první, kdo jí tu pozornost opravdu věnoval. Takhle bych mohl pokračovat dál a rozebrat každou z postav, zkrátka po stránce vykreslení jejich psychologie pro mě seriál funguje na jedničku a není asi i nějak složitý. Co se tu tedy člověk všechno dozví? Třeba že hranice mezi obdivem a posedlostí je velice tenká. Nebo i to, že zvrácenost ostatních na první pohled nepoznáte (nikdo nemá na čele napsáno „Damaged“) a ti nejvíce zvrácení lidé bývají často ti, do kterých byste to vůbec neřekli – takže klasicky „Tichá voda…“. Takže i když nejsem někdo, kdo by si vysloveně užíval zdejší erotiku, přesto nedokážu hodit tenhle seriál do koše, protože i pro mě měl něco, kvůli čemu jsem ho chtěl sledovat a dokoukal. Prostě si myslím, že když nemáte během sledování všechnu krev nahrnutou v pohlavním orgánu, ale když váš mozek normálně funguje a nejste zaslepení vztekem z toho co se tu právě děje, tak má seriál i tomu mozku co nabídnout. Navíc mi jeho originalita – jak bourá mahó šódžo, ale i co všechno je ochotný ukázat přišla zábavná a svěží. Když si k tomu přidám ještě nějaké body za skvělý výkon (navíc její první hlavní role) Fúky Izumi v roli Uteny, kdy opravdu dokázala svým hlasem dát postavě široký záběr jednotlivých emocí a výrazů, tak jsem na 6/10 i přes všechny své výrazné výtky. () (méně) (více)