R100 (2013)

Ďalší z japonských bizarných filmov. Zo začiatku som sa nudil, nevedel som ani o čo tam ide. Ono som to nevedel síce ani na konci o čom to v podstate bolo. Film pobaví, asi celý čas od polovice som si hovoril wtf ako to mohlo niekoho napadnúť a to som na podobné veci celkom zvyknutý :)

Veřejný dům hrůzy (2012)

Neskutočné prekvapenie! Nevedel som vôbec do čoho idem pretože som si pred samotným premietaním o filme nič neprečítal. Unesené dievčatá pracujúce v špinavom bordeli pre násilných ruských vojakov. Neskutočná bezmocnosť dievčat, ktoré nemajú budúcnosť a keď sa s nimi páni dohrajú a domlátia ich takmer na smrť, tak sa ich zbavia. Úžasné gore a mne sympatická nemá hlavná hrdinka, ktorá s nimi zametie ako sa patrí. Neskutočná dirty sleezy pecka!

Rudé noci (2010)

Úžasné spojenie viacerých žánrov do jedného filmu s výbornou atmosférou temného, do hmly zahaleného nočného mesta a giallo ladeným vizuálom. Film o získavaní starovekého jedu, v ktorom sa stretli famme fatals z viacerých krajín, a ktoré tak rýchlo ako prichádzajú aj odchádzajú. Do toho sa ničoho nič objaví výborná oku lahodiaca torture scénka aj keď to vôbec nečakáte (aspoň ja som to nečakal). Celkovo ma film veľmi bavil a užíval som si tu prepojenosť žánrov a viacerých krajín, gore, výborný vizuál a krásne ženy.

Svatyně (1989)

Tento film vsádza hlavne na temnú atmosféru, ktorá u mňa patrične zafungovala. Nieže by som sa bál, nieje to veľmi strašidelný horor, ale obsahuje niektoré znepokojivé a nepredvídateľné scény. Plus herci boli sympatický, žiadne trápne efekty. Niektorí ľudia nadávajú na toho "gumeného perverzného diabla", ktorý vôbec nevyzerá až tak zle a smiešne. Netreba si všímať nepodstatné detaily, ale brať film ako celok. Vcelku výborný atmosférický satanistický horor.

L'Uomo senza memoria (1974)

Ja by som to tiež nevidel až tak zle. Aj keď podľa mňa je toto giallo určite slabšie ako ostatné, ktoré som mal tú česť vidieť. Je tu menej mŕtvych a menej nahoty, ako sme pri tomto žánri zvyknutí. Formálne to taktiež nebolo dotiahnuté na takú úroveň akú majú povedzme Argentove gialla. Ale hudba a príbeh stoja za to. Ja som sa bavil, nenudil som sa skoro vôbec, tých 90 minút zbehne ako voda. A ak sa vám to bude zdať nudné a o ničom, tak si počkajte na záver, ktorý vám to vynahradí. Priemerné giallo chcel som dať 3, ale za ten záver dávam o hviezdičku naviac.

Pokání (2007)

Veľkolepý príbeh o láske, ktorá je skôr ukončená ako je naplno prežitá. Robbie odchádza do väzenia kvôli výpovedi mladej dievčiny Briony. Cecilia, ktorá miluje Robbieho to nemôže zniesť a tak odchádza do Londýna pracovať do nemocnice. Robbie je prepustený z väzenia a odchádza na vojnu. Medzitým plynie čas a mladá Briona na vojnovom pozadí plnom utrpenia dospieva a postupne si uvedomuje čo spôsobila. Brilliant and epic.

Démoni (1985)

Moje prvé stretnutie s úspešným talianskym režisérom Lambertom Bavom nedopadlo úplne podľa mojich očakávaní. Asi som čakal niečo iné. Poďme k filmu. Skupina ľudí je pozvaná do staro novootvoreného kina na film. Nikto nevie o čom by to malo byť. Keď začína film tak veľmi rýchlo ľudia zistia, že sa jedná o horror. A to poriadne krvavý horror. Mňa osobne viac očaril film, ktorý sa premietal v kine ako to čo sa dialo potom. Gore efekty na svoju dobu celkom dobre spracované inak nič moc. Vadila mi tá zelená pena, ktorá išla démonom z úst. Pôsobilo to skôr smiešne a lacno ako zastrašujúco. Ešte za zmienku stojí aj atmosféra. Inak o stupidite a o hereckých výkonoch sa radšej vyjadrovať nebudem.

SIDA (2006)

Vcelku dobre natočený film o výpovedi muža pred smrťou. Gaspar Noé opäť trochu experimentuje a vlastne toto ani nieje film, ale pôsobivá výpoveď muža menom Dieudonne Ilboudo, ktorý trpí AIDS. Je to natočené štýlom monológu hlavnej postavy a vizuálne sú nám prezentované len dlhé zábery na trpiaceho muža, ktorého určite budete ľutovať a budete sa modliť aby sa to isté nestalo aj vám. Určite doporučujem zhliadnuť každému. Tých 18 minút ubehne ako voda.

Triangle (2009)

Veľmi ťažké sa rozhodnúť ako tento film ohodnotiť. Ono je vidno, že je to lacné (niektoré efekty sú vážne úbohé), ale na druhej strane je to podľa mňa niečo, čo tu tak často nebýva. Zo začiatku som si myslel, že to bude len ďalší slasher, ale toto som nečakal. Aj keď zase je pravda, že nieje to niečo extra. Zápletku o čase zistíme dosť skoro a v podstate vieme čo bude nasledovať takmer až do konca filmu. Ale aj tak je to celkom zaujímavé a niektoré scény sú výborné, ale na druhej strane sú tu aj veľmi hlúpe scény. Dávnejšie som videl aj Timecrimes, ale pôsobením času som už aj zabudol presný dej filmu a tak nemôžem veľmi porovnávať. Nakoniec som sa rozhodol pre slabšie 4*

Deník mrtvých (2007)

Podľa hodnotení som čakal niečo v štýle výborneho Land of the Dead. Ale toto? To sa priznám, že ma ani nenapadlo. Fajn, niečo také tu ešte nebolo natočiť aj zombie film s amatérskou kamerou aby to vyzeralo reálnejšie a aby sme sa viac vcítili do deja a do psychiky postáv. Ale čo toto bolo? Bol to horror? Lebo mne to tak nepripadalo. Zombie film? A kde keď za stopáž celého filmu sme videli zombie možno dokopy 5 minút. Psychologická dráma o ľudských charakteroch v nečakanej krajnej situácii? Toto asi najskôr, ale to nieje to čo ja čakám od Romera. Málo gore, málo zombíkov a veľa zbytočných kecov. Ale aj napriek tomu to nebolo úplne na zahodenie. Občas to malo aspoň dobrú atmosféru a konanie postáv nebolo až také hlúpe, že by mi to nejak vadilo. Ale ja len dúfam, že toto je len občasný prešľap v Romerovej tvorbe a že v ďalšom zombie filme od zakladateľa zombie subžánru dostanem aspoň toľko ako v Land of the dead.