Reklama

Reklama

Chaplin stěhuje piáno

  • USA His Musical Career (více)

Charlie Chaplin se stane novým zaměstnancem obchodu s piany právě ve chvíli, když si pan Rich (Fritz Schade) kupuje nový nástroj. Zároveň majitel obchodu oznamuje panu Poorovi (Frank Hayes), že pro neplacení splátek mu nechá piano odvézt. Charlie s kolegou Mickem (Mack Swain) naloží nové piano na vozík tažený oslem a vyrazí za prací. Popletou ale adresy Prospect Street 666, kde bydlí pan Rich, a Prospect Street 999, odkud mají odvézt piano dlužníka Poora. Vypukne kolotoč zmatků a nedorozumění, který nemůže skončit jinak než katastrofou. (curil)

(více)

Recenze (17)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Jeho hudební kariéra je založena na burácivém pohybu strkanic cirkusového klauna. Hlavním aspektem je lenost a agrese násilí. Charlie v ignorantské poloze při vykonávání fyzicky namáhavé práce narazí se zběsilostí na zdatně přísnou překážku a přes své vrozené nechutenství je tvrdě donucen k ojedinělé pracovitosti a hrubiánství vzkvétá. Kromě Charlieho zaujme pozornost také jeho fyzicky zdatnější a neústupnější kolega Mike (Mack Swain), majitel obchodu s piany (Charley Chase), překvapený kupující pan Rich (Fritz Schade), jeho mladá manželka (Cecile Arnold), z předpokládané ztráty zamilovaného hudebního nástroje smutný pan Poor (Frank Hayes), či jeho dcerka (Helen Carruthers). Jeho hudební kariéra aneb Chaplin stěhuje piáno neposedně skotačí prostorem života s herdou a šťouchanci do sedacích částí lidského těla. ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

[2,5*]      Krátka groteska, ktorá svojou priemernou kvalitou nevybočuje z radu ostatných grotesiek z Chaplinoveho keystoneovského obdobia. Humor tu je typicky surový, ale oceňujem aspoň to, že sa tam neustále niečím neohadzujú, ako je v keystonovkách neblahým zvykom. Zaujme scéna s oslíkom vysiacom v postroji (originálne, ale musel som toho chudáka oslíka ľutovať) a pobaví hlavne scéna s neustálym premiestňovaním klavíra, ktorý má Chaplin na chrbte, po ktorej má problém sa vystrieť. Videná verzia z roku 2010 s dobrou hudbou Stephena Hornea (klavír, ako inak). ()

Reklama

pursulus 

všechny recenze uživatele

První kroky Ch. Chaplina.¬         Rok 1914 byl úvodním rokem Chaplinovy tvorby filmové. Na třicet pět krátko- případně středometrážních grotesek plus jeden dlouhometrážní snímek ve směs postrádaly větší kvalitu, žertéřství rovnalo se sotva tak jednomu a půl míčku artisty, místy bylo až rozpačitě trapné. Je zřejmé, že společnost "Keystone Studios", s níž měl Chaplin uzavřenu roční smlouvu, si spíš než na kvalitu potrpěla na množství.¬                 Podobně tomu bylo i následujícího roku a počátkem roku 1916, kdy Chaplin pod hollywoodskou společností "Essaney" natočil svých dalších patnáct krátko- příp. středometrážních snímků. Ač v té době už znám a oblíben natolik, že mohl diktovati podmínky producentům a vybírati z nich, nebyla úroveň Ch. snímků ve směs vysoká, ze jména hledíme-li na ně nedobovýma očima.¬                 Není však třeba odsunouti tyto první filmové krůčky a kroky někam do zapomnění, svou kvalitou spolu s vkusností se vyrovnají řadě nynějších zábavných pořadů tak jistě, jako že Ch. Chaplin natočil později taková díla jako "Moderní doba" či "Diktátor".¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Konečně nějaké téma, které do grotesky padne jako ulité. A Chaplinovi to jde. Vše však zabíjí hudba jako z romantického filmu. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Éra němých a černobílých grotesek je už dávno pryč, ale v dnešní uspěchané dobé grotesky s Chaplinem nemohou vůbec uškodit. Jsou krátké a ještě vás pobaví. Chaplina bych jako stěhováka nechtěla ani kdyby se mi nabídl sám. Asi bych omdlela při pohledu na to, co s tím piánem dělali. Chudák oslík si taky pěkně užil. Ochránci přírody by ještě řekli, že byl týraný. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama