Mahó šódžo ni akogarete

• Japonsko Mahō Shōjo ni Akogarete (více)

Epizody(13)

Mladá dívka Hiiragi Utena žije ve městě, kde existují magické dívky, kouzelné bojovnice proti zlu. Není asi žádné překvapení, že k nim vzhlíží a dala by cokoliv, aby se mohla stát jednou z nich. Jednoho dne se u ní objeví podivná malá panenka, která jí toto přání splní. Nebo to si alespoň malou chvíli Hiiragi naivně myslí, než zjistí, že se ve skutečnosti stala vůdkyní sil zla! A aby toho nebylo málo, než stihne cokoliv komukoliv vysvětlit, je pod útokem těch, ke kterým tolik vzhlížela. V souboji proti magickým dívkám však Hiiragi překvapivě získá převahu a brzy jsou ji všechny vydány na milost a nemilost. V ten moment se projeví její pravá nátura, kvůli které byla malým čertíkem vybrána – Hiiragi je ve skutečnosti sadistka! (TheDarKnig)

Jeoffrey

Gushing Over Magical Girls je tím dílem, které tuhle sezónu dělalo největší vlny a rozdělovalo anime komunitu na dvě naprosto odlišné skupiny. Zkrátka buď je vám tenhle seriál proti srsti, vadí vám jeho otevřená explicitnost v souvislosti s nízkým věkem většiny zdejších dívek, a tak si od vás nic jiného než odpad nezaslouží - většina jeho fanoušků sklízí vaše opovržení a rozhodně byste jim nesvěřili své děti. No a pak je zde druhá strana – ti, kteří si z explicitnosti a věku dívek příliš nedělají, protože jde jen o kreslené postavy, dále ti, kteří takový obsah záměrně vyhledávají, protože se jim líbí (puberta je svinstvo) – někteří si říkají muži kultury, jiní zase coomeři a ano, je velmi pravděpodobné, že na téhle straně bude i nějaký „pedoméďa“. Je to však opravdu jen o těchto dvou skupinách? Je váš dojem ze seriálu opravdu závislý na tom, jak si užíváte kreslené porno a kde jsou vaše limity? Do jistě míry ano, nemůžeme tenhle fakt úplně opominout, takže se každý můžete zařadit sám, ale nikdy nic není jen černé a bílé... Já třeba ve svém věku už pár let vyhledávám spíš videa pro dospělé v kategorii MILF, ale v mládí jsem v anime viděl opravdu ledacos, takže mě tenhle seriál asi nemůže ani rozrušit a ani vzrušit. I když je pravda, že i pro mě byl některý jeho obsah tak nějak za hranou toho, co jsem potřeboval vidět. Zkrátka sexualizovanou výměnu plen, nebo velmi zvláštní hraní si na rodinu, závěrečná „sranda“ s chobotnicí a jakákoli chapadla celkově mi dobrý pocit nikdy nenavodí. Ale proč na to tedy koukáš, když to nejdůležitější, tenhle "servis pro diváka", tak nějak není pro tebe? Z části je to zvědavost, ale především je to proto, že i přes všechnu tu erotiku tenhle seriál má zajímavý námět, dobře prokreslenou psychologii postav a také mi spousta situací zde přišla tak nějak originálních, svěžích a nečekaně i zábavných. Zkrátka seriálů z pohledu záporáků už pár máme, stejně tak asi i existuje dílo o padouších ve světě mahó šódžo, ale zkombinovat tenhle úhel pohledu s hledáním sebe sama a ano i s tím objevováním vlastní sexuality je něco opravdu nového a překvapivě to k sobě docela ladí a logicky to i obstojně funguje. Prostě jsem dokázal pochopit většinu postav, na čem jsou založené ty jejich zdejší úchylky a fetiše, protože i když to tak může vypadat, nic se tu neděje jen tak, a i ta divná sexualizovaná scéna s výměnou plínek má své opodstatnění a jako již zmíněné „hraní si na rodinu“ reflektuje psychické rozpoložení malé Korisu, které evidentně chybí stabilní rodina. Stejně tak hlavní hrdinka všechno, co dělá, má založené na své vlastní představě o magických dívkách, dobru a zlu – vše se odráží v jejích činech a skutcích. Utena nechce magické dívky vidět trpět, ale spíš překonávat úskalí silou svého nezlomného charakteru a zároveň jí baví, že během toho své hrdinky mnohem lépe poznává – vidí stránky, které by jako normální děvče vidět nemohlo. No a třeba posedlost Kiwi Utenou je způsobená její touho po pozornosti a tím, že Utena byla první, kdo jí tu pozornost opravdu věnoval. Takhle bych mohl pokračovat dál a rozebrat každou z postav, zkrátka po stránce vykreslení jejich psychologie pro mě seriál funguje na jedničku a není asi i nějak složitý. Co se tu tedy člověk všechno dozví? Třeba že hranice mezi obdivem a posedlostí je velice tenká. Nebo i to, že zvrácenost ostatních na první pohled nepoznáte (nikdo nemá na čele napsáno „Damaged“) a ti nejvíce zvrácení lidé bývají často ti, do kterých byste to vůbec neřekli – takže klasicky „Tichá voda…“. Takže i když nejsem někdo, kdo by si vysloveně užíval zdejší erotiku, přesto nedokážu hodit tenhle seriál do koše, protože i pro mě měl něco, kvůli čemu jsem ho chtěl sledovat a dokoukal. Prostě si myslím, že když nemáte během sledování všechnu krev nahrnutou v pohlavním orgánu, ale když váš mozek normálně funguje a nejste zaslepení vztekem z toho co se tu právě děje, tak má seriál i tomu mozku co nabídnout. Navíc mi jeho originalita – jak bourá mahó šódžo, ale i co všechno je ochotný ukázat přišla zábavná a svěží. Když si k tomu přidám ještě nějaké body za skvělý výkon (navíc její první hlavní role) Fúky Izumi v roli Uteny, kdy opravdu dokázala svým hlasem dát postavě široký záběr jednotlivých emocí a výrazů, tak jsem na 6/10 i přes všechny své výrazné výtky. () (méně) (více)

Starletka odpad!

"GL/comedy/parody? Cover teda vypadá dost debilně, ale ok, řekla jsem, že vyzkouším všechny GL, tak to vyzkoušíme a dropnout to můžu vždycky." - optimistická Starletka na začátku sezóny. Ale ejhle, ono je to jenom prosté hentai. S dívkami druhého stupně základní školy. Takže jsem dala asi půlku prvního dílu, u které mi velice rychle docvaklo vo co go a kudy ne. Normálně nehodnoceno, ale v tomto konkrétním případě udělám výjimku. A je mi upřímně úplně jedno, jestli je zbytek ten úplně nejlepší seriál, jaký kdy vznikl. Sorry. 0/10 ()

Hees

Pripisovať nejakú špeciálnu rolu anime Mahou Shoujo ni Akogarete je zbytočné, berie si inšpiráciu z Madoky a robí to tak scestne ako sa len dá. Je to absolútne normálne, že sa mažú koncepty a prepisujú sa stále dejiny tým, že sa vydávajú anime, ktoré sú viac a viac na ceste byť totálne úchylné, pamätám si ako veľa bolo pred pár rokmi Shokugeki. Takže tu sa ide proste veľmi na hranu toho čo je ešte stále Ecchi kategória, ja by som povedal, že stále je, ale to je už tak blízko toho, aby nebolo, že viac to už asi nikdy nepôjde. Zopár veci tu bolo za mňa cez čiaru, ale nejako extra ma to nedokázalo rozhádzať. Najväčší problém zrejme bude, že sa mení "defaultná" (základná) hodnota toho čo bežný divák dokáže zniesť a mení sa treshold (prah, limit) toho, kde vôbec stojí za to nejako na to niekomu reagovať, že to je už fakt dosť prehnané. Presne preto tento počin šokuje svojich divákov, lebo to, že ho videlo viac ľudí, tak si ho chceli pozrieť, aj ľudia čo podobné veci nepozerajú a to ich proste rozhorčilo. Jednoduchý koncept Mahou Shoujo ni Akogarete boja dobra proti zlu nie je nijak špeciálny, Venalita možno niečo špeciálne vymýšľa, ale nie je to príbehovo nejako extra zaujímavé, proste sa bojuje hore dole a pri tom sa dejú veci. Čiže príbeh máme proste podpriemerný, jednoduchý a nesnažíme sa tu dosiahnuť vlastne nič extra. Budovanie sveta je tiež podpriemerné, jednoduché a snaha tu bola slabá dosiahnuť niečo viac. Postavy sú lepšie hlavne teda Sayo Minakami inak povedané Azul magická dievčina, tá jediná je naozaj zaujímavá z môjho pohľadu. Jedna dobrá postava na celé dielo je naozaj málo, bolo by ich treba viac, aby som uznal, že tu máme aj niečo kvalitné. By ma ešte zaujímalo či Utena je referencia na Shoujo Kakumei Utena (na Utena Tenjou) anime, ale nebojte sa hlavná hrdinka je normálna generická hrdinka, ale má svoje chúťky.  Utena (hlavná hrdinka) sa vôbec nijak nevyvíja napriek tomu, že dostala novú moc, celú dobu zostáva rovnaká a vlastne v istý moment objaví čím je a to je všetko, čo sa stane s hlavnou hrdinkou za trinásť dielov. Čo sa týka SM tématiky, nič extra tu nie je možno pár scénok, ale je to fakt absolútna slabota, to, že má niekto bičík neznamená, že anime je o tom. Čo sa týka iných vecí, ja osobne si myslím, že zopár scénok už bolo cez čiaru a explicitne sa to zhoršovalo, čím sme sa viac blížili koncu tohto diela. ()

DaweForeman

Upřímně od tohohle znám původně mangu a tak jsem byl velice překvapen, že se rozhodli tohle zanimovat. Důvodem mého překvapení bylo to, že se jedná o docela velkou úchylárnu a jak už tomu u anime bývá, tak tam většinou jednotlivé události upraví (zjemní), aby to mohlo sledovat širší publikum. V tomto případě ale bylo milé překvapení, že si to tady neupravili a hodili to autoři anime tak jak to je a ještě k tomu bez cenzury. Tohle anime je zaměřeno především na dva prvky - fanservis, kdy je tu spousta nahých scén s SM tématikou, která pomalu hraničí s hentaiem (každopádně je to pro dospělejší publikum), a zadruhé komedie ve formě parodie, kdy si to dělá záměrně srandu z tématu magických dívek. Tohle anime je navíc trochu unikátnější, kdy to není ani typické anime o magických dívkách a ani úplný hentai, ale něco mezi - bez těch otravných klišé obou stylů. Tohle anime tak není úplně pro všechny a to teď nemluvím o věkové kategorii, ale také jak komu to sedne. Pokud se člověk pohybuje v tomto prostředí dlouho (manga, anime, novely atd.), tak pozná, jak moc dokáže být bujná představivost asijských tvůrců. Tím pádem dokáže možná i trochu ocenit tohle anime z určitého hlediska. Tohle anime asi pro širší obecenstvo nedoporučuji, ale některým jedincům by se tohle mohlo zalíbit. Má to celkem dobře a vtipně sepsané postavy a příběh tak nějak odpovídá 24 kapitolám mangy a samozřejmě to není u konce. Po animační stránce je to solidní a po hudební to odpovídá té atmosféře, ale není to nic na samostatné poslouchání. ()

Thalin odpad!

Zkusila jsem to ze zvědavosti po jedné recenzi, která mě zkrátka donutila udělat si názor, jestli je to vážně tak ujetý. A je. Tady se opravdu diváci budou dělit na dva protichůdné tábory. Buď vám to bude připadat skvělý, i když divně a nebo jen divně úchylný. Došla jsem do půlky a stačilo, patřím k těm druhým. Nemusím a nechci vidět všechno. Ne pokud si chci zachovat zdravou příčetnost. Mě už asi nepřekvapí, co autory mang a anime napadne. Třeba zkombinovat magické echi holky ze základní školy v podstatě s bdsm hentai prvky v každé druhé scéně? Jasně, proč taky ne, že? Protože tam nic jiného není. Těch pár parodických prvků na téma magie je tu dost upozaděno zbytkem.  A tím jsou jen záminky pro to, aby se holky mohly vzájemně ošahávat, olizovat, svazovat, plácat... Jasně, to už tu bylo mockrát a v rámci sm hrátek by to bylo samotné dost slabé. Jenže  v momentně kdy došlo na hru na incest a plíny si moje vnitřní anime dušička ublinkla. Japonci jsou prasata a neštítí se sexualizovat kde co. Třeba i malé holky, zneužívání a pochcávání do plen. Mě mnoho hentai témat nevadí. Ale i já mám limity a tohle je tak podivně znepokojivý guláš balancující na hraně, že na tom nedokážu najít doslova nic pozitivního nebo líbivého. U tohohle se každý, koho to jen na vteřinu vzruší (pokud vůbec) musí snad po chvíli zastydět. Nejen kvůli věku postav (i když zrovna to mnohým u kreslených postav nevadí, byť mají někdy tělíčko dvanáctky), ale kvůli mnoha scénám, které jsou prostě jen divné a houpne z nich akorát narušenému úchylovi. Silně pochybuju, že to má mít nějakou myšlenku a postavy hlubokou psychologii. Tím si to jen mnozí budou omlouvat. Spíš bych věřila, že nějakým problémem nebo úchylkou trpí autor předlohy a tak to do toho reflektoval. ()

Raichu.Cz

Jako co se dalo čekat, je to šílená jízda... někteří to buď milují a někteří zase nenávidí, a já jsem zrovna typ co není ani jedno... Celkově řečeno seriál dost využil potenciál který jsme ještě neviděli a ano dost nevhodným způsobem... Ale i tak seriál z nějaký ho důvodu funguje třeba postavy mají v sobě vždy zvláštní koncept jejich problému který pak celkem pasuje do jejich chování, Utena která je magickými dívkami posedlá či že to v ní vyvolává pocit sadistického potěšení, Araga která si zase přeje aby si ji lidé všímali jenom že hej berou ji to mršky tak si je klidně nechá rozstřelit ale když se z kamarádí s utenou tak se cítí potěšena a potom Korisu u které zase je problém se stabilitou rodiny, a když dělá něco jak si rodinou stabilitu představuje tak je tam taktéž i potěšení a to nemluvě o tom momentu z nepříjemným úsměvem a taky no.... radši bez komentáře... Plus ale když dojde na boje mezi těmi magickými mršky... jop nazývám je mršky, tak jsem z nějaký ho důvodu zbožňoval když trpí, a taky zrovna sulfur kterou abych byl upřímnej nenávidím tak jsem dost zbožňoval jak trpí. No buď jsem se moc vžil do uteny nebo jsem prostě divnej. Za mě 89% ()