Nue zhi lian

všechny plakáty

Psychopatický manžel týrá a mučí svoji ženu. Jeho perverzní násilí se stále stupňuje až do chvíle, kdy žena prchá v nočním dešti na ulici. Tady se jí náhodou zastane policista, který ji vezme na stanici a potom proti vůli manžela i nadřízených policistů, k sobě domů. Zde žena nachází útočiště i se svým malým synkem. Psychopatický manžel se však práva na svoji manželku nehodlá vzdát a vymýšlí plány, jak ji dostat zpět... Jedná se o horrorové explotation drama obsahující řadu drsných a násilných scén. (Flipnic)

snared

Domácí násilí na hongkongský způsob. Anthony ve svym živlu v roli vyšinutý existence, který zvládá fakt bravurně a Danny Lee opět na straně zákona jako ten správňák. Film třetí kategorie jak víno a dle mého skromného soudu jedna z nejlepších CAT trojek, která v první půlce devadesátek vznikla. ()

xLIGHTx

Anthony Wong kraľuje. Je to parádny psychoúchyl, vyzerá, že i so zmyslom pre S/M. (: Vek snímky, avšak skôr kvalita verzie, ktorú som mal možnosť vidieť trochu škodí filmu (tiež vtedajší, tamojší strih, osvetlenie – niektoré scény boli ťažšie identifikovateľné). Tie komediálne prvky by som nevnímal ako príliš kaziace zážitok. Kúsky z Hongkongu (možno nie úplne všetky) bývali také špecifické (keď začiatkom 90. rokov boli na VHS filmy z HK dosť časté, bolo nevyhnutné si na to zvyknúť). Celkovo, dobrý film, násilný, v istom zmysle i poučný. /Neviem, či by nebolo vhodné priradiť k žánrom aj iné (thriller, tiež dráma, ?krimi)./ ()

foundation

Poriadne obrnený pred sklamaním už vopred to ani tak moc nebolelo. Technickú stránku, dej a hercov riešiť nebudem ale tá údajná miera násilia bola znova iba niekde pod priemerom. ,,Violent scenes,, síce pomerne dobre zvládnuté, v celkovom kontexte neboli ani samoúčelné ale kedže som si zapol film z tej povestnej kategórie HK CAT III čakal som predsa len niečo trochu ,,kvalitnejšie,,. Pritlačiť a pritlačiť na pilu by to konečne chcelo pri týchto exploiteroch. Takisto tie trochu čudné pseudohumorné vložky som nejak nepobral. Dokonca ani toho ospevovaného Anthonyho Wonga som si nejak extra nevšimol. Je to za také klasické priemerné tri hviezdy. Samozrejme povinnosť pre tých ktorí si rozšírujú obzory v žánri/subžánri ale mňa to tak nejak obišlo. ()

JimiH

Anthony Wong jako mašina na lásku až za hrob. Exploitační film, který ignoruje logičnost konání jednotlivých hrdinů a soustředí se raději na atrakce v podobě nahoty a explicitního násilí. Prvních pár minut otestuje, jestli jste ochotni snést to, co si film s neokázalou drzostí dovolí nabídnout. Pro fanoušky CAT III filmů povinnost. ()

Pauliee

Bohužiaľ u mňa to nieje za plný počet. Tretí film z trojice HK CAT III exploitation s excelentným Anthony Wongom (prvé dva boli The Untold Story a Ebola Syndrome) si ma taktiež nezískal úplne, ale je to určite také dobré ako Untold Story ak nie aj lepšie. Možno sa pod môj výsledný moment zapísala kvalita ripu akú som videl alebo asi som na to nebol správne naladený. Celý tento film je smutný až depresívne naladený čo zase kazia chvíľky humoru, ktoré si asi HK produkcia nemôže odpustiť. Ale čo je dobré, že sa tu objavujú iba málokedy. Začiatok aj koniec sú brilantné len to čo je v strede sú zbytočne dlho naťahované ničnehovoriace a nudné scénky. A to je kameň úrazu. Toto mi asi vadilo vo všetkých troch filmoch a to je nevyrovnanosť tempa filmu. Znásilnenia a mlátenie svojej ženy Anthony Wongom vyznievajú veľmi brutálne a reálne. Skutočne vám príde ľúto Elizabeth Lee (žena Anthony Wonga), ktorá podáva tiež perfektný herecký výkon. Atomsféra tohto filmu je tiež veľmi smutná za výborneho hudobného doprovodu a taktiež znekľudňujúcich záberoch. Čo je ešte viac smutné, že podobné násilie sa deje aj v skutočnom živote a samy ženy s deťmi sú proti takýmto psychopatom úplne bezmocné. A nie vždy im pomôže polícia a skončí sa to ešte oveľa horšie ako v tomto filme. ()