Sirotci Arsenij (Oleg Čugunov) a Varja (Vasilisa Němcova) žijí ve starém domě se svou pověrčivou babičkou (Irina Čipiženko). Po její smrti se ocitnou v dětském domově. Brzy se jich ujímá bohatý manželský pár – rozvážný stavař Oleg (Vitalij Kiščenko) a chladná a sobecká architektka Inga (Natalija Vdovina) žijí ve velké moderní vile, jíž jsou sami autory. Arsenij nešetří nadšením, zatímco zamlklá Varja neskrývá obavy. Děti kdysi uposlechly výzvy babičky a odnesly si ze starého příbytku několik kousků uhlí, jež měly zapálit v krbu nového domu. Staroslovanský rituál přivedl do vily ochranitelského ducha, který se však chová velmi podivně a nepřátelsky. Manželé totiž skrývají děsivé tajemství a sirotci brzy čelí velkému nebezpečí. (999.9)

999.9

Jsem celkem spokojen, z námětu víc vydolovat nešlo. Tatarská satanistka Chajrullina působí velmi přesvědčivě, stejně tak egocentrická Vdovina. Generace novoruských jelcinovských zbohatlíků je sice pryč, kvanta předraženého naleštěného kýče nahradil vkusný luxus, nicméně další pokolení ruských pracháčů Novorusům v míře sociopatické vyšinutosti zdatně sekunduje. Souboj Satana s Domovikem neměl chybu. ()