Velocity

Harvey Berman

Marion Rothman

Harvey Berman

Monte Hellman

Rebelský pankáč beatové generace tráví své dny jako amatérský jezdec zablácených tracků mezi flákáním a výtržnictvím. Nakonec unese kamarádovu holku, zabije pár policajtů a i jeho život skončí tragédií. Jack Nicholson v tomhle dramatu nepůsobí vůbec špatně, ale to spíš film působí zastarale a třeba by nebylo od věci kdyby se někdo pokusil natočit jeho remake.(2.3.2009)

Žít v době, kdy to bylo natočený, asi bych to hodnotila jinak...ale dneska jen díky Jackovi, kuli kterému jsem se na to dívala(ostatně jako většina lidí) dávám 3* .Ale rozhodně bych nerada někoho odradila, já osobně jsem se nemusela přemlouvat k dodívání, takže pokud to najdete v programu a zrovna budete doma, proč ne..(19.8.2008)

• dobytek

Chtěl jsem vidět mladýho Jacka Nicholsona v akci, takže jsem na to obětoval 59 minut svýho života (viděl jsem nejspíš tu původní verzi bez dodatečně přidanýho začátku a konce). Jack Nicholson už tenkrát ukázal, že v něm něco je, protože všechny ostatní "herce" dost výrazně převyšoval, ale nikdo asi tenkrát nečekal, že jednou z něho bude taková hvězda. Jinak ten film je blbost (naštěstí netrvá moc dlouho), ale co jsem vidět chtěl, to jsem viděl, takže v podstatě to splnilo moje očekávání... 1 hvězdička za film + 1 za mladýho Nicholsona(15.4.2007)

• B!shop

Je videt, ze zacatek a konec filmu byl pritocenej pozdejc, protoze tu jsou zavody docela svizne natoceny a uvodni pisnicka je docela chytlava. Jakmile ale zacne starej mechanik vypravet svuj zivot, tak de kvalita filmu dost dolu. Sice ma urcity kouzlo, ale precejen to neni zadna divoka jizda, jak slibuje nazev filmu, protoze i duchodci lezouci do schodu maj vetsi rychlost. Nicholson je tady desne mladej a stejne tu uz ma vrasky, vetsinu casu dela frajirka, poflakuje se a misty mi az lez na nervy a prakticky se tu nic nedeje. Vcelku nuda ale skouknout se to da.(20.1.2007)

• movie

No už jen díky době vzniku je tohle hodně legrační podívaná, nicméně mladý Nicholson je celkem dobrý. Fandové starých braků si můžou přihodit hvězdčku navrch.(5.8.2006)

• - Film se dočkal reeditace, díky čemuž se jeho délka změnila na 88 minut. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Kalifornia. (Terva)