Případ Stodolovi

Česko, 2024, 3 h 20 min (Minutáž: 40 min)

Epizody(5)

Nejpodrobnější rekonstrukce policejní práce. Detailní pohled na případ, který změnil českou kriminalistiku. Mirek Vaňura se s detektivy po dvaceti letech vrací na místa, kde policie vyšetřovala osm vražd spáchaných manželi Stodolovými. Odhalují, jak se pátrání po nebezpečných sériových vrazích skutečně odehrálo a proč si Stodolovi své oběti vybírali mezi starými a bezbrannými sousedy. V pěti epizodách dokumentu se objeví nikdy nezveřejněné policejní záběry, fotografie ze zákulisí vyšetřování i úplně nová svědectví. Zazní, jak se s tragickou ztrátou smiřovaly rodiny obětí i co prožívali příbuzní obou vrahů. A konečně mohou být položeny i otázky, které dosud nesměly zaznít. Chybovala policie, když některé vraždy uzavírala jako sebevraždy? A skutečně se podařilo odhalit všechny zločiny doživotně odsouzených vrahů Stodolových? Případ, který změnil práci policie. (Voyo)

PoprockCZ

Rozvleklé. Tklivá repetitivní hudba mě vyloženě iritovala. Celé to působí jak typická reportáž TV Nova, avšak natažená do šílených rozměrů. Kladně hodnotím akorát obsah, tedy vypovězení děsivého příběhu, který se stal. ()

redsparrow

Totálnímu a neodpustitelnému pochybení celé východočeské kriminálky se měl dokument věnovat přednostně, místo toho si vybrali tvůrci senzacechtivé rozpitvávání případu, ke kterému už bylo řečeno vše. Roztahanost a bulvárnost celého seriálu určeného jednoduššímu nováckému publiku se dala asi čekat, zpracovat celý materiál šlo ale o dost líp. Řádění toho dua troglodydů mi samozřejmě do hlavy nejde. ()

Kopretina002

Vzhledem k tomu, že mě téma skutečných zločinů velmi zajímá, jsem si nemohla nechat tento mini seriál utéct. Musím říct, že za mě je opravdu velmi povedený, jak díky autentickým záběrům z rekonstrukcí jednotlivých vražd, tak i díky vystupování policistů, kteří se na případech podíleli a i díky vystupování rodinných příslušníků onoho vraždícího páru. Je to podle mě i dost poučné, prostě si člověk nemá domů brát cizí lidi, nikdy nevíte, kdo se k vám chce dostat. ()

janmatys

Zbytečně natahované, uměle dramatizované, velmi redigované - fotky, na kterých je rozmazáno vše klíčové, netřeba ukazovat. Redaktor mluví jak Radek John, snažíc se zcela marně dramatizovat něco, co je v tu chvíli naprosto nepodstatné, a ptá se na blbosti jako malé dítě (Zde pracovali Stodolovi. Jako oba? / Mohu si s Vámi o tom promluvit? Ano. Takže můžu? / Byla jste na něj naštvaná? atd.). Dnes již typické oslovování křestním jménem po vzoru US (ahoj Tome, ahoj Bobe - můžeme vidět každý den ve zpravodajství komerčních TV), společně s lacině vyhlížející digitální animací tváří a množstvím nacvičených "skečů", tomu všemu už pouze nasazují korunu amaterismu. Jinak o lenosti a neprofesionalitě PČR bych bohužel mohl vyprávět. Případ jako takový je zajímavý, ale chtělo to na dvě hodiny formou filmu a bez zbytečností a stupidit redaktora Vaňury. Za mě 60%, a to pouze díky faktům o případu. A konečně, SÍLA JE V JEDNOTĚ, NE V JEDNODUCHOSTI, V TÉ JE KRÁSA, pane Šimku! Tohle si plete každý druhý... ()

TKommander

Obsahem absolutně netrefeno - dokument měl obsahovat maximálně 3 díly, 5 dílu je moc a působí utahaně a recyklovaně. Jinak výborně zpracováno, obsahuje zajímavé materiály, které jsou tím jediným klíčem k pochopení celého případu a jeho okolností. Přidejte k tomu zajímavé rozhovory a máte vynikající dokument. Moje hodnocení se tak opírá pouze o myšlenku, že by se Stodolovi ani kterýkoliv jiní vrazi neměli v žádném případě medializovat. ()

Pametnice

Věděla jsem, že manželé Stodolovi vraždili důchodce a sedí. Na dokument jsem se dívala, abych znala něco víc. A hodně mě to zasáhlo. Zpracování mi vyhovuje, všechno srozumitelně a chronologicky navazuje. Pan Vaňura jako průvodce působí civilně s určitou dávkou respektu. Strašné je to pochybení ve vyšetřování případů, kdy teda asi opravdu by bylo zabráněno dalšímu řádění. Některé záběry z vyšetřování, rekonstrukce, to je tak hrozná bezmoc a bolest. A pak mluví ,, Jarda ", absence emocí, výsměch a vlastně pohoda. Je dobře, že tento dokument vznikl. A mediální hvězdy to nejsou. Těžko říct, jestli je jim ten trest vlastně trestem. Doufám, že tam teda zůstanou na doživotí. Do konce života. ()